Iš Šiaulių regiono gyventojo konfiskuota pusšimtis nutrijų

Iš Šiaulių regiono gyventojo konfiskuota pusšimtis nutrijų

BNS / 15MIN.LT nuotr.

Šiaulių regione iš privataus asmens aplinkosaugininkai konfiskavo per pusšimtį nutrijų, pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Antradienį 52 nutrijos paimtos kaip invazinės rūšies gyvūnai.

Pasak departamento, už šiuos pažeidimus invazinius gyvūnus laikiusiam, veisusiam ir pardavinėjusiam asmeniui dar skirta 150 eurų bauda.

BIC

Nuo 2016 metų rugpjūčio nutrijos įtrauktos į Europos Sąjungai (ES) susirūpinimą keliančių invazinių svetimų rūšių sąrašą.

Asmenims, kurie laiko invazines rūšis komerciniais tikslais ir jas įsigijo prieš tas rūšis įtraukiant į šį ES sąrašą, leista ne ilgiau kaip dvejus metus nuo konkrečios rūšies įtraukimo į minėtą sąrašą laikyti ar dauginti tos rūšies gyvus egzempliorius arba galinčias daugintis jų dalis.

Invazinius gyvūnus parduoti arba perduoti asmenims nekomerciniais tikslais leidžiama vienus metus po jų įtraukimo į minėtą sąrašą, jei jie laikomi uždaroje valdoje ir vežami uždarame konteineryje, sudarytos visos sąlygos, kad gyvūnai negalėtų daugintis ar ištrūkti į laisvę.

Konfiskuotos nutrijos perduotos zoologijos sodui, jos bus sušertos kitiems gyvūnams.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.