-0.5 C
Panevėžys
Pirmadienis, 29 lapkričio, 2021

J. Jakavonis-Tigras bus laidojamas penktadienį gimtuosiuose Kasčiūnuose

AutoriusbnsFotobns
Atsisveikinimas su J. Jakavoniu-Tigru.

Partizanas Juozas Jakavonis-Tigras bus laidojamas penktadienį gimtuosiuose Kasčiūnuose, pranešė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras.

Atsisveikinti su partizanu galima ketvirtadienį nuo 12 iki 20 val. ir penktadienį nuo 9 iki 10 val. šv. Jonų bažnyčioje Vilniuje. Ketvirtadienį, 18 val., čia bus laikomos mišios.

Penktadienį 10 val. laidotuvių procesija iš bažnyčios išvyks į Merkinę, kur 12 val. bus laikomos mišios Merkinės švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje.

Laidotuvės vyks 13 val. Kasčiūnų kaime.

Centras J. Jakavonio-Tigro pageidavimu prašo pagerbti partizaną ne gėlių gausa, bet aukomis jo atstatyto bunkerio rekonstrukcijai.

J. Jakavonis-Tigras mirė antradienį Vilniuje, eidamas 97-uosius metus.

Varėnos apylinkėse, Kasčiūnų kaime, gimęs J. Jakavonis-Tigras, būdamas dvidešimties metų, 1945 metų rudenį kartu su kitais partizanais tėvų sodyboje įrengė Merkio rinktinės partizanų štabo vadavietę.

1945-1946 metais drauge su Merkio rinktinės vadu Adolfu Ramanausku-Vanagu joje kurį laiką slapstėsi bei dirbo Pietų Lietuvos partizanų vadas Juozas Vitkus-Kazimieraitis. Čia leistas partizanų laikraštis „Laisvės varpas“.

Atsisveikinimas su J. Jakavoniu-Tigru.

J. Jakavonis-Tigras ėjo štabo ryšininko pareigas.

1946 metais jis buvo ištremtas į Sibirą, o į Lietuvą grįžo po 13 metų.

Lietuvai atkūrus nepriklausomybę, 1998 metais J. Jakavonis-Tigras apdovanotas Vyčio Kryžiaus 3-iojo laipsnio ordinu, 2000 metais jam įteiktas Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių medalis.

J. Jakavoniui-Tigrui bei kitiems partizanams 2018 metais gruodžio 4 dieną buvo įteikta Seimo skiriama Laisvės premija, šiemet jis taip pat gavo partizanų vado A. Ramanausko-Vanago premiją.

Aktyvus partizaninis karas dėl Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo vyko 1944-1953 metais. Su sovietų okupacija Lietuvoje pokario metais kovojo apie 50 tūkst. partizanų, per 20 tūkst. partizanų ir jų rėmėjų žuvo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje atidarytas J. Lukšos-Daumanto skveras

confident-noyce

Šalies vadovai, politikai reiškia užuojautą dėl partizano J. Jakavonio-Tigro mirties

confident-noyce

Mirė partizanas J. Jakavonis-Tigras

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau