15.8 C
Panevėžys
Pirmadienis, 5 birželio, 2023

Jaunoji atlikėja A. Arzimanova: „Kuriu, kai žinau, jog esu laisva“

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
A. Arzimanova.

Raguvė, dar tik aštuoniolikos atlikėja, tarptautinių konkursų laureatė, muzikinių šou „Lietuvos balsas. Vaikai“, „Lietuvos balsas. Kartos“ dalyvė, grupės „A:Š“ vokalistė – štai tokia Andrėja Arzimanova. Ši mergina – smalsi, siekianti būti pirma ir savo balsu džiuginanti aplinkinius – jau gerai žinoma ne tik Panevėžio rajone

„Norėdami išpildyti savo svajonę, neprivalome mokytis muzikos mokykloje. Užtenka pasinaudoti suteiktomis galimybėmis savo mokykloje“, – taip pokalbį pradėjo jaunoji atlikėja A. Arzimanova.

Muzika nuo pat gimimo

Daugelis kylančių atlikėjų muzika domisi nuo pačių mažiausių dienų. Vieni mokosi dainavimo subtilybių muzikos mokyklose, kiti tampa muzikantais tik gimę ir užtenka tobulinti šiuos gabumus namų sąlygomis.

Pasak raguvės A. Arzimanovos, kai ji gimė, teta išpranašavo, jog mergina bus menininkė ir užsiims dainavimu.

„Smagu prisiminti tetos pasakytus žodžius. Kai tik gimiau, ji nusprendė, kad būsiu menininkė ir dainuosiu. Todėl pildau jos žodžius, o nuo mažų dienų mane lydi muzika. Nežinau, kuo užsiimčiau, jei nedainuočiau. Šiek tiek paūgėjusi pradėjau dainuoti šeimos šventėse, susirinkimuose, kurių dėka supratau, jog turiu tam talentą“, – pasakojo mergina.

Į sceną – nuo 5 klasės

Dainuojant namuose tik tėvams ir artimiesiems, merginos talentą pastebėjo ir jos muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė. Jaunoji atlikėja su ja pradėjo ruoštis renginiams, pasirodymams, taip pat dalyvavo pirmajame konkurse „Dainų dainelė“.

Pasak Andrėjos, didžiausias palaikymas dalyvauti pirmuose konkursuose kilo iš mamos ir muzikos mokytojos. Be jų – nebūtų išdrįsusi lipti viena ant scenos.

A. Arzimanova.

„Visada norėjau būti lyderė. Turiu labai didelį užsidegimą visur dalyvauti, daryti tai, kas neįprasta. Kol buvau mažesnė, pirmųjų scenos subtilybių mokiausi dramos būrelyje. Labai patiko scena ir didelis žmonių dėmesys. Rimčiau muzikuoti pradėjau nuo penktos klasės, kai sumąsčiau dalyvauti konkurse „Dainų dainelė“. Šiai misijai įvykdyti mane pastūmėjo Raguvos gimnazijos muzikos mokytoja Ingrida Bučinskienė, kuri pastebėjo manyje talentą ir pradėjo intensyviai ruošti konkursams“, – džiaugėsi mergina.

Dabar, prisimindama „Dainų dainelės“ konkursą, Andrėja sako, kaip pirmą kartą – sekėsi neblogai.

„Turėjau galimybę ateiti iki zoninio etapo ir tik tada iškritau. Žinoma, šiek tiek gailėjausi, kad iškritau, nes norėjau keliauti toliau, bet viskas buvo tik į naudą. Po pirmojo konkurso dalyvavome tarptautiniame konkurse „Muzikos talentų lyga“. Jame dalyvavau net tris kartus iš eilės ir savo kategorijoje laimėdavau pirmąsias vietas. Tai buvo šuolis į kitą lygį. Teko dalyvauti ir Latvijoje, Juodkrantėje vykusiame konkurse „Baltic Voice“. Neslėpsiu, buvo ir nusivylimų, bet užsidegimas tuo, ką darau, tik augo“, – teigė raguvė.

Planuose – ne tik muzika

Būdama maža, atlikėja svajojo apie muzikinį kelią, tačiau, laikui bėgant, atėjo mintis, kad reiktų studijuoti mediciną arba būti muzikos mokytoja.

Pasak A. Arzimanovos, kol kas dar ji nemato, kuo tiksliai nori būti, bet turi viziją – išmokti pačių įvairiausių specialybių.

A. Arzimanova.

„Šiuo metu manyje draskosi du dideli „demoniukai“, kurie verčia rinktis muzikavimą arba mediciną. Aišku, labiau norėčiau būti muzikos mokytoja, nes man patinka dirbti su vaikais. Viena iš pačių didžiausių svajonių – sujungti du norus, kurie teiktų malonumą – vaikai ir muzika. Vis galvoju ir svarstau, ko tiksliai noriu iš gyvenimo“, – teigė ji.

Drąsa ir išvaizda

Daugelis augančių ar jau turinčių savo vardą atlikėjų į sceną lipa turėdami koncertams skirtus specialius kostiumus, kurie atitinka atliekamą muziką ar padeda perteikti išskirtinę išvaizdą.

Pasak tarptautinių konkursų laureatės A. Arzimanovos, pagrindiniai atlikėjo bruožai privalo būti drąsa, išskirtinė išvaizda ir užsidegimas tuo, ką darai.

„Įdomu tai, kad dauguma žmonių, kurie neturi nieko bendro su muzika, visą laiką galvoja – jei moki dainuoti, tai gali lipti į sceną. Norint atrodyti nepriekaištingai, neužtenka mokėti dainuoti – reikia daug dirbti, dėti pastangas į tai, ką darai. Privaloma žinoti pagrindinius dalykus apie muziką, mokėti bendrauti su žmonėmis, turėti daugybę drąsos ir užsidegimo tuo, ką darai“, – aiškino atlikėja.

Tęsdama mintį apie tai, ko reikia, Andrėja tvirtino, kad pirmas dalykas, kuris krenta klausytojams į akis, – tai išvaizda. „Visiškai nesvarbu, ar esi muzikantas, bet privalai turėti savotišką įvaizdį. Žinomas žmogus privalo būti įdomus, išsiskirti iš visuomenės savo išvaizda ar kitais bruožais. Žinoma, tai daug kainuoja, bet norint rezultato – privalai investuoti į savo išvaizdą“, – tokia jaunosios dainininkės nuomonė.

A. Arzimanova.

Susikūrė grupė „A:Š“

Po pirmųjų bendrų koncertų ir muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ pasirodymų drauge su savo gitaros mokytoju Mantu Šeštoku mergina nusprendė, kad atėjo laikas koncertuoti drauge.

Pasak A. Arzimanovos, grupės pavadinimas – „A:Š“ – gimė po bendro nutarimo, kai buvo sujungtos pirmosios pavardžių raidės – Arzimanova ir Šeštokas.

„Nuo trečios klasės lankiau gitaros pamokas, kurias vedė Mantas Šeštokas. Pati pradžia prasidėjo bendroje gitaristų grupėje, su kuriais savo dainas atlikdavome mokyklos renginiuose. Laikui bėgant daugelis, pabaigę mokyklą, išėjo savo keliais, bet aš pamokų neapleidau – toliau groju gitara. Atėjo tas laikas, kai atsirado įvairūs muzikiniai projektai ir supratau, kad esu tam pasiruošusi. Konkurse „Lietuvos balsas. Kartos“ reikėjo ne vieno žmogaus scenoje, o dviejų. Su mama ilgai tarėmės, ką pasikviesti dalyvauti drauge. Po ilgų dvejonių paskambinau savo gitaros mokytojui. Apsidžiaugiau, kai jis sutiko dalyvauti. Aš dainavau, o jis – akompanavo gitara. Taip gimė grupė „A:Š“, – pasakoja Andrėja.

Kaimas – įkvėpimas kūrybai

Kaimo gyvenimas nėra visiems priimtinas. Dalis žmonių džiaugiasi gyvenimu kaime, tačiau kita – bėga į didmiesčius, kad atrastų naudingų perspektyvų.

Pasak jaunosios kūrėjos A. Arzimanovos, gyventi kaime – jai didžiausias malonumas, kuris suteikia puikias galimybes atverti savo vaizduotę ir gamtoje kurti dainas.

„Aštuoniolika metų praleidau Raguvoje su žmonėmis, kuriuos pažįstu nuo vaikystės. Mane visąlaik traukė kaimas, jame esanti gamta, ramybė, bet ne miesto šurmulys. Žmonės, gyvenantys kaimuose, gal ir nėra tokie supratingi, kokių norėčiau, bet gyvenimas kaime – skatina mano kūrybą“, – kalbėjo mergina.

A. Arzimanova pati kuria dainas. „Mantas yra atsakingas už įrašus ir muziką, o aš – už sukurtą rezultatą. Šiuo metu intensyviai kuriu vieną dainą. Idėja gimsta, kai žinau, jog esu laisva, nepriklausoma ir gyvenu kaime. Tikiuosi, jog greitu metu išleisiu savo autorinę dainą“, – atviravo jaunoji atlikėja.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centre savanorė iš Prancūzijos drauge su vaikais atidarė kavinukę

confident-noyce

Jaunajai panevėžietei mokytojai N. Šnyraitei šokis – gyvenimo būdas

confident-noyce

„Saulėtekio“ progimnazijos moksleiviai pripažinti jaunaisiais inovatoriais

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau