Istorinė galimybė panevėžiečių nelabai domina

Istorinė galimybė panevėžiečių nelabai domina

Vakar duotas startas pirmą kartą Lietuvos istorijoje organizuojamiems tiesioginiams merų rinkimams – prasidėjo išankstinis balsavimas savivaldos rinkimuose. Juose savo valią pareikš balsavimo teisę turintys rinkėjai, negalėsiantys atvykti balsuoti sekmadienį. Balsuoti iš anksto visose šalies savivaldybėse rinkėjai dar gali ir šiandien nuo 8 iki 20 val.

4
Vakar į balsavimo apylinkę žmonės užsukdavo po vieną, didesnių eilių nepastebėta, o ir rinkimų komisijos nariai skųstis darbo pertekliumi negalėjo.

Remiantis Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, savivaldos rinkimuose iš viso teisę balsuoti turi 2 542 605 rinkėjai. Tai beveik 4 proc. mažiau rinkėjų nei 2011 m. savivaldos rinkimuose.

Rinkėjai savo balsus gali atiduoti 15 149 kandidatų sąrašuose esantiems asmenims, iš kurių bus išrinkti 1524 tarybos nariai, dėl merų postų varžosi 434 kandidatai, iš jų merų postus užims 60. Tuo tarpu tapti Panevėžio miesto meru siekia 11 kandidatų, rajono – 7.

BIC

Panevėžio miesto savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Kęstutis Uzdra JP teigė, kad pirmąją išankstinio balsavimo savivaldos rinkimuose dieną žmonės balsuoti renkasi palyginti vangiai. Išankstinio balsavimo punkte apsilankius po 17 val., kai buvo galima tikėtis didžiausio dirbančiųjų antplūdžio, savo balsus atidavę buvo apie 500 piliečių, maždaug 350 balsų atidavė Panevėžio miesto gyventojų.

Paklaustas apie bendras balsuoti ateinančių žmonių nuotaikas, K. Uzdra jų nedetalizavo, tik pabrėžė, kad per dieną jokių konfliktų užfiksuota nebuvo, žmonės savo pilietinę pareigą atliko ramiai. Balsuoti atėjo palyginti nedaug žmonių, jiems nereikėjo laukti eilėse, todėl ir sąlygų jokiems konfliktams nebuvo.

„Šių rinkimų aktyvumo net negalima lyginti su pavasario prezidento rinkimais“, – apibendrino K. Uzdra.

Pavakarę į balsavimo apylinkę žmonės užsukdavo po vieną, didesnių eilių nepastebėta, o ir rinkimų komisijos nariai skųstis darbo pertekliumi negalėjo.

JP kalbinti balsuoti atėję panevėžiečiai sutartinai pabrėžė, kad per šiuos rinkimus jiems trūko informacijos apie kandidatus, todėl pastarosios turėjo ieškoti patys. Informaciją apie kandidatus į merus balsavimo punkte studijavusi panevėžietė teigė dar nesanti galutinai apsisprendusi, kam skirti savo balsą, todėl sprendimą lemsiančios informacijos dar ieškanti.

Rytoj prasidės balsavimas namuose. Teisę į tokį balsavimo būdą turi neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir dėl sveikatos būklės patys rinkimų dieną negalintis atvykti į rinkimų apylinkę.

Savivaldybėse, kuriose meras nebus išrinktas per pirmąjį rinkimų turą, antrasis merų rinkimų turas vyks po dviejų savaičių, kovo 15-ąją.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.