Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva pasmerkė karinį perversmą Mianmare

AutoriusBNSFotoDELFI

Penktadienį sušauktoje Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Lietuva pasmerkė karinį perversmą Mianmare, pranešė Užsienio reikalų ministerija.

„Lietuva griežtai pasmerkė įvykusį karinį perversmą Mianmare ir neteisėtą demokratiškai išrinktų politinių lyderių ir pilietinių aktyvistų sulaikymą“, – rašoma pranešime.

Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis ir bendramintėmis Lietuva paragino Mianmaro karinę vadovybę nutraukti nepaprastąją padėti, grąžinti valdžią teisėtai Vyriausybei.

Taip pat – paleisti visus sulaikytus žmones ir visapusiškai gerbti bei ginti žmogaus teises, pagrindines laisves ir teisinės valstybės principus.

„Esame sunerimę dėl informacijos srautų ribojimo, įskaitant interneto išjungimą, žiniasklaidos varžymą ir žurnalistų bauginimą,“ – pranešime cituojamas Lietuvos nuolatinis atstovas Ženevoje, ambasadorius Andrius Krivas.

Be kita ko, Lietuva paragino Mianmarą visapusiškai bendradarbiauti su Jungtinių Tautų žmogaus teisių mechanizmų ekspertais, įskaitant specialųjį pranešėją dėl žmogaus teisių padėties Mianmare.

Penktadienį 29-ąją specialioji Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesija sušaukta Jungtinės Karalystės ir ES iniciatyva, ji buvo skirta Mianmaro krizės poveikiui žmogaus teisėms aptarti.

Žmogaus teisių taryba priėmė rezoliuciją dėl krizės Mianmare poveikio žmogaus teisėms. Rezoliucija priimta konsensusu, nuo kurio atsiribojo Kinija, Rusija, Venesuela, Bolivija ir Filipinai.

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryba yra tarpvyriausybinis formatas, kurį sudaro 47 šalys narės, išrinktos Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.

Ši organizacija yra atsakinga už visuotinį pagarbos žmogaus teisėms stiprinimą ir kovą su jų pažeidimais. Lietuva šiuo metu dirba stebėtojos statusu bei siekia išrinkimo į Žmogaus teisių tarybą 2022-2024 metų laikotarpiui.

Mianmare kariškiai perversmą įvykdė vasario pradžioje, jo metu sulaikė šalies de facto lyderę Aung San Suu Kyi (Aung San Su Či) ir paskelbė, kad metams įveda nepaprastąją padėtį ir šiam laikotarpiui perima šalies kontrolę.

Karinį perversmą pasmerkė ES ir Jungtinės Valstijos. Perversmas iššaukė protestus ir Mianmare, jų metu sulaikyta tūkstančiai žmonių.

JAV šiuo metu jau įvedė sankcijas atsakingiems generolams, apie sankcijas svarsto ir ES.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po karinio perversmo Malyje Lietuvos kariai yra saugūs, bazėse sustiprinta apsauga

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau