J. Miltinio dramos teatre – geriausio Lietuvos menininko tapyba

J. Miltinio dramos teatre – geriausio Lietuvos menininko tapyba

Parodoms dėkingose Juozo Miltinio dramos teatro erdvėse balandžio 16 d. 17 val. pristatoma nauja ekspozicija. Šį kartą – Raimondo Gailiūno, Rokiškyje gyvenančios lietuviškosios tapybos legendos, anot menotyrininko dr. V. Poškaus, tapybos paroda.

Prieš porą metų surengęs įspūdingą savo darbų parodą Juozo Miltinio dramos teatre, rokiškėnas R. Gailiūnas 2013-jų metų galerijų meno mugėje „Art Vilnius“ buvo pripažintas geriausiu Lietuvos menininku. Tai tapo sensacija šalies meno pasaulyje.

Šiemet tapytojas grįžta į Miltinio teatrą su visiškai naujais kūriniais. Intriguoja jau ir parodos pavadinimas: „Jeronimai, mes gyvename visai netoli“.

BIC

Kreipinys skirtas XV-XVI a. sandūroje gyvenusiam Nyderlandų tapytojui Jeronimui Boschui, kuris, kaip teigia R. Gailiūnas, irgi mėgo daugiaplaniškumą.

„Aš savo kūryboje vaizduoju mūsų gyvenimo komplikacijas, kurios savo esme yra labai panašios į J. Boscho vaizduotus pragarus. Pasitelkdamas mūsų aplinkoje gausiai vešinčias tragikomiškas situacijas, jas interpretuoju stengdamasis įvertinti kiekvieną reiškinį kuo įvairesniais aspektais. Nemoralizuoju ir neturiu iliuzijų, kad menas gali pakeisti pasaulį. Tiesiog kuriu daugiaplanę gyvenimo versiją ir todėl sakau – „Jeronimai, mes gyvename visai netoli“, – paaiškina  dailininkas.

R. Gailiūno nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai šiemet įvertino ir kraštiečiai, – parodos JMDT atidarymo išvakarėse, šiandien menininkui ir dailės pedagogui bus įteiktas prestižinis apdovanojimas – sidabro ženklas.

Parodos atidaryme dalyvaus menotyrininkas dr. Vidas Poškus, pastabiai ir taikliai apibūdinantis R. Gailiūno kūrybą bei gyvenimo būdą. „Šio dailininko kūrybą charakterizuoja ryškus koloritas, aštrūs, spengiantys ir žiūrovo akį bei dvasią peilio pjūviais veikiantys spalviniai deriniai. Jų dėka pasakojamos intriguojančios, ironiškos-tragiškos istorijos, nutviekstos personalinių patirčių ir išorinio gyvenimo impulsų. Potėpiai, nutekėjimai, sluoksniai, taip pat sukrečiančios siužetinės situacijos R. Gailiūno tapyboje yra persipynusios į sudėtingą rezginį, kuo tikriausią tapybinį Gordijaus mazgą…“, – parodos pristatyme rašo V. Poškus.

R. Gailiūno darbų parodos „Jeronimai, mes gyvename visai netoli“ organizatorius – privati panevėžiečio Albino Vološkevičiaus A galerija. Parodos kuratorius – Albinas Vološkevičius, partneris – Juozo Miltinio dramos teatras.

Paroda veiks iki 2015 m. gegužės 20 d.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.