Išrinktos saugiausios Panevėžio rajono seniūnijos

Išrinktos saugiausios Panevėžio rajono seniūnijos

Būrimasis į grupes „Saugi kaimynystė“ yra efektyvus būdas siekti saugumo gyvenamojoje aplinkoje. „Saugi kaimynystė“ – tai policijos ir konkrečios bendruomenės bendradarbiavimas, pagrįstas kaimo bendruomenės, gatvės, namo ar kiemo kaimynų glaudžiu tarpusavio ryšiu.

Panevėžio apskrityje burtis į saugias kaimynystes, mažinti nusikaltimų ir teisės pažeidimų, saugoti vienas kito turtą ir ugdyti bendruomeniškumą, puoselėti puikius kaimynų santykius, gyventojai skatinami jau dešimtmetį.

Vykdant ilgalaikę prevencinę priemonę „Būk saugus“, gruodžio 15 dieną Panevėžio rajono savivaldybėje surengta konferencija. Jos metu atartas minėtas projektas, jo tikslai, veiklos schemos, bendruomenės funkcijos, artimos ir tolimos perspektyvos. Į konferenciją pakviesti Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis, vicemeras A. Pocius, Bendruomenių asociacijos pirmininkas K. Binkis, savivaldybės administracijos seniūnai, seniūnaičiai, bendruomenių sąjungos atstovai, seniūnijų socialiniai darbuotojai, mokyklų socialiniai darbuotojai, saugios kaimynystės grupių koordinatoriai, policijos pareigūnai ir rėmėjai.

BIC

Panevėžio rajono savivaldybės meras P. Žagunis pasidžiaugė glaudžiu policijos ir bendruomenių bendradarbiavimu, vicemeras A. Pocius apžvelgė šio rajono savivaldybės ir policijos bendradarbiavimą Visuomeninėje taryboje, išreiškė viltį, kad ateityje rezultatai, siekiant „Saugios kaimynystės“ tikslų, bus dar geresni.

Bendruomenių asociacijos pirmininkas K. Binkis padėkojo policijos pareigūnams už gerą darbą bendruomenėse, užtikrinant viešąją tvarką ir eismo saugumą. Palinkėjo, kad kiti metai būtų įsimintini geranorišku darbu ir gerais rezultatais.

Rajono policijos vadovas D. Pliavga konferencijos metu pristatė veiklos ataskaitą, aptarė saugios kaimynystės padėtį, akcentavo judėjimo ,,Saugi kaimynystė“ naudą.
Palyginus 2014 metų įvykių analizę pagal pasirinktus kriterijus, Panevėžio rajono visuomeninė taryba konkurso nugalėtoja „Saugiausia Panevėžio rajono seniūnija“ išrinko Krekenavos seniūniją. Antroji ir trečioji vietos paskirtos Velžio ir Panevėžio seniūnijoms.

Viešosios policijos skyriaus viršininkė Rasa Kaminskienė perskaitė pranešimą „Nusikalstamumo mažinimas per aplinkos dizainą“. Skaidrėse parodė Skandinavijos ir Olandijos šalių saugios aplinkos formavimo plėtra.

Svečiai savo pranešimuose kalbėjo apie saugios aplinkos formavimo poreikį ir ypatumus, saugios kaimynystės grupių kūrimo galimybes ir perspektyvas, policijos ir savivaldybės indėlį į saugios gyvenamosios aplinkos formavimą.

Aktyviausiems policijos rėmėjams už aktyvią pagalbą pareigūnams įteikti padėkos raštai ir dovanos. Apdovanoti socialiniai darbuotojai, aktyviausi bendruomenės nariai, Panevėžio rajono mokyklų direktoriai, kurių vadovaujamose mokyklose įrengtos vaizdo stebėjimo sistemos.

Naujai įsikūrusių grupių „Saugi kaimynystė“ koordinatoriams V. Krikščiūnui ir  L. Knizikevičienei Panevėžio rajono policijos komisariato viršininkas D. Pliavga įteikė „Saugios kaimynystės“ stendus. Raguvos seniūnijos seniūnui J. Skorulskiui įteiktas ženklas, kuris įspėja gyventojus, kad teritorija stebima vaizdo kameromis.

Panevėžio rajono savivaldybėje Linkaučių vaikų globos namų auklėtiniai ir juos lydintys mokytojai surengė parodėlę-mugę. Atvykusieji į konferenciją galėjo įsigyti vaikų darbų. Atsidėkodami rajono policijos vadovas D. Pliavga ir bendruomenės pareigūnas D. Petraitis vaikams įteikė dovanėlių.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.