J. Balčikonio gimnazistėms – išskirtinis vaikinų dėmesys

J. Balčikonio gimnazistėms – išskirtinis vaikinų dėmesys

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Nors Kovo 8-oji bus sekmadienį, J. Balčikonio gimnazijos moksleiviai nepamiršo pasveikinti abiturienčių ir mokytojų su pavasario švente – jos sulaukė išskirtinio vaikinų dėmesio.

Šiandien į gimnazijos aktų salę susirinko pavasariškai nusiteikusios merginos ir mokytojos. Joms gimnazistai sakė gražius žodžius, dainavo, teikė gėles.

BIC

Ypatingai merginas sužavėjo vaikinų šokis – jis buvo įvertintas audringais aplodismentais.

Tą dieną gimnazijos vaikinams dėkota ne kartą, nes jau kelinti metai, tradiciškai, jie sveikina gimnazistes su paskutiniu pavasariu gimnazijoje, o tuo pačiu tai smagi Moters dienos šventė.

Istorinis faktas

Kai Lietuva išsivadavo iš Sovietų sąjungos, visi pašaipiai pažvelgė į Tarptautinę moters dieną, tarsi ji būtų buvusi sovietinė šventė. Tačiau iš tiesų šios dienos ištakos daug tolimesnės. Šios šventės užuomazgų galima rasti dar Antikos laikais.

Aptinkama žinių, kad tam tikrą dieną Graikijoje moterys reikalaudavo ypatingo savo vyrų dėmesio. Netgi kariaujantys vyrai tą dieną turėdavo nutraukti visus karus ir būti su savo moterimis.

Tikroji Tarptautinė moters diena atsirado dėl politinių priežasčių. 1899 m. socialdemokratė Klara Cetkin pirmoji pradėjo kovoti dėl lygių moterų ir vyrų teisių. 1907 m. jos iniciatyva Štutgarte buvo surengta pirmoji tarptautinė moterų konferencija. Konferencijos metu nuspręsta įkurti tarptautinę moterų organizaciją, kovojančią už moterų teises.

1910 m. kovo 8 d. Kopenhagoje vyko moterų konferencija, kurioje dalyvavo apie 100 įvairių šalių atstovių. Klara Cetkin pasiūlė kasmet vieną dieną skirti dėmesio moters kovai už laisvę ir lygias teises.

1911 metų kovo 8 d. pirmą kartą Tarptautinė moters diena buvo minima Vokietijoje, Australijoje, Danijoje, Švedijoje. Kai kuriose šalyse moterys bijojo oficialiai švęsti šią dieną, kad nebūtų nubaustos policijos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.