Jaunasis panevėžietis politikas K. Gedvila: „Politiniame kelyje mane lydi smalsumas ir noras mokytis“

AutoriusDOMINYKAS GŪRAFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
K. Gedvila.

Kęstutis Gedvila – žinomas jaunimo politikos veikėjas. Buvęs Panevėžio liberalaus jaunimo pirmininkas ir dabartinis Panevėžio 5-osios gimnazijos abiturientas, politiniame kelyje nesustoja – šiuo metu yra Jaunųjų politologų mokyklos mokinys. Patirtis neabejotinai unikali, tačiau Kęstutis gali papasakoti kur kas daugiau.

Mokytis – smagu

Jaunųjų politologų mokykla – tai neakivaizdinė mokymų programa, teikianti esmines žinias apie valstybės sąrangą, institucijas, jų veikimo principus. Mokiniai yra skatinami analizuoti politinių reiškinių prasmę, domėtis viešojo gyvenimo įvykiais ir naujienomis. JPM tikslas – ugdyti naują politikų ir politiškai aktyvių žmonių kartą. Organizuojami susitikimai su įvairiausių sričių profesionalais, ekskursijos į valstybines ir pilietines institucijas bei įtraukiančios paskaitos padeda jauniesiems politologams ne tik pažinti, bet ir patirti valstybinio gyvenimo ritmą.

„Pačią mokyklą organizuoja neformalaus švietimo centras ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslo institutas (VU TSPMI). Gauname ypatingą galimybę tyrinėti ir mokytis apie politines teorijas, pažvelgti į įvairius įvykius profesionalų akimis, o pačias paskaitas dėsto profesionalūs VU TSPMI dėstytojai“, – savo patirtimi dalijasi Kęstutis.

K. Gedvila.

Kęstutis vyksta į JPM sesijas kas du mėnesius, kurioms reikia skirti dvi dienas iš eilės.

„Mokytis yra labai smagu ir įdomu, per daug laiko skirti nereikia, o patirtis, žinios bei pažintys atneša labai daug naudos. Turiu galimybę dirbti ir mokytis kartu su įvairių pažiūrų 9-12 klasių mokiniais iš visos Lietuvos, o tai kainuoja tik krislelį mano laiko“, – komentuoja Kęstutis.

Politinis kelias

Kęstutis žada savo ateitį sieti su politika, todėl neabejoja, kad JPM – tik dar vienas žingsnis jo politiniame kelyje.

K. Gedvila.

„Jaunimo politika domėtis pradėjau jau seniai – dar tik prisijungęs prie Panevėžio liberalaus jaunimo. Tapau pirmininku, turėjau labai sėkmingą kadenciją, dar iki šiol esu pažįstamas Lietuvos liberalaus jaunimo tarpe. Šiuo metu dalyvauju JPM sesijose bei esu Panevėžio miesto vicemero visuomeninis padėjėjas. Visada ieškau galimybių toliau skintis sau kelią į politiką ir, kol kas, sekasi puikiai“, – šypsosi jaunasis politikas.

Kęstutis taip pat yra pripažįstamas Panevėžio 5-oje gimnazijoje. Abiturientas dalyvauja konkurse „Pilietiškiausias dvyliktokas“ ir varžosi dėl prizinių vietų.

K. Gedvila.

Ateitis – politikoje

Kai kurie abiturientai pakritikuotų Kęstutį už tai, kad rinkosi tokią papildomą veiklą dvyliktoje klasėje – būtent tada, kai daugelis išgyvena dėl egzaminų.

„Galbūt tame yra tiesos, bet ankstesnėse klasėse buvau dar aktyvesnis jaunimo politikos veikėjas ir jau nebebuvo laiko jungtis prie politologų mokyklos, nors ir apie ją žinojau jau labai senai. Negana to, mano veikla ir mokslas yra glaudžiai susiję – abi sritys iš manęs reikalauja itin daug žinių, lygiai tiek pat žinių ir suteikia“, – pasakoja Kęstutis.

Abiturientas taip pat neabejoja, kad JPM – tai vienas iš jo žingsnių link politinės karjeros.

„Ši mokykla man padeda atrasti naujų draugų, padeda geriau save pažinti, priimti sprendimus studijų klausimais ir išmoko laviruoti politinėje sferoje. Tai žingsnis mano ateities link“, – įsitikinęs K. Gedvila.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Jaunimo studijai teatre „Menas“ vadovaujanti D. Klementjeva: „Su savo mokiniais įgyvendiname visas idėjas“

confident-noyce

Paveikslėlius ant rūbų gaminanti panevėžietė A. Gylienė: „Rezultatai visada būna skirtingi ir unikalūs“

confident-noyce

Panevėžietis keliautojas M. Gūra: „Apetitas keliauti tik didėja“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau