J. Katinas: Panevėžio rajono mokykloms neturėtų vadovauti miestiečiai

J. Katinas: Panevėžio rajono mokykloms neturėtų vadovauti miestiečiai

J. Katinas.

Panevėžio rajono tarybos posėdyje į privatizuojamų objektų sąrašą buvo papildomai įtraukti Katinų gyvenvietės darželis bei pavyzdine anksčiau laikytos Ėriškių gyvenvietės mokykla, nors šis klausimas komitetuose net nebuvo svarstytas.

Vienas iš opozicijos lyderių liberalsąjūdietis Jonas Katinas mano, kad sprendimas priimtas skubotai, nes jis nuleidžiamas iš viršaus net nepabandžius paklausti vietos gyventojų nuomonės.

„Darželį Katinuose galbūt ir reikia parduoti, tačiau iš pradžių reikia išspręsti medicinos punkto, kad jis nebūtų naikinamas, iškėlimo, kad ir į mokyklą ar kultūros namus klausimą“, – naujienų portalui JP sakė J. Katinas.

BIC

Politiko ir verslininko įsitikinimu, parduodant tokius objektus, kaip darželiai ar mokyklos, būtina atsiklausti gyventojų, kurie galbūt pasiūlytų daug racionalesnių sprendimų.

„Viskas turi gimti iš apačios. Dabar elgiamasi priešingai. Visas kaimas pyksta, kad tokioje gražioje gyvenvietėje, kaip Ėriškiai, nebelieka net pradinės mokyklos. Galima buvo bendruomenei palikti nedidelę sporto sale, kur buvo galima žaisti krepšinį, stalo tenisą, mankštintis, tačiau viskas nubraukiama. Upytės seniūnas savo žinioje turintis tik du kaimus privalėjo išsiaiškinti ėriškiečių pageidavimus. O dabar, poškt, ir viskas, ir net nežinia, kur pastogę ras medicinos punktas“, – sakė J. Katinas.

Politikas ir verslininkas sakė esantis 100 procentų įsitikinęs, kad mokyklų likimus dažnai lemia tai, kas joms vadovauja. Anot jo, jei Ėriškių mokyklai būtų vadovavusi vietos gyventoja, ji nebūtų uždaryta, tačiau jai vadovavo miestietė. Panaši situacija prieš kelerius metus buvo ir Uliūnuose, kai buvo uždaryta vietos mokykla.

„Anksčiau Paliūniškio mokyklą lankė 67 vaikai, o dabar ten besimokančių yra daugiau kaip šimtas. Taip atsitiko tik todėl, kad direktorė ir mokytojai yra vietiniai ir nuo ankstyvo pavasario jie pradeda darbą su tėvais“, – teigė J. Katinas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.