Įvertintas klimato kaitos poveikis „Rail Baltica“ geležinkeliui

Įvertintas klimato kaitos poveikis „Rail Baltica“ geležinkeliui

JP / Pexels.com nuotr.

Pristatyta studija skirta įvertinti klimato kaitos poveikį „Rail Baltica“ projektui. Paremta pastarųjų 30-ies metų klimato ir oro duomenimis bei nacionalinėmis klimato kaitos prognozėmis, studija nustatė, kad Baltijos regiono žiemos taps šiltesnės, iškris mažiau sniego bei dažniau susidursime su šlapdriba, snygiu ir apšalu.

Vasaros metu tikimasi dažnesnių karščio bangų, o didžiausia oro temperatūra gali pasiekti ir iki 40 laipsnių šilumos. Anot studijos, tikėtina, kad dėl aukštesnės oro temperatūros dažniau susiformuos tipiniai vasariški audros debesys ir išaugs vėjo greitis. Tai reiškia, kad regione padaugės stiprių liūčių ir audrų, tačiau šių reiškinių ilgalaikes tendencijas sunku įvertinti tiksliai.

Studiją užsakė įmonė „RB Rail AS“, o ją atliko Estijos aplinkosaugos ir erdvinio planavimo konsultacijų įmonė „Hendrikson & Ko“ kartu su „SIA Vides Eksperti“ ir „DGE Baltic Soil and Environment“. Pagrindinis studijos tikslas – pasiruošti klimato pokyčiams viso naujos geležinkelio linijos eksploatavimo metu ir užtikrinti, kad ši infrastruktūra bus tvari ir parengta įvairiems klimato kaitos scenarijams.

BIC

„Klimato kaita tampa vienu svarbiausių faktorių projektuojant viešąją infrastruktūrą, kuri dar ne vieną dešimtmetį turės patenkinti visuomenės poreikius“, – sako vyriausiasis „Hendrikson & Ko“ ekspertas Martin Ruul.

„Džiaugiamės, kad „Rail Baltica“ plėtotojai turi ilgalaikę perspektyvą ir, atsižvelgdami į potencialias klimato ir oro keliamas rizikas, jau projektavimo metu numato priemones, kaip jų išvengti. Tai unikalus požiūris Baltijos šalyse, todėl svarbu pažymėti, kad klimato keliamų rizikų valdymas turėtų būti integruotas į bendrą rizikų valdymo ir stebėjimo procesą, o ne vertinamas kaip atskira sritis“,- teigė jis.

Nors ši studija skirta įvertinti kaip klimato kaita paveiks geležinkelį ir kaip to išvengti, naujoji infrastruktūra sumažins CO2 emisijas, oro taršą ir triukšmą bei taip prisidės prie poveikio klimatui švelninimo.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.