Įsibėgėja Panevėžio atliekų tvarkymo sistemos atnaujinimas: daugėja požeminių konteinerių

Įsibėgėja Panevėžio atliekų tvarkymo sistemos atnaujinimas: daugėja požeminių konteinerių

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Įsibėgėja Panevėžio atliekų tvarkymo sistemos atnaujinimas – įrengiami požeminiai konteineriai, pradedamos naujų antžeminių aikštelių statybos. Darbai finansuojami ES ir Savivaldybės lėšomis.

„Didžiausia naujovė, kurios miestas dar neturėjo, – požeminių konteinerių aikštelės.  Jų turėsime 20. Tai ne tik estetiška, bet ir patogu gyventojams – izoliuotos nuo aplinkos atliekos laikomos žemesnėje temperatūroje, tad lėčiau ges, mažiau sklis kvapai, šiukšlių neišnešios vėjas. Šių 3 kub. m konteinerių nebus įmanoma išvartyti ar išstumdyti. Savivaldai tai racionalus sprendimas – keliskart didesnius konteinerius rečiau reikės išvežti“, – sako l. e. p. Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

20 požeminių konteinerių aikštelių suplanuota prie pagrindinių gatvių, centrinėje dalyje, traukos centrų ar ten, kur netrukdo komunikacijos. Jos atsiras ties Nemuno g. 14, 64, 72, 76, 80, Klaipėdos g. 95, 96, 106, 116, Parko g. 9, Ramygalos g. 37 ir 57, Aukštaičių g. 5, Marijonų g. 36 ir 51, Sodų g. 26/Katedros g., Vilniaus g. 16 ir 21, Ukmergės g. 47, Topolių al. 4. Rangos darbai jau vyksta Nemuno, Vilniaus, Ramygalos g.

BIC

Taip pat bus įrengtos/atnaujintos 143 antžeminės aikštelės. Visose stovės ne tik stiklo, plastiko, popieriaus, bet ir bioskaidžiųjų atliekų konteineriai. Atsiras 10 tekstilės konteinerių. Rangos darbus planuojama pradėti nuo Beržų g.

Sutaupius lėšų atliekant viešuosius pirkimus, ketinama įrengti dar apie 15 požeminių konteinerių aikštelių. Dėl to kreiptasi į atsakingas institucijas.

Komunalinių atliekų rūšiavimo infrastruktūros plėtros projektui įgyvendinti Savivaldybė gavo daugiau kaip 1,9 mln. ES investicijų. Beveik 286 tūkst. Eur prisidės miestas.

163 aikštelių įrengimo darbai turėtų būti baigti rudenį.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.