J. Balčikonio gimnazijos dešimtokui – Tarptautinės biologijos olimpiados aukso medalis

J. Balčikonio gimnazijos dešimtokui – Tarptautinės biologijos olimpiados aukso medalis

JP / Organizatorių nuotr.

Vengrijoje vyko 30-oji Tarptautinė biologijos olimpiada, kurioje Lietuvos komanda pelnė aukso, 2 bronzos medalius bei pagyrimo raštą. Olimpiadoje aukso medalį iškovojo Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos dešimtokas Simonas Melaika (mokyt. Virginija Ivanauskaitė), bronzos medaliais įvertinti Kauno technologijos universiteto gimnazijos abiturientas Dovydas Vasiliauskas (mokyt. Aldona Matiukienė) ir dešimtokas Matas Kudarauskas (mokyt. Audra Žemulaitienė).

Pagyrimo raštu apdovanota Kauno rajono Babtų gimnazijos vienuoliktokė Marija Duchovskytė (mokyt. Vilma Pupkienė).

Komandai vadovavo Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro Biomokslų instituto docentas dr. Andrius Petrašiūnas, Nacionalinio vėžio instituto Genetinės diagnostikos laboratorijos vedėja Rasa Sabaliauskaitė ir Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro magistrantas Dominykas Murza. Lietuva tarptautinėje biologijos olimpiadoje dalyvauja nuo 2007 metų ir per šį laiką lietuvis aukso medalį iškovoja antrąjį kartą.

BIC

30-ojoje Tarptautinėje biologijos olimpiadoje varžėsi 285 mokiniai iš daugiau nei 70-ties valstybių. Olimpiada susideda iš 4 praktinių užduočių bei 2 komplektų teorinių klausimų.

Praktinėse užduotyse mokiniai šiemet turėjo identifikuoti du žolinius augalus, išpreparuoti vištos sparno raumenis ir nervus, atlikti bioinformatines bakterijų atsparumo antibiotikams bei pelių buvimo vietos neuronų identifikavimo analizes. Teorinėse užduotyse reikėjo atsakyti į ląstelės biologijos, zoologijos ir gyvūnų fiziologijos, botanikos ir augalų fiziologijos, genetikos, ekologijos, gyvų organizmų klasifikavimo ir elgsenos klausimus.

Šiemet olimpiados užduočių apimtis buvo itin didelė, todėl užduotys turėjo būti atliktos ne tik teisingai, tačiau ir greitai.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.