Įtariamų valdininkų byloje – posūkis

Įtariamų valdininkų byloje – posūkis

Panevėžio apygardos prokuratūra dėl nepakankamai surinktų įrodymų pakeitė kaltinimus ir įtarimus dėl prieš porą metų Lietuvos krepšinio federacijos organizuoto Europos vyrų krepšinio čempionato organizavimo kaltintiems asmenims.

Daliai Panevėžio valdininkų bei verslininkei, pritrūkus įrodymų, kaltinimai baudžiamosiose bylose visiškai ar iš dalies panaikinti.

Panevėžio apygardos prokuratūros atstovė ryšiams su visuomene Rasa Stundžienė JP patvirtino, kad apygardos prokuratūros Organizuoto nusikalstamumo ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai, nors ikiteisminis tyrimas tebevyksta, Panevėžio savivaldybės administracijos direktorei Kristinai Nakutytei panaikino įtarimus dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo.

Kuklieriene
„Romantic“ viešbučio savininkei Daliai Kuklierienei panaikinti įtarimai dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, tačiau ji lieka įtariamąja dėl galimo valstybės tarnautojų papirkimo.

BIC

Verslininkei, „Romantic“ viešbučio savininkei Daliai Kuklierienei panaikinti įtarimai dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, tačiau ji lieka įtariamąja dėl galimo valstybės tarnautojų papirkimo.

Panevėžio miesto merui Vitalijui Satkevičiui panaikinti įtarimai dėl sukčiavimo, dokumentų klastojimo, tačiau jis toliau kaltinamas dėl netinkamo tarnybinių pareigų vykdymo.

Anot R. Stundžienės, tokie pat įtarimai lieka ir buvusiam Kūno kultūros ir sporto centro direktoriui B. Pliavgai bei Panevėžio miesto savivaldybės Ekonomikos ir turto valdymo skyriaus vedėjui A. Stokai.

Prokuratūros atstovė teigė, kad anksčiau pareikšti įtarimai ir kaltinimai Panevėžio mero patarėjui Dariui Simėnui bei Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) vadovams – nesikeičia.

Įtarimai dėl korupcijos rengiant Panevėžyje Europos vyrų krepšinio čempionatą buvo pareikšti net 13 asmenų. Pareigūnai įtaria, kad įtariamieji yra prisidėję prie sukurpto plano, kaip neteisėtai už Panevėžio savivaldybės pinigus rekonstruoti viešbutį „Romantic“.

2010-aisiais su LKF pasirašiusi bendradarbiavimo sutartį Savivaldybė federacijai sumokėjo 2,5 mln. Lt. Už gautus pinigus Panevėžiui pažadėta „Cido“ arenoje surengti Europos vyrų krepšinio čempionato rungtynes ir penkerius metus organizuoti įvairaus lygio krepšinio varžybas.

Pareigūnų duomenimis, manoma, kad pasirašant sutartį buvo žinoma, jog ji nebus tinkamai vykdoma.

Tuo metu Panevėžio meru buvo V. Satkevičius, bet sutartį pasirašė ne jis, o administracijos direktorė Kristina Vareikienė (dabar K. Nakutytė).

Tačiau pareigūnai įtaria, kad vis dėlto didžiausią darbą, kad būtų sudaryta tokia sutartis, nuveikė mero patarėjas D. Simėnas. Bylos duomenimis, Savivaldybės 2,5  mln. Lt nukeliavo į „Romantic“ kišenę.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.