8.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Jaunasis krepšinio treneris M. Matevičius: „Tiek Lietuvos, tiek ir Panevėžio krepšinio laukia puikūs laikai“

AutoriusIGNAS JANELIŪNASFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
M. Matevičius.

Dar tik prieš dvejus metus Lietuvos sporto universitete treniravimo studijas baigęs Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris Mantas Matevičius per savo gyvenimą jau spėjo ne tik įgyti patirties užsienyje dirbant viename iš stipriausių Norvegijos krepšinio klubų, tačiau ir įsitikinti, kad tiek visos Lietuvos, tiek ir Panevėžio krepšinio laukia puikūs laikai. Mantas taip mano todėl, nes jau dabar pastebi puikius jaunuosius talentus, kuriuos pats nori vesti profesionaliu krepšinio keliu ir padėti jiems tobulėti.

 Domėjimasis krepšiniu prasidėjo dar vaikystėje

Nors Mantui dar tik dvidešimtpenkeri metai, tačiau jaunasis krepšinio treneris neslepia, kad dar būdamas šešerių pradėjo stebėti ir dalyvauti įvairaus lygio krepšinio turnyruose, o tai jam tapo neatsiejama gyvenimo dalimi.

„Pirmą kartą šia sporto šaka susižavėjau būdamas šešerių metų. Atsimenu, kad teko kelis kartus lankytis varžybose, kur rungtyniaudavo mano senelis kartu su kitais krepšinio profesionalais, jie žaisdavo aršiai, bet kokia kaina stengdavosi laimėti  ir atiduodavo visą širdį, todėl susižavėjau krepšiniu ir paskui vis dažniau praleisdavau laisvo laiko žiūrėdamas krepšinį ir bandydamas jį žaisti kieme, iš pradžių vienas, o paskui jau ir su draugais“, – pirmaisiais vaikystės įspūdžiais, susijusiais su šia sporto šaka, dalinasi M. Matevičius.

„Tuomet po poros metų pats pradėjau lankyti krepšinį. Sekėsi gana neblogai, kaip komanda žaidėme ilgą laiko tarpą aukščiausiame Moksleivių krepšinio lygos divizione. Tuomet dešimtoje klasėje, pasikeitus treneriui, kartu su komanda pradėjome mokytis naujų šio sporto paslapčių. Tais metais pradėjome varžytis jau ir Regionų krepšinio lygoje. Buvo įdomu išbandyti savo jėgas su suaugusiais vyrais, kurių dauguma tuo metu buvo fiziškai stipresni už mus, tačiau žaisdami mes kovodavome ir stengdavomės pasiekti pergalę jaunatviška energija ir dideliu vidiniu užsidegimu“, – savo įgytą patirtį dar tik besiformuojant jaunai krepšininko asmenybei pasakoja Mantas.

Sukrečiantis medikų perspėjimas

Kaip pasakoja Mantas, po kiek laiko perėjus žaisti į Regionų krepšinio lygą, per eilines konsultacijas medicinos įstaigose tuometiniam moksleiviui teko išgirsti medikų perspėjimą, jog dėl tam tikrų sveikatos problemų yra nerekomenduojama tęsti krepšinio, o tuo labiau ir siekti profesionalo karjeros.

„Tuo metu kelias savaites buvo tikrai labai sunku viską suvokti, ypač jaunam žmogui, kuriam visos svajonės ir gyvenimas buvo siejamas su šia sporto šaka. Visada svajojau apie tą akimirką, kai vieną dieną rungtyniausiu aukščiausiame lygyje ir galėsiu pelnyti pergales, tačiau po tokio perspėjimo reikėjo nuspręsti, kokie bus sekantys mano žingsniai gyvenime“, – tuometiniais išgyvenimais dalinasi treneris M. Matevičius.

„Praėjus kelioms savaitėms supratau, kad savo gyvenimą vis tiek noriu sieti su krepšiniu ir nesvarbu kokia tai veikla bebūtų, tad bėgant metams vis labiau žavėjausi trenerio darbu, kas ir tapo mano ateities pasirinkimu. Nežinojau, kokios srities treneriu noriu būti – vyriausiuoju, asistentu ar tiesiog individualių įgūdžių treneriu, tiesiog norėjau toliau domėtis šiuo sportu ir mokytis padėti kitiems žmonėms tobulėti krepšinio aikštelėje“, – dar mokyklos suole išsikeltu tikslu dalinasi pašnekovas.

M. Matevičius.

Studijos suteikė naują supratimą apie sportą

Baigęs mokyklą Mantas pasirinko bakalauro studijas Lietuvos sporto universitete ir išvyko gyventi į Kauną. Nors profesionaliai žaisti krepšinio vaikinas nebegalėjo, tačiau buvimas bendraminčių studentų apsuptyje Mantą paskatino į susidariusią situaciją pažvelgti visai kitu kampu.

„Tuo metu mokydamasis ir dirbdamas pradėjau pastebėti, kad mane asmeniškai geriausi jausmai aplanko tada, kai pamatau, kad moksleivis ar vyresnio amžiaus žaidėjas stengiasi ir treniruojasi degančiomis akimis, kai jis gilinasi į kiekvieną detalę ir siekia būti maksimalistu –  išpildyti paskirtą pratimą ar judesį kuo geriau. Būtent tada supratau, kad krepšininkų veiduose matomos šypsenos ir girdimos padėkos praėjus treniruotėms man yra pats didžiausias įvertinimas. Įvertinimas, kuris įrodo, kad dirbu su tinkamais žmonėmis tinkamoje aplinkoje, kuriems galiu padėti, galiu juos mokyti, o tuo pačiu ir pats išgirsti naujų minčių ar patarimų“, – tuometines įžvalgas prisimena Mantas.

Trenerio darbas skatina asmeninį tobulėjimą

Nors pašnekovas dirba treneriu dar neilgą laiko tarpą, tačiau jau dabar drąsiai gali teigti, kad šis darbas niekada nebūna nuobodus ar neįdomus, jis visada kupinas emocijų bei naujų gyvenimiškų pamokų.

„Dirbant treneriu netenka skaičiuoti savo darbo valandų ar asmeninio laiko, kurį paskiriu su treniravimu susijusiems dalykams. Kadangi tai yra procesas, kai turi ieškoti daug informacijos, ją dėliotis ir struktūrizuoti, tai leidžia nuolat sužinoti kažką naujo, leidžia pajausti, kad iš tiesų gyvenu, o ne tik egzistuoju, nes manau, kad, aspkritai, tik išeidamas iš savo komforto zonos žmogus gali atrasti vis kažką naujo. Tuo pačiu nebijau ir nesėkmių, nes tai taip pat yra gyvenimo dalis, tad man nesėkmė tampa pamoka, kurią išmokęs galiu palypėti vienu laipteliu aukštyn“, –  dalinasi Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneris M. Matevičius.

M. Matevičius.

Nebijoti klysti, o suklupus – vėl atsistoti

Baigdamas pokalbį Mantas pripažįsta, kad trenerio darbas šiuo metu yra tarsi savo neišpildytos svajonės tapti profesionaliu krepšininku išpildymas jaunuosiuose krepšinio talentuose, kuriems jis linki nebijoti klysti aikštelėje, o suklydus būtinai iš klaidos pasimokyti ir žengti vėl į priekį.

„Visada prieš kiekvieną treniruotę reikia save įsivertinti, žinoti savo gerasiąs savybes, kurias treniruotės metu būtų galima tobulinti. Taip pat reikia nebijoti ir savo blogųjų savybių, kurios galbūt atsiskleidžia varžybų metu komandoje ar individualiais veiksmais, nebijoti jas pripažinti ir stengtis sumažinti jų daromą poveikį žmogaus asmenybei ir žaidimui. Be to, darbas su savimi, savo mentalitetu tampa didžiuliu postūmiu žmogaus asmenybėje, jo psichologiniame tobulėjime. Tai tampa kryptingu, motyvacijos kupinu keliu, kurį pasirinkęs žmogus gali tapti puikiu atletu ar bet kokios kitos srities specialistu“, – motyvuojančiomis mintimis pokalbį užbaigia M. Matevičius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Trečią dramą paeiliui išgyvenęs „Žalgiris“ išsikapstė Panevėžyje

confident-noyce

K. Žemaitis: dabar ta sezono stadija, kai „Žalgirį“ galima pagauti

confident-noyce

„Lietkabelio“ žaidėjas N. Radičevičius: pirmos dvejos rungtynės parodė, kad „Žalgiris“ nėra neįveikiamas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau