J. Miltinio dramos teatre – prieš 20 metų rodytos pasakos sugrįžimas

J. Miltinio dramos teatre – prieš 20 metų rodytos pasakos sugrįžimas

Gailutė KUDIRKIENĖ (www.panskliautas.lt) / Tado POVILONIO nuotr.

img_0068Daugiau nei prieš du dešimtmečius Panevėžio teatre lankęsi vaikai turėtų prisiminti matytą pasaką apie kengūriuką. Dabar šios pasakos žiūrėti jiems verta nuvesti savo vaikus.

Viskas bus kitaip

Kodėl tėvams verta savo mažylius vesti į pasakos „Išgelbėkit kengūriuką“  atnaujinto spektaklio Juozo Miltinio dramos teatre?

Baltijos implantologijos klinika

Kad vaikai žinotų, jog, be kompiuterio, dar yra ir teatras! Pažintis su teatru padeda lavinti vaiko vaizduotę, paslaptingas scenos pasaulis žadina smalsumą.

„Šiandieniams vaikams labiausiai trūksta lauko ir kultūrinių renginių. Kuo anksčiau vaikas atras teatrą, tuo turtingesnis bus jūsų atžalos vidinis pasaulis“, – sako pasakos scenaristas ir režisierius Vytautas Kupšys.

Pasaką „Išgelbėkime kengūriuką“ tikriausiai bus smalsu pamatyti ir tėveliams, mat daugelis jų šį kūrinį mūsų teatro scenoje matė prieš 23 metus. Dabar žiūrovai kviečiami į atnaujintą pjesės variantą. Jis bus visiškai kitoks.

Linksmi, ryškūs apdarai

Scenoje žaižaruos spalvos ir žaismingas reginys. Vietoj ankstesnio niauraus besniegės žiemos miško, žiūrovai atsidurs keistame, įvairiausių daiktų pilname meškutės kieme.

img_0089

Pasakos veikėjų kostiumai irgi nė iš tolo neprimins senųjų, į tikrų gyvūnų kailius panašių apdarų. Režisierius specialiai pasikvietė ryškiais kostiumais garsėjantį kaunietį dailininką scenografą Artūrą Šimonį. Jis seną pasaką pavertė įspūdingai žaižaruojančiu pasauliu.

Kengūriuką vaidinantis Tomas Pūkys vilkės skaisčiai geltono aksomo fraką, jo draugužė beždžionėlė (aktorė Gintarė Kulikauskytė) taip pat švytuos ryškiaspalviais apdarais.

Plėšikas Dudulis (aktorius Emilis Pavilonis) ir Gugulis (aktorius Giedrius Arlauskas) nė iš tolo neprimins nuskurusių valkatų, o kiemo šeimininkė meška (aktorė Vita Šiaučiūnaitė) turės juodą lyg smala kailį ir baltą lopą ties krūtine.

img_0140

Meška išsikraustė į Ameriką

„Blogieji nebe tokie blogi, gerieji nebe tokie geri. Šiuolaikiniam vaikui ir taip aišku, kas pasakoje yra blogas ir kas geras, šių savybių paryškinimas nebėra toks aktualus, vaikui reikia ypatingo reginio. Todėl viskas padaryta linksmiau“, – sakė režisierius.

Sugrąžinti smagią pasaką į sceną pasiūlė naujasis teatro vadovas Linas Zaikauskas. Daugiau nei prieš du dešimtmečius, kai „Išgelbėkime kengūriuką“ buvo pastatyta pirmą kartą, L.Zaikauskas irgi dirbo teatro vadovu, jis nepamiršo buvusio vaikiško spektaklio populiarumo.

Atnaujintą Vytauto Kupšio spektaklį „IŠGELBĖKIME KENGŪRIUKĄ“ Juozo Miltinio dramos teatre galite pamatyti sausio 15 d. 13 val. ir vasario 12 d. 12 val.

Stovykla

PIC

KTU

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.