Jaunasis virtuozas grąžino skolą – dovanojo koncertą panevėžiečiams

Panevėžio dailės galerijoje koncertavo Kalifornijoje gimęs fortepijono virtuozas Ignas Maknickas.

„Šį koncertą buvau skolingas Panevėžiui“, – juokavo pianistas.

Prieš gerą pusmetį vaikinas, čia viešėdamas, visai netikėtai buvo pakviestas pagroti Panevėžio Dailės galerijoje, nors ir buvo su turistiniais batais. Tuomet ir pažadėjo surengti tikrą koncertą ir savo pažadą išpildė – surengė panevėžiečiams rečitalį.

Studijuoja Londone

Devyniolikmetis pianistas I. Maknickas naujienų portalui JP paaiškino, kuo susijęs su Panevėžiu:

„Tai mano krikšto mamos miestas. Kai buvau mažas su tėvais dažnai atvažiuodavau paviešėti į Panevėžį. Susitikti su pusbroliais, su krikšto mama Jūrate. Tai giminystės ryšiai“, – pasakojo sąsajas su Panevėžiu muzikantas ir paaiškino, kodėl studijuoti pasirinko Londono karališkąją akademiją:

„Įstojau į Londono Karališkąją akademiją su stipendija ketveriems metams. Ši akademija yra aukščiausio lygio muzikos institucija, pasaulyje užimanti 2-ąją vietą. Todėl ir pasirinkau studijuoti būtent čia. Tačiau ne mažiau svarbu žinoti mokytoją, pas kurį studijuosi. Man teko laimė tapti akademijos fortepijono katedros vedėjos profesorės Džoanos Makgregor (Joanna MacGregor) mokiniu. Ji yra pasaulinio lygio pianistė bei dėstytoja“.

Ypatinga patirtis

Anot pianisto, norėdamas būti profesionaliu atlikėju, turi daug koncertuoti.

„Kaip ir visose specialybėse, patirtis yra reikalinga – kai tik yra galimybė, koncertuoju. Šių metų pradžioje grojau solinį rečitalį „Vaidilos“ teatre Vilniuje, vasarą su puikiu orkestru grojau tarptautiniame muzikos festivalyje Italijoje – Perūdžos San Pietro bazilikoje. Neseniai teko groti išskirtinei publikai bene garsiausiame Londono klube. Džiaugiuosi pažintimi su profesore Mūza Rubackyte. 2009-aisiais mane pastebėjo M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas, kurio remiamas turėjau daug puikių meistriškumo pamokų su profesore M. Rubackyte – Lietuvoje, Prancūzijoje bei Italijoje. Mūsų aštuonerių metų draugystę vainikavo prieš kelias savaites Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vykęs V-asis Vilniaus fortepijono festivalio uždarymo koncertas, kuriame kartu su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atlikau Frederiko Šopeno Antrąjį koncertą fortepijonui. Tai buvo ypatinga patirtis.“

Atostogaudamas koncertuoja

Nors jaunasis pianistas ir neturi daug laisvo laiko, bet atrado galimybę surengti koncertą Panevėžio publikai.

„Bene visą laiką skiriu studijoms. Viskas, kas susiję su muzika – nuo muzikos istorijos iki pianisto technikos subtilybių – yra mano dienotvarkėje. Kita vertus, dabar prasidėjo Kalėdinės atostogos, o jos ir suteikė galimybę koncertuoti. Poilsiauti nėra kada – reikia ruošti naują programą: sausio viduryje, kartu su pianistu iš Kinijos, turėsiu koncertą Londone. Laukia ir kiti pasirodymai Jungtinėje Karalystėje“, – pasakojo Ignas.

Pomėgis – motociklai

Pasak I. Maknicko, jo diena studijose yra įtempta.

„Paskaitos, laikas grojimui, grojimui ir grojimui… Tokia, rimtai muzikos besimokančio studento, kasdienybė. Kiekvienai specialybės pamokai turiu būti atsakingai pasiruošęs. Žinoma, skiriu šiek tiek laiko ir laisvalaikiui. Juk vis tik Londonas – ypatingas miestas, reikia nueiti į įspūdingus muziejus, pasaulinių žvaigždžių koncertus, pasivaikščioti nuostabiuose parkuose. Mėgstu sportuoti – bėgioti. Londone bėgimas yra daugelio žmonių gyvenimo dalis. Taip pat domiuosi motociklais“, – šypsosi pianistas ir pats prisipažįsta:

„Nors šis pomėgis tolimas muzikai, bet tai – labai smagus laisvalaikio praleidimas grįžus namo.“

Pasirinkimo nesigaili

Londono karališkosios muzikos akademijos studentas pasakojo, kaip pasirinko pianisto kelią.

„Muzikos keliu nukreipė, kai buvau šešerių metų, tėvai. Jų parinktas instrumentas man labai tiko. Pats tvirtai pasiryžau siekti fortepijono aukštumų būdamas 7-8 klasėje. Be tėvų šiuo instrumentų karaliumi groti skatino ir puikūs muzikos mokytojai – Violeta Lipniagovienė, prof. Veronika Vitaitė ir doc. Albina Šikšniūtė“, – sakė I. Maknickas ir teigė, kad džiaugiasi savo pasirinkimu:

„Jei darai tai, ką myli ir tau sekasi, kaip gali nesidžiaugti? Be to, turiu nuostabią šeimą bei rėmėjus, kurie dosniai palaiko mano pasirinkimą, suteikia galimybes tobulėti. Su ypatingu užsidegimu muzikiniame kelyje mane lydi žinomas Londono dirigentas Maestro Džefris Saimonas (Geoffrey Simon). Išties mane supa daugybė neapsakomai gerų žmonių – esu jiems be galo dėkingas.“

[quote_box_center] Trumpai apie Igną Maknicką

Ignas Maknickas gimė 1998 metais Santa Barbaroje, kur studijavo ir šeimą sukūrė jo tėvai Tomas ir Dalia. 1999 metais šeima grįžo gyventi į Lietuvą. Čia gimė dar keturi Igno broliai ir sesuo.

Ignas yra tarptautinių ir nacionalinių jaunųjų pianistų konkursų laureatas: 2011 m. XIX tarptautiniame F. Šopeno jaunųjų pianistų konkurse Šafarnėje, Lenkija (I vieta); 2014 m. XX tarptautiniame „Young Virtuoso“ konkurse Zagrebe, Kroatijoje (I) ir tarptautiniame konkurse Enschede, Olandijoje (III vieta); 2010 m. XVI nacionaliniame B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurse Vilniuje (I vieta); 2017 m. Ignas tapo I nacionalinio LMTA/LISZTuania konkurso „Lisztofonija“ laureatu. Nuo 2009 m. yra remiamas M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“: Ignas grojo prestižiniuose renginiuose – Luvro auditoriume ir Cercle de l’Union interalliee rūmuose Paryžiuje, Šlėzvigo-Holšteino festivalyje Vokietijoje, Vilniaus fortepijoninės muzikos festivaliuose Lietuvoje. Ignas grojo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu (būdamas 9 metų), Alikantės universiteto filharmonijos, Brunensis ir Kauno simfoniniais, Lietuvos, Šv. Kristoforo ir Klaipėdos kameriniais orkestrais.

Kartu su M. K. Čiurlionio menų mokyklos jaunaisiais muzikais grojo Ermitaže Sankt Peterburge, koncertavo Danijoje. Pirmieji I. Maknicko rečitaliai vyko 2014 ir 2016 m. „Kristupo vasaros“ festivalio metu Šv. Kotrynos bažnyčioje. 2017 m. pianistas surengė rečitalį „Vaidilos“ teatre Vilniuje.

Ignas taip pat dalyvavo daugelio garsių pianistų, profesorių meistriškumo pamokose. 2012 ir 2015 m. I. Maknickas buvo apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštais. 2016 m. atlikėją Vilniaus meras Remigijus Šimašius apdovanojo Mažuoju Šv. Kristoforu „Už muzikos pasiekimus ir Vilniaus miesto garsinimą“.

Igną Maknicką globoja Vilniaus klubas bei fondas „Arts Global“. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio arenoje – „90-ųjų ŽVAIGŽDŽIŲ fiesta“

confident-noyce

Bistrampolio festivalyje – nuostabaus balso atlikėja E. Sašenko

confident-noyce

519-ąjį Panevėžio gimtadienį vainikavo koncertas ir įspūdingas lazerių šou

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau