Jaunieji panevėžiečiai: „Kovo 11-oji – tai mūsų laisvės diena“

Jaunieji panevėžiečiai: „Kovo 11-oji – tai mūsų laisvės diena“

Austėja RUSTEIKAITĖ / Asmeninio albumo nuotr.

M. Triabaitė.

Kovo 11-oji – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena – svarbi kiekvienam lietuviui. Visi randa savų būdų paminėti šią dieną. Daugelis mano, jog Kovo 11-oji svarbi tik vyresnio amžiaus žmonėms, bet ar taip tikrai yra? „Jaunimo palėpė“ pasidomėjo, ką jaunimui reiškia Kovo 11-oji. Džiugu, kad Panevėžyje tikrai turime jaunųjų patriotų.

„Kovo 11-ąją visada būnu laimingas, nes ši diena man, kaip lietuviui, kelia pasididžiavimą savo šalimi ir žmonėmis. Nors pačiam neteko gyventi sovietmečiu, tačiau puikiai suprantu, kokią žalą tai padarė mūsų kultūrai.

BIC

Todėl išsilaisvinimas simbolizuoja mūsų stiprybę ir vienybę, kurios man taip trūksta šiais laikais. Dažniausiai šią dieną keliauju į renginius, pasiimu Lietuvos vėliavą, giedu himną minėjimuose ir, jei pavyksta su komanda ar draugų būriu, pats rengiu akcijas“, – sako jaunasis patriotas Deividas Dambrauskas.

D. Dambrauskas.

„Kovo 11-oji, kaip ir bet kuri valstybinė šventė, pirmiausia primena valstybės istoriją. Šiuo atveju, visai netolimą praeitį. Primena tautą, kuri nebijojo, kuri troško laisvės. Tautą, kuri buvo vieninga. Negalima sakyti, jog mes buvome vieningi. Mes ir esame vieningi. Tačiau dabar mūsų tauta, atrodo, yra beprarandanti bendrą tikslą – kurti stiprią valstybę.

Būtent Kovo 11-oji ir primena, jog mes galime būti vieningi. Bet norėdami to pasiekti turime ne tik nepamiršti praeities, bet ir drąsiai žvelgti į ateitį. Man kiekviena valstybinė šventė, nesvarbu, tai Sausio 13-oji, Vasario 16-oji ar Kovo 11-oji, suteikia patriotinio įkvėpimo.

Dažnai parašau ar kokį trumpą eilėraštį, ar tiesiog sakinį, susijusį su švente. Kartais net pavyksta sukurti dainą. Taip ir paminiu kiekvieną valstybinę šventę“, – pasakojo jaunasis kūrėjas Ernestas Bubulis.

E. Bubulis.

„Kiekviena šventė, kuri simbolizuoja mūsų valstybės laisvėjimą, man yra ypatinga. Laisvė – tai fundamentas, kuris buvo daugybės kartų siekiamybė.

Dabar esame laisvi ir neįtikėtinai svarbu tai minėti, švęsti ir puoselėti. Valstybines šventes miniu kartu su bendruomene – renginių metu mieste, kartu su bendraminčiais, kuriems lygiai taip pat svarbu prisiminti, kad laisvė mūsų tautai ir valstybei kainavo labai brangiai. Todėl man nepuoselėti to ar ignoruoti būtų hipokritiška“, – savo mintis išreiškė Lietuvos liberalaus jaunimo narys Domantas Katelė.

D. Katelė.

Pakalbinome ir nevyriausybinės jaunimo organizacijos „Žingsnis“ narę Mariją Triabaitę, kuri papasakojo, kaip su organizacija mini valstybines šventes.

„Kovo 11-oji – tai mūsų laisvės diena. Diena, kai kartu su organizacija „Žingsnis“ rengiame įvairias veiklas. Pavyzdžiui, Vasario 16-ąją sveikinome panevėžiečius dalindami arbatą ir šiltus apkabinimus. Kovo 11-ąją planuojame kažką panašaus. Juk taip gera pasidalinti laime su visais, esančiais aplink“, – sakė M. Triabaitė.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.