8.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 16 birželio, 2021

Išskirtinis baras Panevėžio centre – išsipildžiusi draugų svajonė

AutoriusJPFotoBENDROVĖS

Du draugai Audrius ir Tomas  įgyvendino savo jaunystės svajonę – įkūrė išskirtinį barą „Lazy Monkey Bar“ Panevėžio miesto centre. Su kokiais sunkumais ir iššūkiais tenka susidurti, , kokiomis naujovėmis patenkinta klientų lūkesčius pasakoja vienas iš savininkų Audrius, kuriam priklauso barzdaskučių salonas „Egoisto Barber shop”, naktinis klubas „Skrydis 28“ ir „Lazy Monkey Bar“.

Pirmąjį savo verslą įkūrėte būdamas gana jaunas. Su kokiais iššūkiais teko susidurti?

Ne toks ir jaunas buvau 28-29 metų. Mano pirmasis verslas vyrų kirpykla-barzdaskučių salonas. Iššūkių turėjome daug, nes tai buvo nauja veikla Panevėžyje.  Patirties ir žinių, kaip vykdyti verslą, turėjome semtis iš užsienyje esančių „barber shop“ ir iš Vilniaus įmonių, kurios jau buvo įkūrę sėkmingas kirpyklas. Vienas iš didžiausių sunkumų buvo rasti vietą, kurioje vyrams galėtume suteikti privatumą, kad nebūtų kaip įprastuose grožio salonuose viskas atvira. Kiti sunkumai buvo paties salono įrengimas, įrankių supirkimas, klientų pritraukimas.

Iš pradžių su kolega viską darėme dviese, neturėjome pagalbinės rankos. Dirbome įvairius darbus vienu metu ir administravome, patys virėme kavą klientams, o laikui bėgant atradome naujus darbuotojus ir suformavome pozityvų, jaunatvišką kolektyvą.

Panevėžio bendruomenė šiuo metu gali džiaugtis dar vienu jūsų kūriniu – „Lazy Monkey Bar“. Ar būtent tokią baro koncepciją matėte prieš jį įkurdamas, o galbūt idėjos gimė eigoje?

Turėti barą buvo mano ir  kolegos Tomo svajonė. Taigi, tai yra dvi skirtingos idėjos sujungtos į vieną. Iš savo pusės norėjau panašaus dizaino ir spalvų kompozicijos kaip mano pirmojo verslo   įvesti klasikos elementų, tuo tarpu Tomas galvojo apie modernumą, naujoves. Baro koncepcija yra modernus stilius sujungtas su klasika. Norėjome pristatyti kažką modernaus Panevėžio gyventojams ir tai įgyvendinome, o geriausias to įrodymas yra žmonės, kurie savaitgaliais ateina pas mus praleisti laiką.

Manau, ne tik aš, bet ir daugelis panevėžiečių (ir ne tik) galėtų man pritarti, pasakydami, kad „Lazy Monkey Bar“ yra vienas populiariausių barų Panevėžyje. Stengiamės atsinaujinti, pristatydami naujus gėrimus, tobuliname maisto meniu. Dabar turime tris skirtingas zonas: pagrindinę zoną baro, „lounge“ zoną ir vidinę lauko terasą.

A. Pocius.

Barą atidarėte išskirtinai panevėžiečiams, ar siekiate pritraukti lankytojus ir iš svetur?

Stengiamės ir norime, kad mūsų baras būtų toks vienintelis Lietuvoje, kad apie mus žinotų ne tik Panevėžyje, bet ir kituose miestuose. Dažnai sulaukiame grįžtančių studentų ar gyvenančių, dirbančių kitur žmonių, kurie aplankydami gimines užsuka ir pas mus.

Esant vienam iš vadovų, nemaža dalis atsakomybių krenta ant jūsų pečių. Su kokiais sunkumais dažniausiai tenka susidurti ir kaip su tuo kovojote?

Pradžioje abu turėjome didelį  krūvį, teko investuoti daug savo laiko, kad įgyvendintume užsibrėžtus tikslus. Dabar visi darbai yra paskirstomi, turime direktorę, kuri apsiima visą krūvį ir mums lieka tik baro tobulinimo darbai, tokie kaip naujų gėrimų skonių ieškojimai, ką pristatyti naujo klientui, interjero atnaujinimas, bendradarbiavimas su dizaineriais ir pagalba darbuotojams. Sunkumų yra visur. Ilgai siekėme, kad turėtume gerą aptarnavimą, kad būtų toks koks turi būti. Tačiau viskas ateina su praktika, esame sąlyginai nauja įmonė ir dirbame tik pusantrų metų. Stengiamės visada įsigilinti ir išspręsti iškilusius nesklandumus.

Ar pasiekėte visus savo užsibrėžtus tikslus, kuriuos turėjote prieš įkuriant verslą?

Dar yra daug idėjų ir planų, kuriuos norime įgyvendinti. Viena iš jų, kurią planuojame įgyvendinti šiltuoju metu privataus vidinio kiemo pertvarkymas. Norime pakeisti viską, kad atmosfera būtų dar jaukesnė ir gražesnė. O minčių ir planų yra ir daugiau, bet apie jas pranešime, kai įgyvendinsime.

Kaip atrodo jūsų poilsis nuo visų veiklų?

Poilsio nėra, ypač kai laukia daug darbų.  Dažniausiai laisvą laiką stengiuosi praleisti su dukra, antra puse. Kai turi daugiau negu viena verslą, turi suspėti padaryti viską, tad galiausiai lieki užsiėmęs 7 dienas per savaitę. Tikriausiai nesuklysčiau pasakydamas, kad mano laisvalaikis ir yra darbas…

Iš kur semiatės naujų idėjų, kurias vėliau realizuojat vykdant baro veiklą?

Idėjų semiamės iš užsienio tendencijų. Kolega Tomas mėgsta domėtis kitų šalių kultūra, kas populiaru skirtingose šalyse ir tai interpretuoja mūsų versle. Aišku, idėjų semiamės ir iš savęs, pasitelkę vidinę kūrybą. Nesenai tapome garsaus prekinio ženklo „Plantation“ romo ambasadoriais Lietuvoje, tai yra didelis pasiekimas, kuriuo mes labai džiaugiamės. Domimės ir skaitome, kas patinka žmonėms, kad spėtume prisitaikyti prie nuolat besikeičiančio pasaulio.

Neseniai pradėjote prekiauti kava ir kavos gėrimais. Kodėl būtent kava? Galbūt tai išskirtinai jūsų pamėgtas gėrimas, kuris jūsų gyvenimui suteikia energijos?

 Nes žmonės mėgsta kavą!(šypsosi) Na, o iš tiesų, viskas prasidėjo taip, kad per savaitę dirbdavome tik 3 dienas, todėl norėdami, kad baras dirbtų visomis savaitės dienomis, pradėjome prekiauti kava . Sunki pradžia, stengiamės tobulėti, bet pastovūs „stabdžiai“, kaip pasaulį gąsdinantis virusas, sunkiai leidžia įsivažiuoti ir siekti geresnių rezultatų su „Kavos namų” projektu. Važiavome į kavos mugę, išmėginome įvairias kavos rūšis ir dabar klientams galime pasiūlyti geriausią rūšinę kavą, o prie kavos siūlome pyragus, kuriuos gaminame  patys arba itališkus ledų desertus. Stengiamės ir čia išlikti išskirtiniais, nors  konkurencija kavos srityje yra labai didelė.

Kaip kilo idėja rengti edukacines degustacijas? Ar jos jau pasiteisino?

Prieš įkuriant barą, mes su Tomu nenorėjome, kad tai būtų tik baras. Vienas iš užsibrėžtų mūsų tikslų buvo rengti edukacines degustacijas, kad žmonės išmėgintų kažką naujo, ko nėra bandę arba sužinotų, kur ir kaip yra gaminamas tam tikras gėrimas. Esame surengę austrių, desertų, alkoholinių gėrimų edukacines degustacijas. Populiariausios degustacijos yra austrių labai greitai yra rezervuojamos visos vietos ir daugelis turi laukti kada bus sekantis kartas. Degustacijose visada dalyvauja savo srities profesionalas, kuris įdomiai papasakoja apie degustuojama produktą.

Sulaukėme skirtingos auditorijos klientų, kurie domisi tokiais užsiėmimais, produktyviu vakaro praleidimu. Dauguma dalyvaujančių ateina ramiai pasėdėti, išmėginti ir atrasti naujus skonius, sužinoti naudingos informacijos.  Čia ir yra mūsų tikslas – „paimti plačiau“ viso Panevėžio žmones, kad nebūtų riboti, jog baras skirtas tik jaunimui, nes taip nėra. Mes ir toliau rengsime edukacines degustacijas, siūlysime kuo įvairesnį asortimentą, nes tai suteikia vertę ne tik verslui, bet ir klientui.

Daugelis maitinimo įstaigų, restoranų išgyveno krizę visuotinės pandemijos metu. Kaip per pirmąjį karantiną vykdėte savo veiklą ir kaip prisitaikote dabar?

Per pirmąjį karantiną buvo ganėtinai sunku, nes įvyko greitas uždarymas – buvome nepasiruošę,. Pripažinsiu, buvo labai sunkus metas, bet mes jį išgyvenome. Atsidarėme su trenksmu ir viskas klostėsi dar geriau. Tiesa, antram karantinui mes jau pasiruošę, žinojome, kad jis bus, bet labai dėl to nepergyvenome. Sakoma, kad žiemai reikia ruoštis vasarą, taip yra ir versle neatsipalaiduoji, kad atėjus juodai dienai būtūm pasiruošęs, turėtum už ką sumokėti algas ir nereiktų atleidinėti darbuotojų.

Ar nebuvo minčių pasiduoti ir uždaryti barą, juk yra ir kitų verslų. Kodėl šis baras jums svarbus?

Daugelio jaunų vyrų, paauglių svajonė yra turėti verslą susijusi su pramogomis, pvz. klubą, barą, restoraną. Šis baras yra mano išsipildžiusi svajonė, kurią realizavau po daug metų atradęs puikų kolegą, draugą – Tomą. Jis irgi visada norėjo turėti barą ir mūsų vizijos sutapo. Čia yra mūsų svajonės realus kūrinys, kuris mums abiems turi didelę svarbą. Apie uždarymą galiu atsakyti trumpai  kad ir kas atsitiktų, mes stengsimės išsilaikyti iki galo, kad žmonės galėtų džiaugtis.

Ar manote, kad prisidedate prie Panevėžio miesto ir kultūros tobulinimo?

Aišku, ne kiekvienas pripažintų, kad baras yra vieta, kurioje yra pardavinėjami alkoholiniai gėrimai, prisideda prie kultūros gerinimo. Visgi, kviečiame žmonės pasipuošti ir atkeliauti smagiai praleisti laiką pas mus, todėl, manau, kad tikrai prisidedame prie miesto kultūros vystymo. Organizuojame gyvos muzikos vakarus, pakviečiame labiau ar mažiau žinomus atlikėjus koncertuoti.

Mūsų klientai smagiai praleidžia laiką ne tik vartodami alkoholinius gėrimus: esant gyvos muzikos vakarams, daugelis šoka, mėgaujasi muzika ir būna laimingi. Kiekviena tokia vieta prisideda prie Panevėžio miesto ir kultūros tobulinimo ir suteikia  daugiau „gyvybės“. Manau, kad Panevėžyje reikia daugiau tokių vietų ir žmonės nesakytų, kad šis miestas yra „miręs”, nes jis toks nėra. Čia gyvena daug jaunų, protingų žmonių, kuriems norisi išmėginti vis kažką naujo, kad nereiktų važiuoti į kitus miestus ieškoti veiklos. Tikiu, kad ateityje atsiras daugiau įvairių vietų, kurios taip pat prisidės prie miesto socialinės kultūros vystymosi. Juk ne tik Panevėžys atsinaujina, keičiamės ir mes, panevėžiečiai, kurie nori ir tikisi vis daugiau.


8 komentarai

Antanas 2020-11-19 17:04 at 17:04

Įdomu, kurgi įsikuręs šis naujas baras? Koks jo adresas? Sudomino!

Atsakyti
Violeta 2020-11-20 08:01 at 08:01

Vien ko vertas romantiškas vidinis kiemelis po milžinišku gluosniu❤

Atsakyti
Antanas 2020-11-20 18:31 at 18:31

Tai kurgi tas kiemelis su milzinisku gluosniu?!

Atsakyti
Antanas 2020-11-20 18:33 at 18:33

Kas pasakys, kurgi tas kiemelis su milzinisku gluosniu?!

Atsakyti
Vilma 2020-11-20 19:12 at 19:12

Respublikos g. 15

Atsakyti
Vilma 2020-11-20 19:11 at 19:11

Tai puiki, kultūringa vieta, kur žmonės ateina neprisigerti, o turiningai praleisti laiką, saikingai gurkšnoja taurius, kokybiškus gėrimus, prisotintus savo istorijomis, gardžiuojasi ypatingais patiekalų skoniais, klausosi muzikos, o klientų amžius nuo 21 ik 70 ir daugiau. Baras įsikūręs Respublikos g. 15

Atsakyti
Antanas 2020-11-22 11:58 at 11:58

Ačiū, Vilma už informaciją.

Atsakyti
Antanas 2020-11-22 11:58 at 11:58

Ačiū, Vilma už informaciją.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Barų ir kavinių atstovas: nelogiška riboti laiką su galimybių pasu

confident-noyce

Siūloma leisti burtis daugiau žmonių, valanda ilginti barų darbo laiką

confident-noyce

Atsidarančių barų ir restoranų prastas oras negąsdina

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau