-0.5 C
Panevėžys
Šeštadienis, 4 gruodžio, 2021

Įvyko Panevėžio rajono VVG visuotinis narių susirinkimas

Panevėžio rajono vietos veiklos grupės nariai vienbalsiai patvirtino Panevėžio rajono vietos veiklos grupės 2018 m. veiklos ataskaitą.

Ką tik įkurtuves atšventusio bendruomenės centro „Vaivadai“ bendruomenės namuose įvyko Panevėžio rajono vietos veiklos grupės visuotinis narių susirinkimas. Susirinkimo metu vienbalsiai buvo patvirtinta Panevėžio rajono vietos veiklos grupės 2018 m. veiklos ataskaita ir finansinių ataskaitų rinkinys.

VVG pirmininkė Vilma Juodagalvytė-Baranovskaja pristatė svarbiausius VVG praėjusių metų įvykius. Per 2018 metus įvyko vienuolika valdybos, kurią sudaro pilietinės visuomenės, verslo ir vietos valdžios atstovai, posėdžių ir šeši projektų atrankos komiteto posėdžiai, kuriuose buvo pritarta vietos projektų įgyvendinimui. Susirinkimo metu VVG pirmininkė informavo, kad 2018 m. buvo paskelbti 8 kvietimai teikti vietos projektus pagal 8 priemones/veiklos sritis, gautos 23 vietos projektų paraiškos, įvertinti 7 vietos projektai, pasirašyta 10 vietos projektų vykdymo sutarčių, baigti įgyvendinti 3 vietos projektai, išmokėta paramos lėšų suma – 96 987 eurai ir tai sudaro 3,84 proc. visos vietos projektams skirtos paramos sumos.

2019 metais planuojama daugiausia dėmesio skirti vietos plėtros strategijos įgyvendinimui ir suplanuotų rodiklių laipsniškam siekimui, bendradarbiavimo ir ryšių palaikymui ir kūrimui bei teritorinio ar tarptautinio projekto inicijavimui.

VVG pirmininkė džiaugėsi, kad didžiausiu iššūkiu rengiant ir įgyvendinant Panevėžio rajono 2016–2023 metų vietos plėtros strategiją tapusios priemonės, susijusios su socialinio verslo kūrimu ir plėtra, pranoko lūkesčius ir šioms priemonėms numatytos visos paramos lėšos jau skirtos. Šiais metais Panevėžio rajono bendruomenės ir kitos nevyriausybinės organizacijos skatinamos aktyviai dalyvauti bendruomeninio verslo projektuose. Tikimasi, kad tokie reikšmingi paramos suteikimo sąlygų palengvinimai, kaip paramos padidinimas iki 95 proc. projekte numatytų išlaidų ir nuo penkerių iki trejų metų sutrumpintas kontrolės laikotarpis padidins priemonės populiarumą ir paskatins bendruomenes naudotis galimybėmis tapti finansiškai nepriklausomomis ir vykdyti kokybiškas veiklas, kurių paprastai bendruomenės pačios nėra pajėgios finansuoti.

Šiemet privatūs fiziniai ir juridiniai asmenys taip pat bus kviečiami teikti paraiškas ne žemės ūkio verslo plėtrai, jaunų žmonių verslo pradžiai, žemės ūkio produktų perdirbimui ir rinkodarai, bendruomenės ir kitos organizacijos galės teikti paraiškas gyventojų aktyvumo, krašto tradicijų puoselėjimo idėjų įgyvendinimui ar mokymams.

Vietos veiklos grupės narių susirinkimo metu netrūko staigmenų: buvo pasveikinta VVG narė Tiltagalių kultūros centro direktorė Renata Kopūstienė, kuriai Panevėžio rajono savivaldybės taryba suteikė Geriausio metų kultūros darbuotojo vardą. VVG projektų koordinatorė Eglė Stravinskienė pristatė Panevėžio rajono savivaldybės administracijos įgyvendinto vietos projekto „Viešosios infrastruktūros plėtra Vaivadų kaime, Panevėžio rajone“ eigą ir parodė VVG administracijos sukurtą išsamią vaizdo medžiagą apie projekto įgyvendinimą. Bendruomenės centro „Vaivadai“ pirmininkė Laima Jusienė pasidžiaugė naujai įkurtais moderniais bendruomenės namais. Panevėžio rajono VVG valdybos pirmininkė Elena Stanienė entuziastingai pristatė šiuo metu vykdomą Panevėžio rajono kaimo bendruomenės „Pažagieniai“ bendruomeninio verslo vietos projektą „Mobilus SPA“. Pristatymo metu buvo suteikta galimybė išbandyti mobilius masažinius įrenginius (lovas) ir sužinoti apie jų teigiamą ir naudingą poveikį žmogaus sveikatai ir puikiai savijautai. Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad bendruomenės verslo idėja Panevėžio rajono VVG ir Panevėžio rajono savivaldybės finansavimo dėka tapo realybe ir „tvirta meškere“, kurios pagalba bendruomenė galės turėti pajamų bendruomeninės veiklos vykdymui.

[quote_box_center]Visa aktuali informacija apie paskelbtus kvietimus ir VVG veiklą publikuojama VVG interneto svetainėje.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Perekšliuose gyvenantys Valentina ir Dangutis Šukiai – apie teatrą, naminę duoną ir saulės kolektorius

confident-noyce

Šilagalio gyventojai sukilo prieš biometano jėgainės statybą

confident-noyce

Liūdynės kaimo bendruomenei – nacionalinė parama

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau