14.5 C
Panevėžys
Antradienis, 28 rugsėjo, 2021

Iš partijos išmestas M. Leliukas kyla į kovą prieš P. Urbšį (atnaujinta)

Leliukas Tarybos posedisŠiandien posėdžiavusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) taryba apsisprendė: sustabdyta sąjungos Panevėžio skyriaus veikla. Už tokį sprendimą balsavo 25 Tarybos nariai, 11 – susilaikė. Nuo kitos savaitės turėtų būti pradėtas naujojo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyriaus formavimas. Iš partijos pašalinti Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas. Pastarasis, dėl šmeižto viešoje erdvėje, kreipėsi į teisėsaugos institucijas.

Sėkmingi rinkimai

Gana sėkmingai Savivaldybių tarybų rinkimuose pasirodę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Panevėžio skyriaus nariai, nė nesitikėjo, kad net nesuformavus naujos Panevėžio miesto tarybos valdančiosios koalicijos, jų likimas sąjungoje pakibs ant plauko. LVŽS rinkimuose į Panevėžio miesto tarybą laimėjo 4 mandatus. Į miesto tarybą buvo išrinkti: Gema Umbrasienė, Mantas Leliukas, Juozas Bečelis ir Tomas Josas.

LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininkė Gema Umbrasienė dalyvavo tiesioginiuose Panevėžio miesto mero rinkimuose ir tik per plauką, pralaimėjusi vos 100 balsų, liko trečia ir į antrąjį rinkimų turą nepateko.

Mėginama apsivalyti

Tačiau sėkmingų rinkimų rezultatų neįvertino LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Dar antradienį R. Karbauskis JP sakė, kad bus svarstomas sąjungos Panevėžio skyriaus likimas. „Skyrius bus išformuotas ir vėl sudaromas iš naujo, nes prieš rinkimus, su Mantu Leliuku į partiją atėjo ir tokių žmonių, kurie net nežino į kokį politinį junginį įstojo“, – tąkart sakė LŽVS pirmininkas. Taip, anot jo, mėginama apsivalyti.

Atsistatydintų pats pirmininkas

Taryba-16-leliukas
Šiandien iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pašalinti Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas.

Šiandien vykusiame LVŽS Tarybos posėdyje tai ir padaryta: sąjungos Panevėžio skyriaus veikla sustabdyta, iš partijos pašalinti Gema Umbrasienė ir Mantas Leliukas.

R. Karbauskis teigė, kad jei G. Umbrasienė ir M. Leliukas nebūtų pašalinti iš partijos, jis pats atsistatydintų iš pirmininko posto. „Taip, Panevėžyje iškovota daugiau mandatų, tačiau gėda prieš panevėžiečius elgtis amoraliai“, – JP sakė R. Karbauskis.

Anot jo, partijos vadovybė kitiems dviem į tarybą išrinktiems kandidatams – Juozui Bečeliui ir Tomui Josui – jokių pretenzijų neturi ir ragina juos prisidėti prie judėjimo „Kartu“ formuojamos valdančiosios daugumos.

Prarado reputaciją

Šią savaitę Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pareiškė, kad Panevėžio skyriaus pirmininkė Gema Umbrasienė prarado jo pasitikėjimą, susitapatinus su reputacija praradusiu sąjungos nariu Mantu Leliuku.

Karbauskis
R. Karbauskis apgailestavo, kad kompromituojama informacija apie M. Leliuką partijos vadovybę pasiekė tik po rinkimų.

R. Karbauskis apgailestavo, kad kompromituojama informacija apie M. Leliuką partijos vadovybę pasiekė tik po rinkimų, kai šis politikas jau pateko į Savivaldybės tarybą.

„Jei visa tai būtume žinoję prieš rinkimus, dabar to nė nebūtų“, – teigė „valstiečių“ lyderis.

Problema, anot R. Karbauskio buvo ta, kad 4 mandatus rinkimuose į Panevėžio miesto tarybą laimėję LVŽS atstovai, buvo eliminuoti formuojant valdančiąją daugumą. Nors į ją, anot pirmininko, buvo kviečiami visų kitų partijų ir rinkimų komitetų atstovai.

Problemą įvardijo P. Urbšys

urbsys
P. Urbšys sako tik padėjęs „valstiečiams“ surinkti su M. Leliuku susijusią informaciją.

Pasak R. Karbauskio, ši problema į viešumą išlindo pabendravus su Seimo nariu, judėjimo „Kartu“ idėjiniu lyderiu Povilu Urbšiu. „Sužinojome, kad „valstiečių“ ignoravimo priežastis – M. Leliuko neigiama reputacija bei G. Umbrasienės veikla, proteguojant jo interesus“, – JP sakė R. Karbauskis.

Pats Seimo narys ir judėjimo „Kartu“ lyderis P. Urbšys šią savaitę JP tikino, kad su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininku R. Karbauskiu nebuvęs susitikęs, o tik padėjęs „valstiečiams“ surinkti su M. Leliuku susijusią informaciją.

„Akivaizdžiai matyti M. Leliuko sąsajos su buvusia aviacijos remonto gamykla, esančia J. Biliūno g. 12, kur turėtų „ateiti“ Europos Sąjungos pinigai. Pats M. Leliukas turėtų paaiškinti, už kokias lėšas ten įsigijo turtą ir iš kur tiek pinigų galėjo turėti tėvai“, – JP komentavo buvęs STT Panevėžio vadovas.

Kreipėsi į teisėsaugą

Po šių viešai išsakytų Seimo nario P. Urbšio žodžių, Mantas Leliukas kreipėsi į teisėsaugą dėl šmeižto. Tai politikas patikino šįvakar vykusioje GNTV laidoje „Faktas“.

Šįvakar po LVŽS tarybos sprendimo sustabdyti Panevėžio skyriaus veiklą, M. Leliukas socialiniame tinkle „Facebook“ parašė: „LVŽS pirmininkas sugriovė Panevėžio skyrių savo rankom klausydamas Urbšio kuriamu sąmokslo teorijų. Pasveikinkime. Byla teisme – bus su visomis Lietuvos žvaigždėmis ir pasakoriais“.

M. Leliukas internete taip pat pasidžiaugė, kad, kai R. Karbauskis pasiūlė G. Umbrasienei viešai atsiriboti nuo M. Leliuko, ji to nepadarė. „Ėjome kartu. Ačiū už palaikymą ir už tai, kad nepasidavė Karbauskio spaudimui. Matom rezultatą – šmeižto akcijas iš Urbšio prieš Gemą ir mane“, – savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė M. Leliukas.

Įteikė pareiškimą

LVŽS Panevėžio skyrius, dar prieš partijos Tarybos balsavimą, įteikė pranešimą, kurį pasirašė skyriaus nariai. Pranešime rašoma, jog smerkiama pradėta prieš Panevėžio skyrių ir jo narius šmeižto kampanija.

„Reiškiame pasipiktinimą, kad LVŽS pirmininkas R. Karbauskis šią šmeižto kampaniją vykdo, remdamasis tik LR Seimo nario, buvusio STT Panevėžio miesto skyriaus vadovo, Pilietinio judėjimo KARTU, kurio atstovai yra išrinkti į Panevėžio miesto Tarybą, vadovo Povilo Urbšio, šiuo metu aktyviai dalyvaujančio miesto savivaldos valdančiosios daugumos formavime, pateikta informacija, oficialiai nepatikrinus jos pagrįstumo ir teisėtumo; informuojame visuomenę, kad LVŽS pirmininkas R. Karbauskis, prieš paskelbdamas mus šmeižiančius viešus pareiškimus nebuvo susitikęs su mūsų skyriumi ir tai įrodo, kad objektyvi tiesa šioje situacijoje nebuvo svarbi, įžvelgtini kiti tikslai – sunaikinti sėkmingai veikiantį partijos skyrių ir diskredituoti jo išrinktus į miesto Tarybą narius, kaip Pilietinio judėjimo KARTU politinius oponentus ; reikalaujame, kad LVŽS pirmininkas R. Karbauskis kreiptųsi į Lietuvos Respublikos teisėsaugos institucijas, prašant pateikti informaciją apie visus LVŽS narius, turinčius sąsajas su nusikalstamu pasauliu, įtariamus įvairiais nusikaltimais ar juos padariusius, ir gavus tokią informaciją partijos įstatų nustatyta tvarka spręsti partijos apsivalymo klausimą“, – rašoma LŽVS Panevėžio skyriaus narių pareiškime.

LVŽS Tarybos posėdyje dalyvavo ir P. Urbšys

Iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pašalinta Panevėžio skyriaus lyderė Gema Umbrasienė apgailestavo, kad LVŽS Kaune sunaikino jauną ir energingą, geriausių rezultatų miestuose skyrių ir pasmerkė jo žmones.

11065551_363462053851011_5572243837807461737_n
Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Tarybos posėdyje dalyvavo ir P. Urbšys.

„Balsavimo metu, primenant, kad balsuojama už pasitikėjimą partijos pirmininku R. Karbauskiu. Posėdyje aktyviai dalyvaujant proceso vadovui de facto LR Seimo nariui ir Panevėžio miesto valdžios ir mero vadovui P. Urbšiui. Ačiū visiems, kurie palaikėte nebalsavimu, apkabinimu ir gerais žodžiais, kurie išėjote ir nedalyvavote šiame farse! Ačiū, kurie tikite mumis, kaip tikėjote. Ačiū, kurie pamatėte, jog balsavime trūko kvorumo ir jis buvo sukurtas po balsavimo“, – taip savo profilyje socialiniame tinkle „Facebook“ rašė G. Umbrasienė.

Beje, ketvirtadienį, LVŽS Tarybos posėdyje dalyvavo ir Seimo narys, judėjimo „Kartu“ idėjinis vadas Povilas Urbšys.

Susitarė dėl koalicijos

Į naujai išrinktą Panevėžio miesto tarybą išrinkti LVŽS nariai G. Umbrasienė ir M. Leliukas, neoficialiais duomenimis, dirbs opozicijoje. Į kurią pusę pasuks dar du šios partijos nariai, Panevėžio tarybos politikai – J. Bečelis ir T. Josas, kol kas neskelbiama.

Šią savaitę buvo pranešta, kad Panevėžio miesto tarybos nariai susitarė dėl valdančiosios koalicijos – joje ketina dirbti visuomeninis rinkimų komitetas „Povilas Urbšys už sąrašą „Kartu“, socialdemokratai, Darbo partija ir rinkimų komitetas „Mums svarbu“. Prie šios koalicijos buvo kviesti prisijungti ir „valstiečiai“.

Iš viso Panevėžio tarybą sudaro 31 politikas, įskaitant merą.

Koalicijos sutartį Panevėžyje tikimasi pasirašyti kitą savaitę. Pirmasis naujosios Panevėžio miesto tarybos posėdis vyks balandžio 17 dieną.


3 komentarai

Algis 2015-04-03 10:08 at 10:08

Matyt, pačiam Karbauskiui prispaudė uodegą Urbšys. Pastarasis veikia bolševikiniais metodais. Kodėl jokie kompromatai nepaskelbti prieš rinkimus?

Atsakyti
Panevezietis 2015-04-03 14:06 at 14:06

G. Umbrasienė ir M. Leliukas visiškai susipainiojo savo meluose. Jų retorika – tik emocijos. Labai įdomu, kuo M. Leliukas apkaltins P. Urbšį? Tuo, kad atvirai pasakė tiesą, kuri visam Panevėžiui yra seniai žinoma?

Atsakyti
Seniai žinoma 2015-04-04 11:56 at 11:56

Kad lele senus ryšius tam pasauly turi… Žmonės nedurni – mato, kas yra kas. Vien į veidą pasižiūrėjus, bandito akys žiūri…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau