Išrinkti penki Metų panevėžiečiai: ką apie juos mano gyventojai?

AutoriusMODESTAS PARIAUKAFotoDOMAS URBONAS, JP, PANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ
Metų panevėžiečiai: R. Burbaitė, K. Nekrošiūtė, G. Lettieri, D. Panina ir A. Kėleris.

Praėjusią savaitę Panevėžio miesto savivaldybės komisijos posėdyje, bendru sutarimu, iš 40 miesto bendruomenės pasiūlytų kandidatų išrinkti penki 2023-iųjų Metų panevėžiečiai. Jiems šį penktadienį iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje bus įteiktos skulptoriaus Juozo Lebednyko sukurtos skulptūrėlės.

Metų panevėžiečiais tapo:

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė, vadovėlių autorė dr. Renata Burbaitė, Juozo Miltinio dramos teatro aktorius Albinas Kėleris, FK „Panevėžys“ vyriausias treneris Gino Lettieri, Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė, karo pabėgėlė Daria Panina.

Ką gyventojai mano apie metų panevėžiečius ir kokiais kriterijais vadovaujantis jie turėtų būti renkami?

Vidmantas.

Vidmantas:

Albinas Kėleris man geriausiai žinomas iš visų metų panevėžiečių. Tai yra inteligentiškas žmogus, pasižymėjęs Panevėžio kultūros erdvėje ir mūsų bendruomenei suteikęs daug gerų emocijų. Teko matyti ne vieną jo suvaidintą vaidmenį, visada likdavau labai patenkintas jo darbu, jo kūrybą, atsidavimu. Kriterijai metų panevėžiečiui išrinkti turėtų būti keliami tokie, kurie atitiktų Panevėžio bendruomenės poreikius plačiąja prasme.

Žmogus, gyvendamas Panevėžyje, turėtų jausti mūsų atsinaujinančio miesto ritmą, įdėti savo širdį, idėjas, asmeninę patirtį, skatinti vienybę, draugiškumą. Ar metų panevėžietis būtinai turi būti gimęs Panevėžyje, sunku būtų atsakyti taip tiesiogiai, labai priklausytų nuo asmenybės.

Jei karo pabėgėliai įsigilintų ir pagyventų ilgesnį laiką mūsų mieste ir gyventojai jaustų, kad vienas ar kitas žmogus įsilieja į mūsų bendruomenės ritmą – kodėl gi ne. Iš visų kandidatų manyčiau, kad Albinas Kėleris labiausiai atitinka visus kriterijus.

Valentinas.

Tomas:

Labai smarkiai nesidomėjau, tik internete, JP portale mačiau publikaciją apie tai. Kiek atsimenu, tai Albinas Kėleris išrinktas Metų panevėžiečiu. Visiems mums puikiai žinomas aktorius ir ne tik panevėžiečiams. Manau, kad svarbiausia, tokį titulą gaunančiam žmogui – visuomeniškumas, kiek jis daug daro vardan savo miesto, vardan panevėžiečių, vardan miesto gerovės ir žinomumo.

Žinoma, ir visi kiti nominantai, kurie nelaimėjo šio titulo kažkokį darbą darė, kažkokį indėlį įdėjo, kad tas miestas būtų visuomeniškesnis, šviesesnis.

Aš manau, kad Metų panevėžietis nebūtinai turi būti tas, kuris  gimė, augo ir visą gyvenimą leido čia – Panevėžyje. Yra tikrai nemažai žmonių, kurie gimė kituose miestuose netoli Panevėžio, mūsų apskrityje, kurie atvažiuoja čia kaip į didmiestį ir čia kuria savo gyvenimą ar verslą. Iš kitur žmonės atvykę čia puikiai jaučiasi ir kuria mūsų šviesią Panevėžio ateitį.

Tomas.

Valentinas:

Albiną Kėlerį metų panevėžiečiu galima rinkti drąsiai. Puikus aktorius. Svarbiausia nuopelnai savo miestui. Žmogus nebūtinai turi būti gimęs Panevėžyje, gali būti iš bet kur,  jei atstovauja Panevėžiui, daro darbus visuomenei naudingus, pagal tai reikia spręsti.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ko panevėžiečiai tikisi 2024-aisiais?

confident-noyce

Kaip Naujuosius pasitiks panevėžiečiai?

confident-noyce

Po švenčių – kalnas dovanotų niekučių: kur juos deda panevėžiečiai?

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau