Išankstiniame balsavime Panevėžyje nusidriekė eilės

Išankstiniame balsavime Panevėžyje nusidriekė eilės

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP nuotr.

Šalies savivaldybėse tęsiamas išankstinis balsavimas renkant merus antrajame ture.

Merus per antrąjį turą, kuriame rungiasi du daugiausiai balsų pirmajame surinkę kandidatai, renka 41 savivaldybė.

19 savivaldybių vadovą išsirinko jau per pirmąjį turą.

BIC

Panevėžyje antrajame ture dėl mero kėdės rungiasi dabartinis meras Rytis Mykolas Račkauskas ir Seimo narys Povilas Urbšys. Per pirmąjį tiesioginių merų rinkimų turą už R. M. Račkauskas balsavo 29,37 proc. rinkėjų, o už P. Urbšį – 18,48 proc.

Panevėžio rajone antrajame ture rungiasi dabartinis meras Povilas Žagunis ir vicemeras Antanas Pocius.

P. Žaguniui kovo 3 dieną vykusiuose rinkimuose nedaug trūko iki pergalės jau pirmajame ture: jis sulaukė 50,07 proc. rinkėjų balsų, o už A. Pocių balsavo 19,33 proc. rinkėjų.

Panevėžio mieste, kovo 13-ąją, balsavo 991 rinkėjų arba 1,24 proc. visų galinčiųjų balsuoti rinkėjų. Panevėžio rajone išankstiniame balsavime kovo 13 dieną balsavo 358 rinkėjai arba 1,10 proc.

Pirmajame ture, vasario 27-28 dienomis, išankstiniame balsavime Panevėžyje dalyvavo 4,01 proc. rinkėjų, rajone 5,21 proc. rinkėjų.

2015 metais išankstiniame balsavime prieš pirmąjį turą Panevėžyje balsavo   3,15 proc. rinkėjų, o rajone – 5,52 proc. rinkėjų.

Prieš antrąjį turą 2015 metais išankstiniame balsavime Panevėžyje balsavo 2,72 proc. panevėžiečių, o rajone antrojo turo nebuvo – P. Žagunis meru buvo išrinktas pirmajame ture.

Taip pat šiandien tęsiamas balsavimas specialiuose paštuose, tai yra sveikatos priežiūros, socialinės rūpybos ar globos įstaigose, kariniuose vienetuose, bausmių vykdymo įstaigose, areštinėse, tardymo izoliatoriuose. Čia balsuoti bus galima iki penktadienio.

Penktadienį prasidės ir iki šeštadienio vyks balsavimas namuose. Šia teise pasinaudoti gali neįgalieji, dėl ligos laikinai nedarbingi rinkėjai, taip pat sulaukę 70 metų ir vyresni, jeigu jie dėl sveikatos būklės patys negali atvykti rinkimų dieną į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį, kovo 17 dieną, balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

AIK

KTU

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.