Įsteigtas Panevėžio miesto sveikatos centras

AutoriusJPFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimu, funkcinio bendradarbiavimo pagrindu įsteigtas Panevėžio miesto sveikatos centras. Koordinuojančia įstaiga paskirtas Panevėžio fizinės medicinos ir reabilitacijos centras. Miesto sveikatos centro veikloje dalyvaus 27 sveikatos priežiūros įstaigos – 5 Savivaldybei pavaldžios įstaigos, 1 valstybei pavaldi įstaiga bei 21 privati.

Sprendimas inicijuoti Centro steigimą priimtas vadovaujantis Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta ir nuo rugpjūčio 1 d. įsigaliojusia nauja tvarka – bendradarbiavimo pagrindu į vieną tinklą savivaldybėse telkti bazines sveikatos paslaugas. Tokiu būdu siekiama gyventojams užtikrinti prieinamas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, jų tęstinumą.

Sveikatos centro veikloje dalyvaujančios bei tarpusavyje bendradarbiaujančiosįstaigos 5 metus įsipareigoja užtikrinti visas privalomas sveikatos priežiūros paslaugas:

  • taps aiškesnis paciento kelias miesto sveikatos sistemoje;
  • bus suderinta pacientų srautų valdymo ir paslaugų teikimo priemonių tvarka;
  • bus daugiau kokybiškų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros ir dienos paslaugų savivaldybės gyventojams;
  • mažės paslaugų dubliavimas – bus užtikrintas geresnis pacientų perimamumas, sklandesnis informacijos apie pacientų sveikatos būklę apsikeitimas;
  • taps sklandesnis bendradarbiavimo pagrindu grįstas gydytojų darbas – prireikus, šeimos gydytojai dėl pacientų sveikatos būklės galės iš karto konsultuotis su sveikatos centre dirbančiais gydytojais specialistais ir kt.

Centrui pradėjus veiklą planuojama siekti finansavimo iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų infrastruktūrai atnaujinti ar modernesnei įrangai įsigyti. Planuojamam projektui įgyvendinti numatoma skirti didžiausia investicijų suma Panevėžiui – per 2 mln. 700 tūkst. Eur.

Pareiškę norą, prie Centro veiklos, bet kada ateityje gali prisijungti ir kitos Panevėžyje veikiančios sveikatos įstaigos, teikiančios asmens sveikatos priežiūros paslaugas. Atkreipiame dėmesį, kad sveikatos centro veikloje pageidaujančios dalyvauti įstaigos turi būti sudariusios sutartis su Valstybine teritorine ligonių kasa.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

STEBĖKITE GYVAI: Panevėžio miesto tarybos posėdis

confident-noyce

Ketvirtadienį vyks Panevėžio miesto savivaldybės Tarybos posėdis

confident-noyce

SAM: tikslinamos sąlygos investicijoms į sveikatos centrus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau