JŪSŲ NUOMONĖ. Ar esate davę kraujo?

JŪSŲ NUOMONĖ. Ar esate davę kraujo?

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Pirmas sėkmingas žmogaus kraujo perpylimas buvo atliktas 1818 metais, bet dėl žinių ir mokslinių tyrimų trūkumo, sekė daug nesėkmių. Vėliau nei po 80 metų, buvo atrasta, kad paveldimi žmonių raudonųjų kraujo ląstelių skirtumai buvo pagrindinės daugelio kraujo perpylimo nesuderinamumo priežastys.

Buvo nustatytos keturios kraujo grupės – A, B, AB ir 0. Šis atradimas iš pagrindų pakeitė hematologijos (mokslo apie kraują) vystymąsi ir leido sėkmingai atlikinėti kraujo perpylimus.

Kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kai žmogus savanoriškai suteikia savo kraujo: saugojimui kraujo banke, kad šis kraujas vėliau būtų panaudotas kraujo perpylimui arba tiesioginiam perpylimui esant skubiam atvejui.

BIC

Panevėžiečių teiravomės, ar reikia duoti kraują?

Vilmantas:

– Tris kartus daviau kraują. Visiems keista, bet jaučiuosi labai gerai. Jau būdamas nepilnamečiu, galvojau apie kraujo donorystę. Kai sukako 18 metų, savo gimtadienį atšvenčiau Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filiale. Visuomet ateina laikas, kai supranti, jog reikia dalintis krauju.

Audrius:

– Seniai esu davęs kraują. Berods 1996 metais. Manau, jei žmogus gali duoti kraują, tai turi tapti kraujo donoru. Juk kraujas reikalingas, pagelbėti reikia.

Rita:

– Būtinai reikia duoti kraują. Pagelbėti tiems, kuriems to labiausiai reikia. Esu davusi ir aš pati. Tiesa, neperiodiškai tai darau. Esu už neatlygintina donorystę, tačiau būna juk visokių atvejų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.