Išrinkta nauja Lietuvos mokslo tarybos valdyba

AutoriusbnsFotobns

Vyriausybė trečiadienį patvirtino naujos kadencijos Lietuvos mokslo tarybos (LMT) valdybą, joje dirbs Lietuvos ir užsienio aukštųjų mokyklų, mokslinių centrų mokslininkai, vienas verslininkas.

Tarp septynių patvirtintų narių valdyboje – Vilniaus universiteto (VU) profesorius emeritas Eugenijus Butkus,  VU Filologijos fakulteto Literatūros, kultūros ir vertimo tyrimų instituto profesorius Paulius Subačius,  „Thermo Fisher Sientific Baltics“ vyresnysis Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros centro direktorius Arvydas Lubys.

Taip pat LMT valdyboje dirbs Vilniaus Gedimino Technikos universiteto Fundamentinių mokslų fakulteto Informacinių sistemų katedros profesorius Antanas Čenys, Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir verslo fakulteto Inovacijų ir antreprenerystės mokslo grupės profesorė, Kalifornijos universiteto Haas verslo mokyklos vizituojanti mokslininkė Asta Pundzienė.

LMT valdybą iš viso sudaro septyni nariai. Penki iš jų – tarptautinės darbo patirties turintys mokslininkai ir verslo atstovas – yra renkami atrankos būdu.

Pasak Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, rudenį vykusiame konkurse iš viso sulaukta 27 kandidatūrų, juos siūlė akademinės institucijos ir jų bendruomenė, tyrėjų organizacijos, patys mokslininkai. Juos atrinko ministrės Jurgitos Šiugždinienės sudaryta komisija.

Dauguma valdybos narių – tarptautinės bei darbo mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) srityje patirties turintys mokslininkai. Toks tarptautinės darbo patirties reikalavimas tarybos valdybai taikomas pirmą kartą.

Be mokslininkų, LMT tarybą sudarys du ministerijų deleguoti nariai: ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė, Švietimo, mokslo ir sporto viceministras Gintautas Jakštas.

J. Šiugždinienės teigimu, siekiama, jog LMT būtų aukščiausio lygio ekspertinė institucija, galinti prisidėti prie studijų, mokslo ir eksperimentinės plėtros kokybės tobulinimo. Stiprinant LMT, prie jos prijungta prijungta Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra, kuriamas naujas Mokslo ir studijų politikos komitetas, išplėstos institucijos atsakomybės.

„Taip pat nuosekliai didiname mokslo finansavimą – kitąmet MTEP numatoma skirti 58 mln. eurų daugiau“, – pranešime teigė ministrė.

Vyriausybė LMT valdybą skiria penkerių metų kadencijai. Valdyba tvirtina institucijos ilgalaikę strategiją bei strateginius veiklos planus, metinę veiklos ataskaitą, ekspertų komitetų pirmininkus ir narius, atlieka kitas funkcijas.

LMT pataria mokslo ir studijų politiką formuojančioms institucijoms, teikia išvadas bei rekomendacijas dėl MTEP, moksliniais tyrimais grįstų inovacijų bei aukštojo mokslo ir mokslininkų rengimo politikos formavimo ir įgyvendinimo. Taip pat formuoja moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai palankią aplinką, skatina MTEP veiklos kokybę bei šios veiklos rezultatų perdavimą visuomenei.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Mokslo taryba paskelbė akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus konkursą

confident-noyce

Pokyčiai HISK valdyboje: A. Čičelis keičia M. Jusių

confident-noyce

Į LB valdybą siūlomos J. Varanauskienė ir J. Šaučiūnienė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau