23.5 C
Panevėžys
Antradienis, 22 birželio, 2021

Jaunajai kūrėjai – ir naujienų portalo „Jūsų Panevėžys“ dovana

Jau septintą kartą pasveikinome jaunuosius kūrėjus, dalyvavusius Panevėžio regiono projekte „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“. Renginio metu pristatytas moksleivių kūrybos almanachas ir įteiktos „Sidabrinio Nevėžio“ skulptūrėlės Metų literatui ir Metų iliustruotojui. Skulptūrėlių autorius Vytautas Tallat-Kelpša.

Dėmesys žodžiui, vaizdui

Projektas „Jaunųjų kūrėjų tribūna NEVĖŽIS“ – bene vienintelis toks Panevėžio regione – sutelkiantis regiono moksleivius į bendruomenę, kurioje ypatingas dėmesys skiriamas rašytiniam žodžiui ir meniniam vaizdui, kurio misija – pastebėti ir motyvuoti kuriantį bei ugdyti pagarbą autoriniam darbui.

Projektas – sėkmingas

Projekto organizatorius Arnoldas Simėnas teigia, kad projekto idėjos atsiradimą, tikslus ir uždavinius lėmė jaunųjų kūrėjų situacija ne viename mieste.

„Bandantieji ir norintieji kurti yra pasklidę po savo ,,kambarėlius“,  jie nepastebimi, todėl motyvacija išbandyti savo galimybes, pasidalyti savo kūrybos produktu – menka. O tai – polinkių kūrybai turinčių vaikų ir vyresniųjų mokinių, „vienišių“, socialinė kultūrinė atskirtis. Jiems būtina suteikti tribūną, ir tai vykdo šis projektas“ – teigė jis.

Projektas tęsiasi jau keletą metų, o projekto organizatoriai ir stebėtojai turi galimybę matyti, kaip dalyviai „auga“ – kaip keičiasi jų meniniai jutimai, kūrybiniai sprendimai, pasaulio suvokimas.

Projekto sėkme neabejojama, nes kasmet prie misijos „pastebėk kuriantį“ prisijungia vis daugiau mokytojų, savo kūrybą pristato vis daugiau moksleivių iš įvairių Panevėžio regiono vietų.

Įsteigė nominacijas

Nominacija „Iliustracijos charakteris“ įteikta Austėjai Glušokaitei. Prizą įsteigė Seimo narys Bronislovas Matelis.

Nominacija „Už stilingą ir menišką kūrinio vertimą iš užsienio kalbos“ įteikta Andrejui Bukar iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, o prizo steigėjas Seimo narys Povilas Urbšys.

Nominacija „Žodžio talpumo atradimai“ įteikta Giedrei Rapševičiūtei, kuri mokosi Pasvalio Petro Vileišio gimnazijoje. Prizą įsteigė naujienų portalas „Jūsų Panevėžys“.

Nominacija „Už saviraiškos menuose ieškojimus“ įteikta Lukui Varanauskui, o prizą jam įteikė Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. Lukas yra trijų meno sričių kūrėjas – literatūra, fotografija ir teatras.

Diplomai kuriantiems

„Sidabrinio Nevėžiuko“ diplomais apdovanoti sėkmingiausiai kuriantys 2019 – ųjų metų literatai: Adelina Tomkevičiūtė iš Rožyno progimnazijos, Nedas Vaičekonis, Karolina Motiejūnaitė iš „Minties“ gimnazijos, Beatričė Banevičiūtė, Kamilė Vaišaitė iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos, Agnė Ulbikaitė, Mingailė Bartašiūtė abi iš „Vyturio“ progimnazijos, Patricija Mažeikaitė iš Pasvalio Petro Vileišio gimnazijos, Ieva Pilkauskaitė iš Panevėžio rajono Velžio gimnazijos, Klaudija Mackevičiūtė iš  Raimundo Sargūno sporto gimnazijoje, buvusi panevėžietė, jaunoji kūrėja Mūza Olimpija Svetickaitė (dabar gyvena Palangoje).

„Sidabrinio Nevėžiuko” diplomai įteikti sėkmingiausiai kuriantiems 2019-ųjų metų jauniesiems dailininkams-iliustruotojams: Atlanta Puodžiūnaitė, Aurėja Ragažinskaitė, Diana Šaškovaitė, Ieva Gaspariūnaitė, Kamilė Dagytė, Oriana Šilinytė, Šarūnė Širmenytė iš Panevėžio dailės mokyklos, Augustė Škulevičiūtė ir  Ugnė Macionytė iš Vytauto Mikalausko Menų gimnazijos.

Statulėlės iliustruotojai ir literatei

Statulėlė „Sidabrinis Nevėžis“ atiteko metų iliustruotojai Evijai Židonytei iš Vytauto Mikalausko menų gimnazijos. Statulėlę įteikė vienas aktyviausių Lietuvoje, išskirtinių parodų kuratorius, „A galerijos“ savininkas, Panevėžio Kultūros ir meno tarybos pirmininkas Albinas Vološkevičius.

Statulėlė „Sidabrinis „Nevėžis“ metų literatė įteikta Miglei Bukauskaitei iš Juozo Miltinio gimnazijos. Garbingą apdovanojimą jaunajai literatei įteikė Prancūzijos ir Lietuvos aktorė bei režisierė, aktyvi visuomenės veikėja, apdovanota Gabrielės Petkevičaitės Bitės medaliu „Tarnaukite Lietuvai“ ir Lietuvos-Prancūzijos asociacijos prezidentė ir Prancūzijos garbės legiono ordinu Karolina Masiulytė-Paliulis.

[quote_box_center] Skaičiai

100 – tiek moksleivių iš Panevėžio regiono 2019 metais dalyvavo projekte;

49 – tiek jaunųjų iliustruotojų 2019 m. projektui pateikė piešinius;

39 – tiek mokytojų tapo 2019 m. projekto ambasadoriais, misijos „pastebėk kuriantį“ dalyviais, skatinančiais moksleivius kurti ir viešinti savo kūrybą. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžyje bus įteikti G. Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“

confident-noyce

Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžius – Švedijos aktyvistei Ceciliai Brinck

confident-noyce

Padėkota pusę amžiaus muzikai atidavusiam Panevėžio rajono pedagogui

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau