7.5 C
Panevėžys
Sekmadienis, 19 rugsėjo, 2021

Ištesėti iniciatyvaus politiko pažadai

AutoriusJPFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
D. Labanavičius.

Dabartinis Panevėžio miesto savivaldybės vicemeras Deividas Labanavičius puikiai pamena kiekvieną savo pažadą, duotą panevėžiečiams prieš 2019 metais Lietuvoje vykusius savivaldos rinkimus. Vieni jų jau įgyvendinti, kiti netrukus taps realybe.

PAŽADAS: Panevėžyje – prioritetas sveikatai ir švietimui 

Vienas pirmųjų darbų D. Labanavičiui tapus mero pavaduotoju – susitikimai su neįgaliųjų organizacijomis. Pastarųjų atstovai politikui išsakė ilgai brandintus nuogąstavimus. Viena bėdų – sudėtinga neįgaliųjų ir mamų su vežimėliais kelionė po Panevėžio miesto polikliniką, kur nebuvo žmonėms su specialiaisiais poreikiais pritaikyto lifto. Į dar sovietmečiu įrengtą liftą nebuvo įmanoma patekti nei su vaikiškais, nei su neįgaliųjų vežimėliais. Vicemeras D. Labanavičius ėmėsi tarpininkauti, ir šiandien poliklinikoje panevėžiečiai turi didelį, patogų ir puikiai veikiantį liftą.

Į politiką kreipėsi moksleivių tėvai, kad Panevėžio miesto mokyklose veikia per mažai popamokinės veiklos grupių. Nors Savivaldybė nėra įsipareigojusi užtikrinti popamokinį ugdymą, D. Labanavičius neliko abejingas panevėžiečių pageidavimams – nuo šio rugsėjo miesto mokyklose atsiras pailgintos darbo dienos grupės ne vien pirmokams, bet ir kitų pradinių klasių moksleiviams. Čia po pamokų bus rūpinamasi vaikų užimtumu, ugdymu ir saugumu, mokytojai padės atlikti namų darbų užduotis.

Vicemerui teko tarpininkauti ir dėl regioninio STEAM centro Panevėžyje įkūrimo. Pasinaudojus ES lėšomis, šis jau kuriamas ir netrukus ims veikti „Minties“ gimnazijoje šalia Robotikos centro „Robolabas“. Tai vienas iš septynių šalies regioninių gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos tyrimų ir eksperimentinės veiklos atviros prieigos centrų. Jame numatytos 4 laboratorijos: biologijos ir chemijos; fizikos ir inžinerijos; robotikos ir informacinių technologijų; Panevėžio specializuota dirbtinio intelekto galimybių pritaikymo laboratorija. Projekto tikslas – skatinti vaikus domėtis šių sričių mokslais ir tyrimais, jaunimą – rinktis tokias studijas, ugdyti kūrybiškumą, iniciatyvumą, verslumą ir lyderystę.

Apie tokį centrą buvo kalbėta gerokai anksčiau, bet realių žingsnių nebuvo padaryta. Kad tokio centro įkūrimas Panevėžyje vyktų kuo sklandžiau, pasirūpino ir Seimo nariai Guoda Burokienė bei Seimo Švietimo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša.

„Kodėl tai daroma?  Pastebėjome, kad jaunimas vengia gamtos ir susijusių mokslų. Vieni jų – inžinerija. Dauguma jų renkasi vadybos studijas, teisę, ekonomiką, bet mums labai trūksta inžinerijos specialistų, – pasakojo D. Labanavičius. – STEAM centre vaikai būtų supažindinami su gamtos mokslais, kad šie jų nebaugintų, jog tai labai sunku. Panevėžyje yra daug puikių įmonių su gerai apmokamomis darbo vietomis inžinieriams. Tikiuosi, kad ateityje jų tikrai nestigs.“

Mero pavaduotojui taip pat teko tarpininkauti Panevėžyje atidarant naujas ėjimo trasas, kuriomis atsisiųstos išmaniosios programėlės pagalba galima apeiti pasirinktas lankytinas miesto vietas. Prieš tai tebuvo vienintelė ėjimo trasa, tačiau vicemeras D. Labanavičius buvo tikras, jog to nepakanka, kad panevėžiečiai ir miesto svečiai galėtų kuo daugiau sužinoti apie Panevėžį.

PAŽADAS: Panevėžiui ir miesto svečiams – moderni autobusų stotis

Panevėžio gyventojai supažindinti su miesto autobusų stoties projektiniais pasiūlymais. Kas keisis? Autobusų stotis bus toje pačioje Nepriklausomybės aikštėje, tik senasis pastatas bus pertvarkytas kitoms veikloms vykdyti, o pastatytas naujasis veiks kartu su požemine automobilių stovėjimo aikštele. Šiuo metu atliekamas techninis projektas.  Jį miestui padovanos verslininkai. Vėliau numatoma skelbti konkursą rangos darbams atlikti. „Jei viskas vyks sklandžiai, naują autobusų stotį turėsime 2022 metais. Taigi, nebetoli tas metas, kai Panevėžyje pagaliau turėsime viena gėda mažiau“, – akcentavo vicemeras D. Labanavičius.

Verta paminėti, kad, ko gero, nebuvo nei vieno vietos politiko, nekalbėjusio apie būtinybę Panevėžiui turėti naują modernią autobusų stotį. Tačiau realūs darbai pajudėjo tik dabar.

D. Labanavičius.

PAŽADAS: imtis lyderystės visose situacijose

Kai šiemet pavasarį D. Labanavičiui teko imtis mero pareigų, politikas susidūrė su dėl COVID-19 pandemijos Panevėžyje sukeltais iššūkiais. Lengva tikrai nebuvo, nes skubiai reikėjo spręsti problemas, su kuriomis anksčiau niekada nebuvo susidurta.

Vienas įveiktų iššūkių – išspręsta iš užsienio grįžusių žmonių pavėžėjimo iki mobilaus punkto problema. Ne mažiau svarbus rūpestis vicemerui teko ir to paties mobilaus punkto įsteigimas. Tai buvo skubus darbas, nes laikas nebuvo jo sąjungininkas. Teko itin operatyviai spręsti specialiųjų tarnybų darbuotojų vaikų priežiūros problemas. Gydytojai, dirbę ilgas valandas, juk taip pat turi savo šeimas, vaikų. Iš pradžių buvo numatytas specialus darželis, kurio darbuotojai taip pat verti pačios didžiausios pagarbos.

„Daug baimės būta dėl to grėsmingo viruso. Ypač svarbu buvo suteikti pagalbą izoliuotiems ir negalintiems savimi pasirūpinti žmonėms, teko organizuoti jų priežiūrą. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios kovos su virusu. Mums pavyko, bet karas dar nelaimėtas“, – kalbėjo iššūkius įveikęs jaunasis politikas.

PAŽADAS: Panevėžyje užtikrinti sėkmingą partnerystę tarp Vyriausybės, Seimo ir savivaldos

D. Labanavičius neabejoja – galimybė išspręsti problemas nėra vieno politiko rankose. Pasak Panevėžio vicemero, turi būti glaudus Vyriausybės, Seimo ir savivaldos institucijų bendradarbiavimas, kad galėtum pasiekti puikių rezultatų.

Padedant Seimo narei G. Burokienei, Panevėžio vicemerui D. Labanavičiui teko tarpininkauti, kad savivaldybę pasiektų pinigai miesto infrastruktūrai gerinti.

Panevėžys yra tapęs statybų aikštele, o panevėžiečiai galbūt patiria šiek tiek nepatogumų, bet ne tai svarbiausia. Svarbu, kad mieste bus labai gražu ir jauku. Vyriausybė Panevėžiui skyrė beveik 2 mln. eurų. Neseniai 860 tūkst. eurų pasiekė Panevėžio „Vilties“ progimnaziją. Restauruojamas jos vidus ir išorė. Tai bus viena gražiausių miesto mokyklų.

Panevėžį pasiekė 348 tūkst. eurų būsimo baseino Aukštaitijos sporto rūmuose techninio projekto pirkimui. Dar viena gera žinia panevėžiečiams, šiemet pavasarį į miestą atkeliavę dar 2,24 mln. eurų miesto gatvių, pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcijai, taisymui ir 143 tūkst. eurų mokykloms, kurios galės įsirengti kondicionierius sporto, aktų salėse ar kabinetuose su langais į pietų pusę.

„Taigi dar kartą noriu pasigirti ir pasidžiaugti, kad svarbias investicijas mūsų miestui lėmė  konstruktyvus Seimo LVŽS frakcijos, Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Panevėžio miesto savivaldybės bendradarbiavimas“, – pabrėžė D. Labanavičius.

PAŽADAS: Panevėžyje – žalia šviesa studijoms ir mokslo plėtrai  

2019-ųjų lapkritį Panevėžio miesto savivaldybei, Panevėžio 5-ąjai gimnazijai ir Mykolo Romerio universitetui (MRU) pasirašius trišalę sutartį, Panevėžyje įkurta ekonomikos ir verslo akademija (EVA).

EVA įsikūrė miesto 5-ojoje gimnazijoje, kuri pagal susitarimą atsakinga už administravimą. Panevėžio miesto savivaldybė rūpinasi šios akademijos koordinavimu ir finansavimu, o MRU – užsiėmimų turiniu.

Užsiėmimai skirti vyresniems nei 16-kos metų jaunuoliams, kurie čia gali pasisemti ekonomikos, verslo, finansų žinių pradmenų, lavinti kritinį mąstymą, gebėjimą vertinti ekonomikos, verslo laimėjimus, dalyvauti olimpiadose ir siekti mokslo aukštumų.

2020-ųjų pradžioje Panevėžys įsteigė antrąją mieste Matematikos, informatikos ir fizikos akademiją (MIFA). Steigimo sutartį pasirašė Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio kolegija, Prekybos, pramonės ir amatų rūmai bei J. Balčikonio gimnazija.

Pagrindiniai MIFA tikslai – plėtoti moksleivių inžinerinį mąstymą, skatinti domėjimąsi tiksliaisiais mokslais, ugdyti praktinius gebėjimus matematikos, informatikos ir fizikos mokslų srityje bei rinktis inžinerines specialybes. Pastarosios, pasak vicemero D. Labanavičiaus, labai reikalingos Panevėžio regiono pramonės įmonėms, smulkiajam ir vidutiniam verslui. MIFA ir EVA akademijų užsiėmimai gimnazistams nemokami.

D. Labanavičius.

PAŽADAS: Panevėžio vaikams – kuo daugiau žaidimo aikštelių.

Šiuo metu Panevėžyje aktyviai įrenginėjamos vaikų žaidimų aikštelės, išardant senąsias.  „Be abejo, norisi, kad jų būtų kuo daugiau“, – sako Panevėžio mero pavaduotojas D. Labanavičius ir priduria, kad dabar vaikų žaidimams skirtos vietos labiau koncentruojasi atnaujintose viešosiose miesto erdvėse. Tai – Kultūros ir poilsio parkas, Laisvės aikštė, kur vaikų žaidimo aikštelė netrukus bus sumontuota, atkurta, Jaunimo sode prie „Ekrano“ marių.

Vicemeras pripažįsta, kad tai nėra jo vieno nuopelnas, o visos komandos, bet pastangų įdėta tikrai daug: 2016–2019 metais Panevėžyje įrengta net 19-ka vaikų žaidimų aikštelių. Šiemet naujos vaikų žaidimų aikštelės dar bus įrengtos Klaipėdos, Kniaudiškių, Dariaus ir Girėno, Parko, Tulpių, Ramygalos, Danutės gatvių kiemuose.  Tokios aikštelės numatytos Skaistakalnio parke bei rekonstruojamoje Senvagėje.

PAŽADAS: Panevėžyje seniems apleistiems pastatams – ne vieta.

Panevėžyje buvo labai daug apleistų pastatų. Situacija pasikeitė – priklausiusius miesto savivaldybei „vaiduoklius“ pagaliau pavyko perduoti privačiam sektoriui. Verslo atstovai įsigijo didžiulį buvusio „Ekrano“ profilaktoriumo pastatą ant marių kranto, uždarytos „Verdenės“ mokyklos pastatą ir nebaigtą statyti Pilėnų mokyklą. „Verslas galės įgyvendinti savo užmojus, o aukcionuose gauti pinigai pateko į miesto biudžetą. Lėšos atiteks svarbiems Panevėžio projektams įgyvendinti“, – teigė vicemeras D. Labanavičius.

Patys svarbiausi projektai – vadinamosios „Urban“ programos lėšomis tvarkomos miesto viešosios erdvės. Vienas puikių pavydžių – modernizuotas Kultūros ir poilsio parkas, kur rekonstruota apšvietimo sistema, įrengti nauji, šiuolaikiški suoleliai ir kiti mažosios architektūros elementai.

Iki šių metų pabaigos panevėžiečiai turės atnaujintą ir  puikiai apšviestą centrinę miesto Laisvės aikštę su nauja danga, fontanu, vaikų žaidimo aikštelėmis, įrengtomis poilsio zonomis, terasomis, mažosios architektūros elementais.

Prasidėjo Senvagės teritorijos ir jos prieigų rekonstravimo darbai. Įgyvendinus projektą, bus sutvarkyta ir bendruomeninės veiklos plėtrai pritaikyta 9,03 ha viešoji erdvė. Senvagė pasikeis neatpažįstamai: bus atnaujinti esami ir įrengti nauji dviračių ir pėsčiųjų takai, mažosios architektūros elementai, sporto, žaidimų, poilsio ir apžvalgos aikštelės, suformuotas tvenkinio salos reljefas, įrengti tiltai į salą, atnaujinti želdynai. Nuo Aleksandro statulos ves laiptai įrengto liepto – tilto į Senvagę link. Čia bus galima grožėtis pačia Senvage ir joje įrengtu dideliu plaukiojančiu, muzikiniu su vaizdo projekcijomis fontanu.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš LVŽS rinkimų sąskaitos. Užs. Nr. JPR-2020/33

7 komentarai

Ragas 2020-10-07 12:04 at 12:04

Šakes koks kietas. Vienas ssu ėmė ir padarė. Taip sakant kvailumui nera ribų….

Atsakyti
Liu 2020-10-07 14:37 at 14:37

Man sake, kad tai meras padre

Atsakyti
OHO 2020-10-07 18:00 at 18:00

Gėda ir tik gėda kitų darbus pristatyti kaip savo. Savivaldybės darbuotojams į akis dar žiūrit? Per karantiną prakiurksojot savo kabinete, kad tik niekas nieko nepaklaustų. Apie visus kitus melus net neverta kalbėti

Atsakyti
Rinkejas 2020-10-13 14:47 at 14:47

Dziaugiuosi jaunais ir iniciatyviais Panevezio politikais! O opozicionieriai tegu nebejuokina su kvailais ir pavydo pilnais komentarais. Kol vieni amsi, kiti daro darbus.

Atsakyti
Giedre 2020-10-13 15:28 at 15:28

Pažįstu šį žmogų asmeniškai. Super žmogus, visada konkretus ir laikosi savo žodžio. Tokių labai trūksta Seime.

Atsakyti
Stefani 2020-10-13 17:51 at 17:51

Aš asmeniškai žinau Deividą.
Tai yra geras pavizdys mūsų jaunimui.
Geras sūnus tėvams ir anūkas seneliams
Puikus vyras žmonai,o ir nuostabus tėtis savo dukrytėms.
Sėkmės linkiu jam iš visos širdies.
Žmonės nebūkite tokie pavydūs ir bjaurūs.
Nepilkite savo pagiežos ant padoraus žmogaus..

Atsakyti
Žiūrim ką turim 2020-10-14 18:57 at 18:57

Šitas dirbo miestui tai, tikėtina, ir seime to nepamirš. Skirtingai nei Urbšys su Mateliu. ne tik kad ne miestui dirbo,o visais būdais kenkė, stabdė ir skundė. Urbšys jau pasiūstas šieno ravėti. Tad siūlau gerai pagalvoti balsuojant or tan pat pasiūsti politinį perėjūną Matelí.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Liberalų sąjūdis renka pirmininką

confident-noyce

VRK kandidatais į Trakų merus registravo šešis politikus, į Kelmės – aštuonis

confident-noyce

Skelbiama Rožyno seniūnaitijos seniūnaičio rinkimų data

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau