Iš šalies pasakotojų konkurso Panevėžio rajono skaitovai grįžo su specialiu prizu

Iš šalies pasakotojų konkurso Panevėžio rajono skaitovai grįžo su specialiu prizu

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

A. Leleivienė ir D. Butkus.

Druskininkuose vyko Lietuvos pasakotojų konkursas „Žodzis žodzį gena“, skirtas Vietovardžių metams. Panevėžio rajonui atstovavo Jotainių kultūros įstaigos vadovė Agnė Leleivienė bei Vadoklių kultūros centro darbuotojas Dovydas Butkus.

Dvidešimtmetis Dovydas Butkus buvo jauniausias konkurso dalyvis, jis pelnė specialų prizą bei padėką už pasakojimo tradicijos gyvumą bei tęstinumą.

Lietuvos pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“ organizuoja Druskininkų kultūros centras ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Konkurso tikslas – gaivinti ir puoselėti etninės kultūros tradiciją – pasakojamąją tautosaką, jos žanrų įvairovę, tarmes bei išaiškinti, paskatinti ir pagerbti šias tradicijas tęsiančius savitus tautosakos pateikėjus ir atlikėjus.

BIC

Komisijos nariai džiaugėsi, kad šis konkursas kasmet suburia vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, gaivinančių ir puoselėjančių pasakomąją tautosaką.

Beveik 6 valandas trukusiame renginyje skambėjo gražiausios tarmės iš įvairių Lietuvos etnografinių regionų. Buvo galima išgirsti, kaip porina dzūkai, taria aukštaičiai, rokouja žemaičiai, fobelioja šišioniškiai, šneka zanavykai ar sūduviai, įsitikinti, kad Lietuva yra unikalus kraštas su spalvingomis, vaizdingomis tarmėmis ir patarmėmis, šnektomis ir pašnektėmis.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.