J. Tilvyčio gatvėje atrasti žmonių palaikai atgulė amžinojo poilsio

Pirmadienį amžinojo poilsio Panevėžio Stačiatikių Kristaus Prisikėlimo parapijai priklausančiose kapinėse atgulė rekonstruojant J. Tilvyčio gatvę atrasti žmonių palaikai. Tuomet buvo rasti 55 kapai, kuriuose laidojimai vyko XVII-XIX amžiuose. Ilgus šimtmečius po J. Tilvyčio gatve gulėjo 27 vyrų, 12 moterų, 2 paauglių, 8 vaikų ir dviejų naujagimių palaikai.

Kapinėse atgulė 55 palaikai

Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas pasakojo, kad Panevėžio Stačiatikių Kristaus Prisikėlimo parapijai priklausančiose kapinėse atguls 55 žmonių palaikai.

„Jie buvo atrasti atliekant J Tilvyčio gatvės rekonstrukcijas. Buvo nustatyta, kad tai panevėžiečių žmonių palaikai gyvenusių XVII-XIX amžiuje. Kadangi jie buvo surasti netoli stačiatikių kapinių, perlaidojami šiose kapinėse“, – paaiškino vicemeras P. Luomanas.

Sustabdė darbus

J. Tilvyčio gatvė pradėta remontuoti dar praėjusiais metais, tačiau kuriam laikui remonto darbai buvo sustabdyti, mat šioje gatvėje buvo rastas netikėtas radinys – gatvę rekonstravę darbininkai aptiko žmonių kaulų.

Tuomet Panevėžio kraštotyros muziejaus archeologas Dovilas Petrulis visuomenei pristatė tai, kas buvo rasta po kasinėjimų J. Tilvyčio gatvėje. Archeologas pasidžiaugė, kad tyrimai leido suprasti, kaip gyveno panevėžiečiai, kokiomis ligomis sirgo, ką mėgo ir pan.

Radiniai būdingi stačiatikiams

Muziejininkas D. Petrulis, J. Tilvyčio gatvėje vykdęs archeologinius kasinėjimus, bendradarbiaudamas su kitais antropologais iš Vilniaus universiteto, parengė išsamią ataskaitą, kurią visuomenei pristatė paskaitos „Naujausi archeologiniai atradimai Panevėžyje: senųjų kapinių J. Tilvyčio g. prieigos“ metu.

Muziejininkas D. Petrulis, J. Tilvyčio gatvėje vykdęs archeologinius kasinėjimus, bendradarbiaudamas su kitais antropologais iš Vilniaus universiteto, parengė išsamią ataskaitą, kurią visuomenei pristatė paskaitos „Naujausi archeologiniai atradimai Panevėžyje: senųjų kapinių J. Tilvyčio g. prieigos“ metu.

Atliekant kasinėjimo darbus archeologams gelbėjo ir savanoriai. Prie darbų prisidėjo metalo ieškiklių naudotojų klubas „Mink“, mokytojai, studentai, visuomenininkai.

Kaip teigė archeologas D. Petrulis, jau XX a., tiesiant J. Tilvyčio gatvę, ši buvo tiesiama per kapavietę, kadangi rasti palaikai mena XVII a. pabaigą. Dauguma rastų kapų buvo stipriai suardyti, kadangi per pačią kapavietę ne tik tiestas kelias, bet ir dujotiekis.

Kasinėjimų metu rasta 124 vienetai radinių. Didžioji jų dalis susiję su kapavietėmis ir būdingi stačiatikių religijos atstovams. Rasta ir monetų, kurios su įkapėmis nesusiję, tačiau jų gyvavimas datuojamas apie XVII amžių.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gaisravietėje Pasvalio rajone rasti žmogaus palaikai

confident-noyce

Namo kieme netoli Druskininkų rasti žmogaus palaikai

confident-noyce

Lazdijuose rasti palaikai – trijų laisvės kovotojų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau