J. Miltinio dramos teatras panevėžiečius kviečia į premjerą

J. Miltinio dramos teatras panevėžiečius kviečia į premjerą

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Šiandien 18 val. Juozo Miltinio dramos teatre vyks Jono Tertelio spektaklio „Teatralas“ pagal to paties pavadinimo Thomo Bernhardo pjesę premjera.

Ironiškai atskleidžiant teatro užkulisius, spektaklyje primenama, kad vaidmenis kuria ne tik aktoriai – mes patys vieni kitiems juos priskiriame ir kasdieniame pasaulyje.

Monologais ir tiradomis pasižyminčio austrų rašytojo Th. Bernhardo kūrinyje aktoriaus Bruskono šeima atvyksta vaidinti spektaklio į Vokietijos provincijos miestelį Ucbachą ir vietinėje smuklėje ruošiasi vaidinti komediją.

BIC

Kaip galima suprasti iš pagrindinio personažo kalbos, sąlygos Ucbacho smuklėje nėra tinkamos „didžiajam menui“. Valstybinio teatro aktorius, „didysis Bruskonas“ piktinasi viskuo, kandžiai terorizuoja ne tik užeigos savininką, bet ir savo šeimos narius.

Pagrindinį personažą J. Tertelio spektaklyje vaidina ilgametis Juozo Miltinio dramos teatro aktorius, Auksinio scenos kryžiaus laureatas Albinas Kėleris.

„Konstruojant personažus man visada svarbi kūrėjų, su kuriais dirbu, asmeninė patirtis ir kontekstas. Taigi, šiame spektaklyje Bruskonas yra ir Albino Bruskonas. Man tai yra vertybė,“ – sako režisierius.

„Teatralo“ žiūrovas tampa Bruskono pasiruošimo spektakliui liudininku. Režisierius sukūrė betarpišką teatro potyrį, kur publika stebi, kaip prieš akis paprastoje buityje gimsta spektaklis.

„Bruskonas yra „teatro darytojas“, – teigia J. Tertelis, – atvykęs į bet kurią paprastą „smuklę“, jis ten sukuria savo metakosmosą. Buitinė erdvė tampa jo žaidimų aikštele, kurioje po saviironiška teatro kauke slepiasi ir dažnas žmogus“.

Spektaklyje žiūrovams primenama, kad ne tik teatre, bet ir kasdieniame gyvenime vieni kitiems primetame vaidmenis – ir šeimoje, ir darbe, ir visuomenėje.

„Man įdomu, kas vyksta kai sakoma, kad tu esi provincialus, ar kad tu esi menininkas – sako režisierius. – Mums įvardina kokiais neva esame, kokiais turime būti, kaip turime elgtis, kaip turime daryti viena ar kita. O mes dažnai tą rolę ir atlikinėjame, net nesusimastydami, kuo tai mus paverčia. Lygiai taip pat ir mes vaidmenis primetame kitiems, dažnai už tai neprisiimdami jokios atsakomybės.“

Teatro meno vadovas Andrius Jevsejevas atkreipia dėmesį, kad „Ši Bernhardo pjesė – tai įdomi socialinės elgsenos studija, kuri J. Miltinio dramos teatro scenoje kūną įgauna būtent tuo metu, kai visuomenėje garsiai skamba diskusijos apie mūsų polinkį į savotišką buitinį terorą, kitoniškumo baimę ir psichologinę prievartą prieš kitus ir prieš save pačius.“

Vis dėlto „Teatralo“ režisieriaus tikslas nėra viešai piktintis pasauliu, o pažvelgti į mums įprastą burbėjimą iš šono ir kiek kitomis spalvomis. Vieno veiksmo dramoje netrūksta ironijos.

Jonas Tertelis (g. 1986) – teatro ir kino režisierius. Teatre kaip režisierius debiutavo 2014 m. Už spektaklį „Kaulinis senis ant geležinio kalno“ pelnė Auksinį scenos kryžių geriausio spektaklio vaikams kategorijoje. Jo spektakliai suaugusiesiems „Žalia pievelė“, „Nežinoma žemė. Šalčia“, „R.E.M.“ remiasi dokumentine medžiaga, o „Teatralas“ – pirmas režisieriaus darbas pagal anksčiau parašytą užsienio autoriaus kūrinį.

Spektaklio kūrybinė grupė: režisierius Jonas Tertelis, dailininkės Berta Bocullaitė ir Paulė Bocullaitė, kompozitorius Martynas Bialobžeskis, šviesų dailininkas Julius Kuršis, vaidina Albinas Kėleris, Vytautas Kupšys, Ieva Savickaitė, Toma Razmislavičiūtė-Juodė, Balys Ivanauskas.

„Teatralo“ premjeros vyks 2019 m. sausio 11, 24, 31 d. 18 val. Juozo Miltinio dramos teatre, Panevėžyje. Bilietus platina bilietai.lt.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.