Jaunieji panevėžiečiai susitiko su knygų vaikams iliustratore

Jaunieji panevėžiečiai susitiko su knygų vaikams iliustratore

Indrė RAPKEVIČIENĖ / Organizatorių nuotr.

Vaikų literatūros skyrius „Žalioji pelėda“ į svečius pasikvietė knygų vaikams „Laimė yra lapė“ ir „Draugystė ant straublio galo“ iliustratorę, grafikos dizainerę, tapytoją Aušrą Kiudulaitę.

Susitikimo pradžioje viešnia vaizdžiai papasakojo Panevėžio „Šaltinio“ ir Saulėtekio progimnazijų pradinukams apie savo edukacines keliones, kūrybą, knygų iliustravimo techniką. Paaiškėjo, kad knygų dailininko darbas reikalauja daug kruopštumo ir laiko. A. Kiudulaitė paminėjo, jog pirmosios knygos iliustracijų kūrimas užtruko net metus laiko.

BIC

Viešnia pasidalino su susirinkusiais knygos „Laimė yra lapė“ istorija, apie berniuko ir lapės draugystę, praradimo liūdesį, atradimo džiaugsmą bei patį svarbiausią dalyką – laimę. Nepamiršo ir susirinkusiųjų pasiteirauti, kas jiems yra laimė? Nuskambėjo daugybė įvairiausių atsakymų, tarp kurių populiariausi buvo: šeima, draugai, augintiniai…

A. Kiudulaitė sakė, jog jai labai patinka pasakoti savo iliustruotų knygų istorijas, kalbėtis, tačiau už viską labiausiai jai patinka kurti kartu su vaikais. Todėl supažindino mokinius su vienu šauniu metodu, kaip dailininkas gali iliustruoti knygą. Ši technika, pasirodo, leidžia tapyti be teptukų ir dažų.

A. Kiudulaitė pristatė moksleiviams garsų prancūzų dailininką Henrį Matisse‘ą, kuris po ligos, negalėdamas vaikščioti, pradėjo karpyti popierių ir kurti koliažus. Šios technikos dėka pačias įvairiausias iliustracijas galima ir gana paprasta sukurti iš popieriaus karpinių.

Toliau edukatorė demonstravo įvairiais raštais primargintus lapus ir klausinėjo vaikų, ką jie įsivaizduoja. Spėlionių pabaigoje iliustratorė pasakydavo, ką ji įsivaizdavo, ir parodydavo, ką yra sukūrusi iš tokio vaizdo. Parodžius moksleiviams oranžinį popieriaus lapą, visiems vaikams jis asocijavosi su lape. Tuomet A. Kiudulaitė  bemat meistriškai mikliai iškirpo lapę! Viešnia prasitarė, kad nesuskaičiuojamą daugybę kartų yra kirpusi, tad geba lapę iškirpti net užsimerkusi.

Tuomet atėjo metas išbandyti vaikų kūrybines galias. Išdalinus visiems po didelį spalvotą puskartonio lapą ir daugybę iliustratorės išmargintų lapukų su įvairiais ornamentais, spalvotais taškais, mokiniai pabandė kurti margas iliustracijas, įsitraukę į kūrybines koliažo dirbtuves.

Tuos, kam buvo nedrąsu pradėti, Aušra nuramino, jog viskas labai paprasta – tereikia žirklių, popieriaus, klijų ir fantazijos.

Vaikai bemat įsijautė į kūrybinį procesą. Ieškodami patinkančių spalvų, atspalvių, raštų bei ornamentų savo fantazijomis įgyvendino popieriuje karpydami ir dėliodami gyvas karpinių iliustracijas – ugnikalnį, lapę, vilką, dinozaurą, žirafą, palmes… Ir ko tik nebuvo prikarpyta.

A. Kiudulaitė prasitarė, kad baigia parašyti savo pirmąją knygą, kurioje viskas – ir tekstas ir iliustracijos bus jos pačios kūrybos.

Prisiminimui apie nuotaikingą susitikimą liks ne tik iliustratorės autografas, bet ir viešnios padovanotas siūtas knygos Draugystė ant straublio galo personažas dramblys Džeraldas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.