Teatro aktorė ir režisierė Dovilė Klementjeva su savo mokinių trupe sukūrė ir panevėžiečiams pristatė spektaklį „(At)kūrimas“. Šiuo spektakliu buvo minimos Lietuvos Nepriklausomybės 105-osios metinės.
„Pirmasis spektaklis įvyko svarbią Lietuvai dieną. Vasario 16-ąją. Norėjosi bėgti nuo pompastikos ir tikrai paieškoti, ką galime realiai atkurti iš savo gyvenimų. Kaip ir valstybės istorija, taip ir mūsų gyvenimai pilni įvairių istorijų, kurios, kaip mozaikos ar dėlionės dalys, susijungia į vieną bendrą mūsų būtį. Be šių istorijų nebūtumėme tokie, kokie esame. Norisi priminti sau ir kitiems, ypač tokiame šiandienos istoriniame, socialiniame, permainingame kontekste, kada esame svarbūs ir vertingi tokie, kokie esame“, – kalbėjo aktorė ir režisierė D. Klementjeva.
Jaunimo studijai vadovauja 11 metų
Režisierė D. Klementjeva jau 11 metų vadovauja jaunimo studijai Panevėžio teatre „Menas“ ir džiaugiasi tokiu dideliu jaunų žmonių noru pažinti teatrą ir įgauti pasitikėjimo savimi.
Pasak D. Klementjevos, per vienuolika metų yra turėjusi nemažai skirtingų mokinių, su kuriais puikiai sekasi įgyvendinti iškeltas idėjas.
„Jaunimo studijai teatre „Menas“ vadovauju jau 11 metų. Prieš tai dar dirbau Tauragės meno mokykloje, ten moksleiviams vedžiau teatro ir pantomimos užsiėmimus. Džiaugiuosi, jog vis nauji metai į teatrą atveda dar įdomesnių ir skirtingų, su savomis idėjomis mokinių. Jaunieji aktoriai turi puikią galimybę ne tik išmokti teatro subtilybių, bet ir atrasti bendrą kalbą su kolegomis“, – džiaugėsi pašnekovė.
Spektakliai – skirtingų žanrų
Teatras „Menas“ yra sudarytas iš dviejų grupių aktorių: vieni – profesionalai, vaidinantys net ir televizijos projektuose, gebantys įsikūnyti į skirtingus vaidmenis, o kita – jaunimo trupė, kurioje nuo 13 metų mokosi teatro meno.
Pasak spektaklio „(At)kūrimas“ režisierės D. Klementjevos, kiekvienais metais surinkta grupė jaunųjų aktorių sugeba suvaidinti įvairiausius teatro žanrus ir formas, o ypač – mėgsta būti arčiau žiūrovo.
„Esame išbandę įvairiausių teatro žanrų ir formų, mėgstame būti arčiau žiūrovo, tad neretai pasirenkame formą, kuri leistų betarpiškai bendrauti. Kartais imamės konkrečios medžiagos ir ją interpretuojame, neretai pasirodymo idėja gimsta per užsiėmimus. Mūsų studija pasiekiama visiems, nes į ją priimame jaunuolius nuo 13 metų“, – įžvalgomis dalinosi ji.
Ne viskas taip lengva, kaip įsivaizduoja
Spektaklis – tai sceninio meno kūrinys, kuris reikalauja ne tik aktoriaus profesionalumo, bet ir visiško atsidavimo, norint pasiekti puikų rezultatą, įgyvendinti turimą idėją.
Anot teatro „Menas“ aktorės, kuriant spektaklį, atsižvelgiama į studijos narių skaičių, galimybes ir šiandienos įvykius, aktualijas. Kartais susiduriama su tam tikrais sunkumais, kurių neįmanoma išvengti, norint pasiekti puikų rezultatą.
„Kai pradedame kurti, viskas dėliojasi gyvai, tačiau vėliau, vis repetuojant, iškyla didelis pavojus atsirasti automatizmui. Kitaip sakant – kartojimui, todėl visi turi tiksliai žinoti, ką turi daryti. Kaip ir aktoriui, taip ir teatro studijos nariams, pagrindinė užduotis – patikėti tuo, ką darai ir išgyventi, būti toje akimirkoje. Tai nėra lengva. Mums norisi daryti tai, kas puikiai sekasi, kas yra smagu, tačiau kartais reikia save priversti išgyventi akimirkas, kurios nėra nei linksmos, nei lengvos. Mums reikia įvairovės teatrinių emocijų ir išgyvenimų, negalime būti vienpusiais, kaip animacinių filmų personažai. Turime būti gyvi, mąstantys žmonės. Scenoje tai padaryti būna nelengva“, – pasakojo D. Klementjeva.
