-1.4 C
Panevėžys
Antradienis, 6 gruodžio, 2022

Jungiamų Panevėžio vaikų darželių bendruomenė: „Kovosime iki galo“

Panevėžio miesto savivaldybė jau bene keturis kartus skelbė konkursą trijų lopšelių- darželių – „Varpelis“, „Nykštukas“ ir „Pušynėlis“ – vadovų pareigoms užimti. Savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Dainius Šipelis aiškina, neva, konkursai neįvyko – nebuvo laimėtojų ir šioms įstaigoms ilgą laiką vadovauja laikini vadovai.

Neįvykę konkursai valdininkus paskatino imtis ryžtigų veiksmų – mažesnius darželius jungti prie didesnių.

Nepasakė tiesos

Tačiau laikinai lopšeliui-darželiui „Nykštukas“ vadovaujanti įstaigos pavaduotoja Reda Pupštienė patikino, kad tai nėra tiesa – konkursas nutrauktas dar nepasibaigus terminui.

Todėl, anot jos, kurpiamas planas jungti ikimokyklines įstaigas, kurioms vadovaus vienas vadovas. Planuojama sujungti lopšelius-darželius: „Nykštuką“ su „Pasaka“, „Gintarėlį“ su „Varpeliu“, „Pušynėlį“ su „Rūta“.

Po reorganizacijos nebeliktų darželių pavadinimų „Nykštukas“, „Varpelis“ ir „Pušynėlis“ – jie taptų kitų lopšelių-darželių dalimi.

Planuoja sujungti

Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas Dainius Šipelis naujienų portalui JP aiškino, kodėl planuojama sujungti ikimokyklines įstaigas.

„Buvo ne kartą skelbti konkursai trijų lopšelių-darželių vadovų postams užimti. Deja, konkursai neįvyko – vadovai nebuvo išrinkti. Todėl ir planuojama tris lopšelius-darželius, neturinčius vadovų, prijungti prie ikimokyklinių įstaigų, kurios yra arčiausiai jų. Pačių įstaigų vieta nesikeis, tik vienas vadovas vadovaus dviem lopšeliams-darželiams“, – pristatė planus D. Šipelis.

D. Šipelis.

Reikės politikų pritarimo

Pasiteiravus, kodėl nepavyksta konkursuose išrinkti minėtų trijų lopšelių-darželių vadovų, Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjas D. Šipelis paaiškino:

„Vieniems galimiems pretendentams – per mažas darbo užmokestis, kiti, siekdami eiti švietimo įstaigų vadovų pareigas, neatitiko kompetencijų. Pretendentas turi dalyvauti kompetencijų vertinime, kurį vykdo Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra.“

Kol kas ikimokyklinės įstaigos dirba įprasta tvarka – nesujungtos. Pasak Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus vedėjo D. Šipelio, lopšelių-darželių sujungimui turi pritarti Panevėžio miesto savivaldybės Taryba.

„Parengus sprendimo projektą, jį tvirtins Taryba. Greičiausiai tai įvyks vasario mėnesį“, – teigė D. Šipelis.

Konkursą anuliavo

Laikinai einanti lopšelio-darželio „Nykštukas“ direktorės pareigas pavaduotoja R. Pupštienė naujienų portalui JP aiškino, kad Švietimo ir jaunimo reikalų skyriaus D. Šipelio aiškinimai prasilenkia su tiesa.

„Darželis „Nykštukas“ vadovo neturi apie metus. Panevėžyje yra įstaigų, kurioms dar ilgiau vadovauja laikinieji vadovai. Konkursas paskelbtas pernai. Tuo metu Savivaldybė organizavo mokymus kompetencijoms vertinti. Tačiau konkursas, nors dokumentų į jį terminas turėjo baigtis kovo mėnesio 24 dieną, buvo anuliuotas. Todėl konkursas neįvyko“, – susijaudinusi kalbėjo jau 30 metų darželyje dirbanti R. Pupštienė.

Prilygino genocidui

R. Pupštienė neslepia, jog skaudu buvo išgirsti žinią apie darželių sujungimą.

„Pirmiausiai išgirdome gandus, o, kai gandus patikrinome, supratome, kad tai tiesa. Darželis „Nykštukas“ įgyvendina įvairius projektus, turi bendradarbiavimo sutartis su kitomis šalies ikimokyklinėmis įstaigomis, kurios turi tą patį vardą. Yra įkurtas respublikos lopšelių-darželių „Nykštukas“ sambūris „Po Nykštuko kepure“. Jame dalyvaujame ir labai skaudu, kad sujungus daželius, panevėžietiško „Nykštuko“ nebeliks, o bus tik lopšelio-darželio „Pasaka“ dalis“, – pasakojo apie darželio sunaikinimą R. Pupštienė ir sujungimą vadino tolygų genocidui.

Siūlė kitą projektą

Lopšelio-darželio „Nykštukas“ laikinoji vadovė R. Pupštienė pasakojo, kad, išgirdus gandus apie ikimokyklinių įstaigų sujungimą, ėjo jų tikrinti pas D. Šipelį.

„Vedėjas patvirtino gandus ir aiškino mums, kad greitai kalbėsis su įstaigos kolektyvu. Buvome susitikę ir su mero pavaduotoju Deividu Labanavičiumi. Jam pateikėme projektą, kaip būtų galima nesunaikinti „Nykštuko“ – padaryti „Žemynos“ progimnazijos padaliniu, kuriame būtų ugdomi 6-mečiai ikimokyklinio amžiaus vaikai. Darželis taptų progimnazijos baze. Projektą pateikėme vicemerui ir paprašėme su juo susipažinti“, – aiškino darželio direktoriaus pavaduotoja ir tęsė:

„Lopšelis-darželis „Nykštukas“ nėra maža įstaiga. Ją lanko 100 vaikų, yra suformuotos pilnos 6 grupės. Tuo tarpu darželyje „Pasaka“ – 112 vaikų ir 9 grupės. Tačiau ten yra speciali grupė vaikams. Nesinori tapti padaliniu be pavadinimo. Beje, planuojame kreiptis į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą. Norime sužinoti, kuo remiantis konkursas buvo nutrauktas.“

D. Labanavičius.

Analizuoja situaciją

Panevėžio vicemeras D. Labanavičius ramino įsiaudrinusius sujungiamų darželių kolektyvus ir sakė, kad situaciją žino.

„Analizuojame situaciją ir bandome rasti optimaliausią variantą. Su įvairiais variantais supažindiname sujungiamų darželių kolektyvus. Buvau jau susitikęs su „Pušynėlio“ ir „Rūtos“ darželių kolektyvais. Kitas susitikimas numatytas su „Nykštuko“ ir „Pasakos“ kolektyvais“, – aiškino mero pavaduotojas ir tęsė:

„Iki rugsėjo 1 dienos turime parengti reorganizacijos projektą. Reikia ryžtingų žingsnių. Kita vertus, tėvai darželius renkasi ne pagal pavadinimą, bet pagal gyvenamąją vietą, įstaigos darbuotojus. Sujungtų darželių „Nykštuko“, „Varpelio“ ir „Pušynėlio“ vietos nesikeis, darbuotojai liks tie patys. Manau, kad darželių sujungimai įaudrino visus, nes nėra aiškumo. Todėl ir organizuojami susitikimai su ikimokyklinių įstaigų kolektyvais – stengiamės jiems išaiškinti tikrąją situaciją.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ministras: ULAC ir Sveikatos priežiūros laboratorija prie NVSC bus prijungti 2023 metais

confident-noyce

Išrinkta lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorė

confident-noyce

Išrinkta lopšelio-darželio „Papartis“ direktorė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau