Jaunųjų muzikantų „Skrajojanti muzika“ – nurimo

AutoriusARNETA MATUZEVIČIŪTĖFotoARNETA MATUZEVIČIŪTĖ

Spalį kilęs Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio iniciatyvos vėjas įtempė laivo bures ir pakvietė jaunuosius kūrėjus į kelionę – festivalį–konkurą „Skrajojanti muzika“. Užsiregistravusiems dalyvauti renginyje – buvo įtektas bilietas dalyvauti išskirtinėje kelionėje: pusiau gyvame, pusiau virtualiame renginyje.

Renginio akistata su epidemija

Organizuojant festivalį–konkursą buvo atsižvelgiama į epidemiologinę situaciją, tad dalis pasirodymų vyko gyvai, o dalis buvo transliuojama vaizdo ekrane: kai kurie dalyviai savo pasirodymus atsiuntė iš anksto.

Panevėžio rajono savivaldybės remiamo festivalio–konkurso tikslas – turtinti bręstančios asmenybės vidaus pasaulį, skatinti jaunuolių domėjimąsi muzikos bei dainuojamosios poezijos žanru.

Visų dalyvių atlikti kūriniai buvo užfiksuoti filmavimo kamera ir sujungti į vieną vaizdo montažą, kad net ir atokiausiose vietose smalsiausieji galėtų pamatyti jaunuolių pasirodymus.

„Jaunųjų kūrėjų potencialo puoselėjimas pirmiausia bendruomeniškų įstaigų, tokių kaip kultūros centrai ar padaliniai, atsakomybė. Jų organizuojamuose renginiuose, konkursuose pastebėti talentai augina ne tik savo kūrybą, bet ir pasitikėjimą savimi, norą tobulėti. Viliamės, kad pirmą kartą vykęs renginys „Skrajojanti muzika“ renginys bus ne paskutinis“, – sakė Daukniūnų padalinio vadovė Arneta Matuzevičiūtė.

Tikimasi, kad filmuota medžiaga padės jauniesiems muzikantams būti pastebėtais ir padės jiems savo kūrybą realizuoti kitos Panevėžio rajono ar Lietuvos vietose.

Paskatinimui – apdovanojimai

Kiekvienam festivalio–konkurso „Skrajojanti muzika“ dalyviui buvo įteiktas padėkos raštas, atminimo dovana. Konkurso rezultatų ir didžiųjų prizų – dovanų čekių – teko palaukti kiek ilgiau.

Renginio žiūrovai savo nuomonę išreiškė balsuodami Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio salėje, o savaitę po renginio balsuoti buvo raginami smalsuoliai internete. Išsami informacija apie balsavimą pateikta internetinėje svetainėje www.paistriokc.lt.

Susumavus abiejų balsavimų rezultatus dalyviai vietas išsidalija tokia tvarka:

1–2 vietos: Paįstrio kultūros centro Daukniūnų padalinio studija „Nenuorama“ ir Kotryna Juškaitė

3 vieta: Sofija Mikalauskaitė

4 vieta: Vytautė Atstupėnaitė

5 vieta: Paįstrio ir Šilagalio kultūros centrų jaunieji muzikantai

Laimėtojus aplankė renginio organizatoriai ir įteikė pelnytus prizus.

Jaunieji kūrėjai pripažino, kad dovanos – malonus dėmesys, tačiau labiausiai skatina galimybė lipti į sceną, jausti jaudulį ir suklususiems žiūrovams atlikti ilgai repetuotą kūrinį.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau