Išankstiniame Seimo rinkimų balsavime Panevėžio rajono rinkėjai itin vangūs

Išankstiniame Seimo rinkimų balsavime Panevėžio rajono rinkėjai itin vangūs

Vilda LUKAITYTĖ / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Panevėžio rajono rinkėjai išankstiniame Seimo rinkimų balsavime dalyvauja vangiai.

Šiandien Anykščių ir daliai Panevėžio rajono rinkėjų prasidėjo išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Išankstiniuose rinkimuose rinkėjai gali balsuoti atvykdami į Panevėžio rajono savivaldybę iki ketvirtadienio 20 val. Tačiau kol kas rinkėjų aktyvumas itin menkas.

„Kol kas sulaukėme tik trijų rinkėjų. Pernai vykusiuose rinkimuose tuo pačiu metu jau buvo dvidešimt“, – teigė Panevėžio rajono savivaldybėje dirbantys rinkimų komisijos nariai.

Tuo tarpu per dvi pirmąsias išankstinių rinkimų valandas savo balsą atidavė 14 anykštėnų.

Tačiau komisijos darbuotojai prisipažino, kad nėra ko stebėtis, mat rinkėjai vien dėl išankstinio balsavimo iš atokesnių rajono miestelių retai atvyksta.

Iki šiandien 12 val. jokių pažeidimų išankstinio balsavimo metu Panevėžio rajono savivaldybėje neužregistruota. O rinkėjai, atėję balsuoti, gana užtikrinti ir žino už ką atiduos savo balsą.

„Daugiau balsų sulauksime rinkimų apygardose, jose balsuoti žmonėms daug patogiau“, – įsitikinę komisijos nariai.

2016 m. spalio mėn. vykusiame išankstiniame Seimo rinkimų balsavime Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje savo valią pareiškė beveik 10 proc. rinkėjų.

„Kol kas sulaukėme tik trijų rinkėjų. Pernai vykusiuose rinkimuose tuo pačiu metu jau buvo dvidešimt“, – teigė Panevėžio rajono savivaldybėje dirbantys rinkimų komisijos nariai.

Rinkimai vyksta G. Kildišienei atsisakius Seimo nario mandato

Seimo rinkimai Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje vyksta panevėžietei Gretai Kildišienei atsisakius Seimo nario mandato. Ji paliko Seimą paaiškėjus, kad važinėja partijos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui priklausančio „Agrokoncerno“ automobiliu ir nepranešė apie prieš dešimtmetį pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galbūt iš darbovietės pasisavintų lėšų. Tyrimas buvo nutrauktas, atlyginus žalą. Išrinktas kandidatas užpildys likusią tuščią vietą Seime.

Rinkimuose keliami „darbietis“ Ričardas Sargūnas, socialdemokratė Auksė Kontrimienė, Centro partijos atstovas Kristupas Augustas Krivickas, konservatorius Valentinas Stundys, „valstietis“ Antanas Baura, liberalas Lukas Pakeltis, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatė Edita Tamošiūnaitė, Lietuvos liaudies partijos atstovas Egidijus Baltušis, „Tvarkos ir teisingumo“ keliamas Romualdas Gėgžnas, Taip pat dalyvauti rinkimuose į laisvą Seimo nario sieks du savarankiškai save keliantys pretendentai: Valentinas Šapalas ir Mindaugas Pauliukas.

Negalintiems atvykti – alternatyvos

Kaip informuoja Vyriausioji rinkimų komisija, negalintys rinkimų dieną atvykti į rinkimų apylinkę taip pat balsuoti gali visų dešimties apskričių centriniuose paštuose jų darbo valandomis.

Rinkėjui balsuojančiam iš anksto, rekomenduojama atvykti su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu, geriausia, – asmens tapatybės kortele. Balsavimo lakštas bus atspausdintas atvykus į išankstinio balsavimo vietą.

Anykščių-Panevėžio apygardos rinkėjai gali rinktis iš 11 kandidatų.

Šiandien prasidėjo ir balsavimas specialiuose paštuose Anykščių-Panevėžio apygardos teritorijoje esančiose ligoninėse, senelių namuose, globos ir rūpybos įstaigose, areštinėse, kariniuose vienetuose.

Balsavimas specialiuose paštuose vyks viena diena ilgiau, nustatytomis darbo valandomis. Pašto darbuotojui, išduodančiam rinkimų dokumentus, reikia pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Balandžio 21-22 d. nuo 8 iki 20 val. vyks balsavimas namuose. Balsuoti namuose turi teisę neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi, sulaukę 70 metų ir vyresni rinkėjai, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę. Norint balsuoti namuose, būtina raštu užsiregistruoti apylinkės rinkimų komisijoje ne vėliau kaip iki balandžio 19 d. (trečiadienio).

Vienmandatėje Anykščių-Panevėžio rinkimų apygardoje iš viso rinkimų teise galės pasinaudoti apie 32 tūkst. į sąrašus įtrauktų rinkėjų.

Šilelis

PIC

PIC

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.