14.7 C
Panevėžys
Penktadienis, 22 rugsėjo, 2023

J. Miltinio dramos teatro vadovas buvusį Panevėžio merą prilygino „Kremliaus troliui“ atnaujinta

befunky-collage
Filmo „Maidanas“ aptarimo diskusija virto į aistringą ginčą tarp J. Miltinio dramos teatro vadovo L. Zaikausko ir Panevėžio miesto tarybos nario, buvusio mero socialdemokrato P. Vadopolo.

Praėjusį savaitgalį Panevėžyje lankėsi pasaulinio garso kino ukrainiečių kilmės režisierius Sergejus Loznica. Jis kino centre „Garsas“ pristatė savo įžymųjį, įvairiais prizais apdovanotą dokumentinį filmą „Maidanas“. Po filmo režisierius atsakinėjo į žiūrovų klausimus. Atrodytų panevėžiečiai turėtų džiaugtis dar vienu aukšto lygio renginiu, tačiau „Garse“ vykusioje diskusijoje neapsieita be nesusipratimų.

Filmo „Maidanas“ aptarimo diskusija virto į aistringą ginčą tarp Juozo Miltinio dramos teatro vadovo Lino Zaikausko ir Panevėžio miesto tarybos nario, buvusio mero socialdemokrato Povilo Vadopolo.

Vyrai susiginčijo dėl karino perversmo Ukrainoje ir jo padarinių šaliai, tačiau bendros nuomonės ir sutarimo diskusijos pabaigoje teatro vadovas ir politikas taip ir nerado.

Buvusį merą prilygino „Kremliaus troliui“

J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas Panevėžio miesto Tarybos narį prilygino „Kremliaus troliui“. Tokia nuomone jis pasidalino socialiniame tinkle „Facebook“.

Atnaujinta gruodžio 6 d., 10.15 val.

Šiandien pasirodžius JP straipsniui, įrašas socialiniame tinkle „Facebook“ buvo pašalintas.

Kiek anksčiau jame J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas rašė: „Gruodžio 2 d. Panevėžyje lankėsi pasaulinio garso kino režisierius Sergejus Loznica. Jis Kino centre „Garsas“ pristatė savo įžymųjį, įvairiausiais prizais apdovanotą dokumentinį filmą „Maidanas“. Po filmo režisierius atsakinėjo į žiūrovų klausimus. Ir tuomet mane ištiko šokas. Lietuvoje, Panevėžyje pamačiau gyvą kremliaus trolį. Jis prisistatė kaip buvęs Panevėžio miesto meras, o dabar miesto tarybos narys, socialdemokratų partijos atstovas POVILAS VADOPOLAS. Šis pilietis uždavė režisieriui  „kandžius“ ir „suktus“ klausimus. Tipo, „ar režisierius didžiuojasi, kad Ukrainoje įvyko ginkluotas perversmas ir buvo nuversta demokratiškai išrinkta valdžia“? Buvo akivaizdu, kad šis pilietis remia kremliaus marionetę „kruvinąjį Vitią“ (buvusį prezidentą Viktorą Janukovičių ), ant kurio sąžinės tūkstančių žmonių kraujas ir milijonų ašaros. Pasibaigus diskusijai Povilas Vadopolas, su man nepažįstamu kitu asmeniu, bandė „pravesti“ promaskvietišką agitaciją susirinkusių pasižiūrėti filmo kareivių tarpe. (Tų jaunuolių, kurie, reikalui esant, gintų mūsų šalį nuo užpuolikų) Teko įsikišti ir politiko Povilo Vadopolo agitaciją nutraukti.

Mes visi puikiai žinom , kad visoje Europoje „kremliečiai“ finansuoja pačias įvairiausias politines partijas ir pavienius politikus… Ar nebus taip , kad demokratiškai išrinkti lietuvių politikai parašys draugams „kremliečiams“ dar vieną prašymą padėti „sutvirtinti“ Lietuvoje demokratiją? (1940-aisiais toks „prašymas“ buvo patenkintas)“, – rašė L. Zaikauskas.

Papiktino politinis neišprusimas

Tuo tarpu buvęs Panevėžio miesto meras ir dabartinis Tarybos narys Povilas Vadopolas teigia, kad jį papiktino organizatorių politinis neišprusimas.

„Į šį filmą buvo surinkti jauni Lietuvos kareiviai, o filmas juos mokė kaip nuversti demokratiškai išrinktą valdžią ir lieti žmonių kraują. Turime mokyti kaip ginti teisėtai išrinktą valdžią, o ne ją nuversti“, – naujienų portalui JP pasakojo P. Vadopolas.

vadopolas
Buvusį Panevėžio merą P. Vadopolą papiktino organizatorių politinis neišprusimas.

Su tokia politiko nuomone kategoriškai nesutinka J. Miltinio dramos teatro vadovas teigdamas, kad ką liaudis demokratiškai išsirenka, tą gali ir nuversti.

„Kareiviai turi suprasti, kad į savo tautą šaudyti dėl valdžios negali. Jokia valdžia neverta žudymo. Jeigu valdžia netenkina liaudies poreikių, turi tą suprasti ir geranoriškai pati pasitraukti bei neversti dėl jos lieti kraują“, – pasakojo L. Zaikauskas.

Teigia, jog Rusijos prezidentas pasinaudojo padėtimi

„Mano nuomone, Maidanas iššaukė labai neigiamas pasekmes Ukrainos valstybei. Jeigu nebūtų jo buvę, Ukraina dar turėtų Krymą savo sudėtyje. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas tik pasinaudojo esama padėtimi“, – savo nuomonę dėstė P. Vadopolas.

Savo mintis dėstė kareiviams

Kaip teigė J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas, Tarybos narys, pasibaigus diskusijai, toliau savo mintis dėstė kareiviams.

linas_zaikauskas-640x427
J. Miltinio dramos teatro vadovas L. Zaikauskas Panevėžio miesto Tarybos narį prilygino „Kremliaus troliui“.

„Praeidamas pro šalį išgirdau, kad P. Vadopolas skleidžia propagandą. Privalėjau įsikišti ir nutraukti tai“, – teigė L. Zaikauskas.

Tiek J. Miltinio dramos teatro direktorius, tiek Panevėžio tarybos narys P. Vadopolas savo pasipiktinimą vienas kitu išreiškė gana aiškiai, o bendros tiesios jiems atrasti nepavyko.

Nepanoro vertinti

Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriaus pirmininkas Donatas Degenis savo partiečio P. Vadopolo išsišokimo nepanoro vertinti. Jis teigė, kad nėra susipažinęs su šiuo įvykiu, tačiau prisipažino, kad socialdemokratų partija yra išsakiusi savo palaikymą Ukrainos atžvilgiu.

„Socialdemokratai oficialiai smerkia bet kokią Rusijos invaziją Ukrainoje. Liaudis visada turi turėti savo nuomonę ir ją išreikšti. Jeigu buvo nuspręsta kelti perversmą, reikia tai palaikyti“, – teigė Panevėžio socialdemokratų lyderis.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuosprendį apskundusio buvusio teatro vadovo byla – ant Panevėžio apygardos teismo teisėjų stalo

confident-noyce

Teismas nagrinės buvusio J. Miltinio dramos teatro vadovo apeliacinį skundą

confident-noyce

Buvusiam teatro vadovui nepasisekė: iš teismo – blogos naujienos atnaujinta

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau