Išankstinis balsavimas prasideda ir Lietuvos atstovybėse užsienyje

Išankstinis balsavimas prasideda ir Lietuvos atstovybėse užsienyje

BNS / DELFI nuotr.

Išankstinis balsavimas prezidento rinkimuose ir referendumuose antradienį prasidėjo ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse.

Išankstinis balsavimas Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas gegužės 9–10 dienomis, tačiau jau antradienį galima balsuoti ambasadoje Belgijoje ir konsulate Valensijoje.

Išankstinis balsavimas ambasadoje Belgijoje rengiamas gegužės 7–8 dienomis, konsulate Valensijoje – gegužės 7–10 dienomis.

BIC

Išankstinio balsavimo datos, adresai ir laikas skelbiami diplomatinių atstovybių interneto svetainėse, praneša Užsienio reikalų ministerija.

Pranešime pažymima, kad balsuoti atvykę į diplomatinę atstovybę gali ir balsavimui paštu neužsiregistravę užsienyje gyvenantys ar atostogaujantys lietuviai.

Rinkėjai užsienyje gali balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje, Pasaulio lietuvių centre Lemonte JAV ir Lietuvos garbės generaliniame konsulate Toronte Kanadoje.

Gegužės 12-ają, pagrindinę rinkimų dieną, veiks papildomos balsavimo vietos Jungtinėje Karalystėje – balsavimas organizuojamas ambasadoje Londone, Rytų Londone, Kings Line ir Lidse, Norvegijoje Stavangeryje, o Australijos lietuvių patogumui veiks balsavimo punktas Melburne.

Diplomatinėse atstovybėse pageidaujantys balsuoti Lietuvos piliečiai raginami iš anksto registruotis elektroninėje registracijos sistemoje. Tą galima padaryti iki gegužės 11 dienos vakaro.

Ministerija pažymi, kad daugelyje atstovybių registruotis balsuoti paštu jau nebegalima – to nepadariusieji Lietuvos piliečiai raginami atvykti į atstovybę balsuoti asmeniškai.

Antradienis yra paskutinė diena užsiregistruoti balsavimui paštu Šveicarijoje, trečiadienį dar galima užsiregistruoti balsuoti paštu Vašingtone JAV.

Balsuoti užsienyje užsiregistravo 53 tūkst. 906 Lietuvos piliečiai: Jungtinėje Karalystėje – 19 tūkst. 661, JAV – 7 tūkst. 710, Airijoje – 5 tūkst. 129, Norvegijoje – 3 tūkst. 218, Vokietijoje – 3 tūkst. 85, Danijoje – 1 tūkst. 884, Švedijoje – 1 tūkst. 818, Belgijoje – 1 tūkst. 571, Ispanijoje – 1 tūkst. 453, Nyderlanduose – 1 tūkst. 222.

Išankstinis balsavimas jau antra diena vyksta ir iki penktadienio tęsis Lietuvos savivaldybėse.

Prezidento rinkimuose dalyvauja socialdemokratas eurokomisaras Vytenis Povilas Andriukaitis, filosofas Arvydas Juozaitis, europarlamentaras Valentinas Mazuronis, ekonomistas Gitanas Nausėda, Seimo nariai Mindaugas Puidokas ir Naglis Puteikis.

Šio posto taip pat siekia „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių kandidatė parlamentarė Ingrida Šimonytė, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos vadovas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis.

Referendume dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo siūloma Konstitucijoje nustatyti 121 vietos parlamentą vietoje dabartinių 141.

Tuo metu kitame referendume siūloma nustatyti, kad Lietuvos pilietybės nepraranda „Lietuvos Respublikos pilietis pagal kilmę, įgijęs konstitucinio įstatymo nustatytus Lietuvos Respublikos pasirinktos europinės ir transatlantinės integracijos kriterijus atitinkančios valstybės pilietybę“.

Šiuo metu dviguba pilietybė emigravusiesiems po nepriklausomybės atkūrimo leidžiama griežtesniais išimtiniais atvejais.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.