Iškiliausiems panevėžiečiams įteikti garbingi apdovanojimai papildyta

Iškiliausiems panevėžiečiams įteikti garbingi apdovanojimai papildyta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Gedimino KARTANO nuotr.

Panevėžiečiai sveikino penkis geriausius ir nusipelniusius Panevėžiui žmones. Penki šauniausieji, savo atliktais darbais labiausiai pelnę miestiečių pasitikėjimą, buvo išrinkti iš 32 miesto bendruomenės pasiūlytų kandidatų ir nominuoti 2018-ųjų Metų panevėžiečiais.

Jiems šiandien Panevėžio bendruomenių rūmuose buvo įteikti apdovanojimai – Juozo Lebednyko skulptūrėlės, juos sveikino bendradarbiai, pagerbė artimieji.

BIC

2018-ųjų Metų panevėžiečiais tapo futbolininkas, šešiskart Lietuvos čempionas, FK „Panevėžys“ komandos kapitonas Paulius Janušauskas, fotomenininkas Valentinas Pečininas, G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, UAB „Stigma“ generalinis direktorius Alfredas Zigmantas ir aktyvus savanoris Gintautas Šimkus.

Iškilmingame vakare savo nominaciją „Už žmogiškumą“ įteikė ir laikraščio „Sekundė“ redakcija. Ji skirta Justinai Gervytei. Prieš mėnesį Kaune, prekybos centre, klinikinės mirties ištikta pensinio amžiaus moteris išgyveno tik dėl pro šalį atsitiktinai ėjusių dviejų nepažįstamų jaunuolių, nenuleidusių rankų ir gaivinusių ją iki atvyko greitosios medikai. Viena iš šių angelų sargų buvo panevėžietė Justina Gervytė.

Apdovanojimo nusipelnė

Bendrovės „Stigma“ generaliniam direktoriui A. Zigmantui nominacija atiteko už svarų indėlį į Panevėžio miesto verslo plėtrą, glaudaus bendradarbiavimo tarp verslo ir mokslo skatinimą, miesto renginių rėmimą, visuomeninę ir labdaringą veiklą.

Naujienų portalui JP verslininkas juokavo, kad į apdovanojimo svarbą įsijausti sudėtinga.

A. Zigmantas.

„Džiaugiuosi, kad esu pagerbtas, bet tuojau pat sukirba mintis, kad gal nesu vertas tokio garbingo apdovanojimo? Juk dirbu savo darbą, žinau, ką kiekvieną dieną turiu atlikti. Juk negalvoji, kad už tai būsi įvertintas“, – susijaudinęs kalbėjo A. Zigmantas. ir teigė, kad praėjus laikui užplūdusius jausmus galės išreikšti žodžiais.

Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų (PPAR) prezidentas Sigitas Gailiūnas pasidžiaugė gerais besibaigiančiais metais ir, kad apdovanojimas skirtas Panevėžio PPAR nariui bendrovės „Stigma“ generaliniam direktoriui A. Zigmantui.

S. Gailiūnas ir A. Zigmantas.

„Smagu, kad apdovanojimas įteiktas gerai žinomai verslo įmonei, kurios indėlis į verslo plėtrą – puikiai žinomas. Be to, džiugina, kad įmonė glaudžiai bendradarbiauja ir skatina mokslą, remia įvairius miesto renginius ir jos kolektyvui nesvetima visuomeninė ir labdaringa veikla. Tokio įmonės vadovas ir nusipelno Metų panevėžiečio vardo“, – teigė S. Gailiūnas.

Džiaugėsi įvertinimu

FK „Panevėžys“ komandos kapitonas P. Janušauskas Metų panevėžiečių išrinktas už tai, kad šešiskart Lietuvos čempionas, 2017 metais grįžo į gimtąjį miestą ir pasiekė tikslą – padėjo Panevėžio futbolininkams I lygoje iškovoti I vietą ir patekti tarp stipriausių šalies komandų.

Pasak futbolo komandos kapitono, labai džiaugiasi tokiu įvertinimu. Futbolininkas džiaugėsi apdovanojimu ir išdidžiai sakė, kad jam dar labai svarbu, jog Panevėžio komanda sugrįžo į stipriausią šalies lygą.

P. Janušauskas.

Didžiuojasi apdovanojimu

Fotomenininkui V. Pečininui garbingas apdovanojimas atiteko už pilietines iniciatyvas rengiant fotografijų parodas, skleidžiant kultūrą ir meną Panevėžyje bei Lietuvoje, už 2018 metų Lietuvos spaudos fotografijos konkurso 2 nominacijas bei Panevėžio miesto garsinimą.

Kūrėjas didžiuojasi garbingu apdovanojimu.

„Panevėžys – man svarbus miestas. Čia gimiau, augau, čia gimė mano dukros ir iš šio miesto nesiruošiu niekur išvažiuoti. Be to, šis apdovanojimas dar svarbus ir todėl, kad galiu būti pavyzdžiu savo kovos menų ir sveikatingumo klubo „Baltasis voras“ mokiniams“, – teigė V. Pečininas.

V. Pečininas.

Įvertino savanorystę

Visuomenininkui, savanoriui G. Šimkui apdovanojimas atiteko ne tik už nuoseklų savanorišką darbą, bet ir už atsidavimą puoselėjant, gražinant ir kuriant unikalias miesto erdves, kurios sulaukė visos Lietuvos dėmesio, o jo sukurtas „Debesų sodą“ žinomas ir už Panevėžio ribų.

G. Šimkus naujienų portalui JP nuoširdžiai aiškino, kad apdovanojimas pradžiugino.

„Pirmas įspūdis, kad atlikau kone žygdarbį ar buvau išrinktas prezidentu. Antra mintis – ką dabar reikės daryti, kokius darbus nuveikti. Į apdovanojimą žiūriu, kaip į įrankį. Kaip yra sakoma, jei tau davė meškerę, tai gal ir žuvį pavyks užkabinti. Kita vertus, apdovanojimas ne tik už gyvenamosios aplinkos puoselėjimą, bet už savanorišką veiklą“, – kalbėjo visuomenininkas ir savanoris.

G. Šimkus.

Apdovanojimas – visos įstaigos nuopelnas

Metų panevėžietės titulas skirtas ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorei R. Maselytei. Šis titulas ilgametei bibliotekos vadovei skirtas už viso gyvenimo nuopelnus kuriant turtingą kultūrinę ir dvasinę aplinką Panevėžio miesto bendruomenei.

Bibliotekos vadovė naujienų portalui JP prisipažino, kad ji sunku apie tai kalbėti.

R. Maselytė.

„Apdovanojimas skirtas už viso gyvenimo nuopelnus, bet, manau, kad ateityje dar bus visko: gerų idėjų, minčių, kurias pavyks įgyvendinti. Antra vertus, apdovanojimas – visos įstaigos pripažinimas ir įvertinimas, kurioje dirbu daugiau nei 40 metų. Džiaugiuosi dėmesiu, kad Panevėžyje esame svarbūs ir žinomi, o apdovanojimas tarsi įvertina nuveiktą darbą, todėl smagu, kad esi pastebima ir vertinama. Negali jaustis pačiu išmintingiausiu ir geriausiu, bet parodytas dėmesys džiugina, kaip ir kiekvieną žmogų“, – kalbėjo R. Maselytė ir dėkojo už jos darbo vertinimą ir pastebėjimą.

Renginio akimirkos

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.