11.4 C
Panevėžys
Pirmadienis, 5 birželio, 2023

Iššūkiai Panevėžio gatvėse: atsiradę apsauginiai stulpeliai ir automobilių spūstys

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžiečius nustebino Parko-Vakarinės gatvių sankryžoje atsiradę kelio ženklai. Ties pėsčiųjų perėja atsirado baltos linijos, o jos dar aptvertos raudonos spalvos stulpeliais.

Nors Panevėžyje remontuojamos gatvės, pajungiami išmanūs šviesoforai, tačiau tai piktina daugelį vairuotojų. Panevėžiečius nustebino Parko-Vakarinės gatvių sankryžoje atsiradę kelio ženklai. Ties pėsčiųjų perėja atsirado baltos linijos, o jos dar aptvertos raudonos spalvos stulpeliais. Šią savaitę pradėjo veikti šviesoforai Ramygalos-Beržų gatvių sankryžoje, bet jie nenudžiugino panevėžiečių – automobilių spūstys piko valandomis nesumažėjo.

Išgelbėjo perėją

Panevėžio miesto savivaldybės Miesto infrastruktūros skyriaus vyriausioji specialistė Gintautė Atkočienė paaiškino, kodėl atsirado kelio ženklai Parko-Vakarinės gatvių sankryžoje.

„Stulpeliai sukalti dėl pėsčiųjų saugumo ir, kad pėsčiųjų perėja atitiktų teisės aktų reikalavimus. Yra galiojančios pėsčiųjų perėjų įrengimo taisyklės, kuriose numatyta, kad pėsčiasis gali eiti per gatvę, kur yra pėsčiųjų perėja, ne didesnį kaip 8,5 metro atstumą. Jeigu atstumas didesnis, pėsčiųjų perėjos toje vietoje neturėtų būti“, – sakė G. Atkočienė, o, išgirdusi, jog panevėžiečiai puolė raudonuosius stulpelius socialiniuose tinkluose aptarinėti bei vadinti dar vienu nesąmoningu valdininkų sprendimu, teigė, kad panevėžiečiai dar labiau išsilietų, jei toje vietoje visai neliktų pėsčiųjų perėjos.

T. Smulka.

Reikėtų perėją panaikinti

Bendrovės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas Tomas Smulka, komentuodamas naujoves Parko-Vakarinės gatvių sankryžoje, teigė, kad viskas padaryta pagal reikalavimus ir dėl panevėžiečių saugumo.

„Minėtoje sankryžoje yra nereguliuojama pėsčiųjų perėja. Pagal saugos reikalavimus, pėsčiajam iki saugios salelės arba gatvių skiriamosios juostos turi būti ne daugiau kaip 8,5 metro, kad galėtų saugiai praeiti. Jeigu nebūtų padarytas toks žymėjimas, koks yra dabar padarytas, pėsčiųjų perėją tektų panaikinti. Panevėžio miesto savivaldybė, kad perėja liktų, ją apsaugojo papildomais kelio ženklais“, – sakė T. Smulka.

Veikia bandomuoju režimu

Šią savaitę pagaliau pradėjo veikti šviesoforai Ramygalos-beržų gatvių sankryžoje. Nors šviesoforai yra išmanieji, tačiau vien dėl to automobilių spūsčių, ypač piko metu, nesumažėjo.

Bendrovės „Eismo valdymo sistemos“ vadovas T. Smulka, išgirdęs klausimą apie automobilių spūstis piko valandomis Ramygalos-Beržų gatvių sankryžoje pradėjus veikti šviesoforui, nė kiek nenustebo.

„Šis šviesoforas mums dar neperduotas. Kaip informavo Panevėžio miesto savivaldybė, šviesoforas minėtoje sankryžoje veikia bandomuoju režimu. Stebimi automobilių srautai, analizuojama, kaip jie turėtų veikti, kad piko valandomis automobilių pralaidumas būtų normalus. Kita vertus, piko valandomis sankryžose išvengti kamščių nepavyks. Beržų gatvėje, nuo J. Basanavičiaus gatvės, visada, net ir tada, kai nevyko gatvės remontas, piko valandomis susidarydavo automobilių eilės. Šią savaitę dar bus šviesoforas stebimas, įjungimo laikai peržiūrimi. Situacija stebima. Be to, Beržų gatvės remonto darbai vyksta toliau. Kantrybės reikia visiems“, aiškino T. Smulka.


7 komentarai

Stasys 2023-05-18 16:51 at 16:51

O Nemuno gatvėje neperplatu prie Kalnapilio arenos? Uždėkite ir ten stulpelius arba naikinkite perėjas

Atsakyti
Aušrinė 2023-05-19 16:19 at 16:19

Tam “eismo” vadovui nevisi namuose…
Jau tokia Košė tų ‘švitaforų’, kad tik daugiau taršos būtų mieste. Kur reikia būtiniausiai kairių posūkių-po šiai dienai nesurasi

Atsakyti
Pasipiktinau 2023-05-19 19:25 at 19:25

Dešinius posūkius nuėmė visus, kam jie trukdė tarkim ties Smėlynės/Paliūniškio sankryža???? Ten pėstieji nevaikšto, o į dešinę pasukti norintys vairuotojai Smėlynės gatvėje priversti stovėti ir sudaryti kamščius, lyg toje vietoje jų ir taip nebūtų gana…. Užteks daryti nesamones, kiek galima? Nustokit būti biurokratai ir pagaliau išlįskit iš savo kabinetų, pravažiuokit nors vieną kartą, kad pamatytumėt kiek absurdų, ir kuo toliau – tuo daugiau!

Atsakyti
Tautvydas 2023-05-18 16:51 at 16:51

Gerbiamas Smulka, sprendžiant iš Jūsų įvedinėjamos mieste tvarkos..Jūs vairuotojo teisių neišlaikėte.. ką gi.. dar pakentėsim… o gal dievas susimylės ir…

Atsakyti
Audrius 2023-05-19 08:23 at 08:23

Ar yra info, kiek nelaimių buvo šioje perėjoje per pvz paskutinius 5 m? Ten iš viso pėstiji sutikti “sunku”. Tokioje vietoje naikinti lėtėjimo juosta visiška nesamonė. Gaila kad jų mūsų gatvėse tik daugėja. Laikas vyti lauk atsakingus.

Atsakyti
Pasipiktinau 2023-05-19 14:08 at 14:08

Toje perėjoje išvis pėstieji nevaikšto. Dabar sudaryta avaringa vieta, nes visi stengiasi persirikiuoti į antą juostą, jei piemoje kažkas suka į dešinę.
Ką gi, kuo toliau, tuo daugiau absurdų Panevėžyje, gal kas nors bandėt važiuoti pc Rožyno žiedu tiesiai? Ten dvi mašinos per 2 eismo juostas išvis netelpa. Aš jau nekalbu apie tai, kad furoms sunku nusukti į Vakarinę gatvę…. Absurdas….

Atsakyti
Pasipiktinau 2023-05-19 19:18 at 19:18

Toje perėjoje išvis pėstieji nevaikšto. Dabar sudaryta avaringa vieta, nes visi stengiasi persirikiuoti į antrą juostą, jei pirmoje kažkas suka į dešinę.
Ką gi, kuo toliau, tuo daugiau absurdų Panevėžyje, gal kas nors bandėt važiuoti pc Rožyno žiedu tiesiai? Ten dvi mašinos per 2 eismo juostas išvis netelpa. O jei autobusas važiuoja, tai garantuota avarija vietos toje sankryžoje sočiai, o keliai siaurinami!!!??? . Aš jau nekalbu apie tai, kad furoms sunku nusukti į Vakarinę gatvę jau nuvertė bortelius… Absurdas…. Kas projektuoja tokias nesamones, turėtų galvą persišviesti…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Judrioje Panevėžio sankryžoje laikinai gali neveikti šviesoforai

confident-noyce

Panevėžio sankryžose montuojamos papildomos šviesoforų sekcijos: siekiama gerinti eismo srautus

confident-noyce

Panevėžyje intensyviai remontuojamos gatvės, įrenginėjamos naujos sankryžos

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau