14.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 21 spalio, 2021

Iš Panevėžio socialinės įstaigos ir toliau bėga darbuotojai

Iš Panevėžio socialinių paslaugų centro ir toliau išeina ilgamečiai darbuotojai. Šiuo metu darbo paieškos portale įdėtas skelbimas, kad ieškoma Panevėžio nakvynės namų vadovo. Skelbimas paskelbtas birželio 6 dieną ir galioja iki birželio 22 dienos.

Toks pats skelbimas yra ir Socialinių paslaugų centro tinklalapyje, bet, nors socialinė įstaiga pavaldi Panevėžio miesto savivaldybei, Savivaldybės tinklalapyje toks skelbimas neskelbiamas.

Sutartis įpareigoja

Iki šiandien, birželio 15 dienos, Nakvynės namams dar vadovaus Aurelija Skudienė. Moteris tai patvirtino naujienų portalui JP.

„Nieko daugiau negaliu pasakyti – esu pasirašiusi konfidencialumo sutartį ir, kol dirbu, nieko negaliu kalbėti. Paskutinė darbo diena – birželio 15-oji. Prašymą asmeniškai atleisti parašiau pati. Prašymą išeiti iš darbo šalių susitarimu – atmetė“, – sakė A. Skudienė ir pridūrė:

„Nakvynės namuose dirbau 8 metus, o Socialinių paslaugų centre – dešimt metų. Į darbą priėmė buvęs socialinės įstaigos vadovas Valdemaras Misevičius. Kol kas tik tiek. Apie tai labai sunku kalbėti.“

A. Skudienė.

Pirmas pokalbis nepavyko

Pirmasis pokalbis su Panevėžio socialinių paslaugų centro direktore Lina Kazokiene apie iš darbo išeinančią Nakvynės namų vadovę A. Skudienę buvo trumpas.

Direktorė naujienų portalui JP patvirtino, kad ieško naujo Nakvynės namų vadovo.

L. Kazokienė.

„Ieškome vadovo, bet kol kas dar A. Skudienė dirba“, – lakoniškai pasakė L. Kazokienė, bet išgirdusi klausimą, kiek A. Skudienė dirbs, atsakė klausimu: „Kodėl turėčiau atsakyti? Nebent, jei pati Aurelija pasakys pačią situaciją. Nežinau, ar galiu skleisti informaciją viešai.“

Pasiteiravus, kiek laiko A. Skudienė išdirbo socialinėje įstaigoje, Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorė atsakė:

„Negaliu atsakyti. Reikia tikslinti informaciją. Tikrai ne vienerius metus.“

Antrasis pokalbis pavyko geriau

Antrasis pokalbis, pateikus raštiškus klausimus Panevėžio socialinių paslaugų centro direktorei L. Kazokienei, pavyko geriau.

Vadovavimo stilius – įprastas

– Pradėjus vadovauti socialinei įstaigai, per daugiau kaip vienerių metų laikotarpį iš Panevėžio socialinių paslaugų centro išėjo arba šalių susitarimų pasitraukė daug darbuotojų. Kodėl tokia didelė darbuotojų kaita? Gal darbuotojams netinka jūsų vadovavimo stilius?

– Nesudaro net 10 proc. Kaip ir įvairiose Lietuvos įmonėse, tame tarpe ir biudžetinėse, vyksta tam tikra darbuotojų kaita. Nepavadinčiau tai didele kaita. Vadovavimo stilius – nėra išskirtinis. Tradicinis – laikantis bendrų vadybos taisyklių. Tačiau išėjimo iš darbo priežastys – įvairios. Vieni išeina dėl asmeninių, kiti – dėl algų dydžio. Jos tikrai nėra didelės. Tai ne tik Panevėžio, bet ir visos šalies problema. Būna ir taip, kad žmogus – geras specialistas, tobulėjantis, bet susiranda patrauklesnį darbą arba darbą užsienyje. Išėjimas iš darbo ne visada susijęs su vadovavimo stiliumi.

L. Kazokienė.

Bijo baudų

 – Šiuo metu iš darbo traukiasi ilgametė Nakvynės namų vadovė Aurelija Skudienė. Kodėl ji atleidžiama arba išeina? Juolab kad ji gera darbuotoja? Kada paskutinė jos darbo diena įstaigoje?

– Dėl Aurelijos darbo priekaištų ir nusiskundimų neturiu. Gink Dieve, nesiskundžiu dėl jos darbo. Tai yra jos sprendimas. Daugiau negaliu komentuoti, nes jos prašymas buvo toks ir jį gerbiu. Kada paskutinė darbo diena? Ji prašė nesakyti.

– O gal tas jos prašymas – pasirašyta konfidencialumo sutartis? Gal ji įpareigoja nekomentuoti?

– Ne visai taip. Gal daugiau tai susiję su gegužės 25 dieną įsigaliojusiu Bendruoju duomenų apsaugos reglamentu. Juolab kad atskleidus konfidencialią informaciją galime sulaukti baudų. Tai yra naujovė ir nelabai žinome, kaip tai veikia. Nesinori pakliūti ir turėti nemalonumų.

– Kiek dar darbuotojų planuoja išeiti?

– Man tokie dalykai nėra žinomi. Nėra pateiktų prašymų.

 Vadovaujasi reglamentu  

– Kodėl apie ieškomą Nakvynės namų vadovą neskelbiama Panevėžio miesto savivaldybės tinklalapyje, o informacija apie siūlomą darbą skelbiama darbo paieškos portaluose internete.

– Kodėl atsirado informacija viename iš darbo paieškos portalų, negaliu pasakyti. Socialinių paslaugų centras informacijos neteikė. Kadangi tai yra vadovaujamos pareigos, informacija apie konkursą pateikta per Valstybės tarnybos departamento sistemą. Į Savivaldybės tinklalapį neprivalome dėti skelbimo. Esame nusistatę reglamentą, kaip skelbti konkursus ir tuo reglamentu vadovaujamės. Be to, skelbimai apie darbuotojų paiešką skelbiame ir savo tinklapyje. Tiesa, kartais kreipiamės ir į Savivaldybę, bet tai nėra privalomą.

Gali tekti pratęsti konkursą

– Ar visi, kurie pastaruoju metu išėjo iš Panevėžio socialinių paslaugų centro, dirbo prastai?

– Labai sunku pasakyti. Ne, jie nedirbo prastai. Taip absoliutinti negalima. Negalėčiau nei apie vieną dirbusį žmogų pasakyti, kad dirbo prastai. Vieniems sekėsi vienaip, kitiems – kitaip. Negalima sakyti, jog jie dirbo prastai.

– Kadangi skelbimas apie naujo Nakvynės namų vadovo paieškas paskelbtas birželio 6 dieną, gal į jį jau kas nors atsiliepė?

– Negaliu atsakyti – nesidomėjau. Darbų apimtys didelės ir nespėjau pasidomėti. Paaiškės, kai baigsis skelbimo galiojimo laikas. Tada ir matysime, kiek yra pretendentų. Gali atsitikti ir taip, kad galbūt teks pratęsti konkursą.

[quote_box_center] Reikalavimai Nakvynės namų vadovui dalyvauti konkursui

Darbuotojas, einantis šias pareigas, turi atitikti šiuos specialius reikalavimus:

turėti aukštąjį socialinių mokslų studijų srities, socialinio darbo krypties išsilavinimą; turėti ne mažiau nei metus darbo socialinėje srityje patirties, administracinio darbo patirties ir projektinės veiklos įgyvendinimo patirties; žinoti ir gebėti taikyti Lietuvos Respublikos įstatymus ir kitus teisės aktus, reglamentuojančius pareigybės funkcijų vykdymą; turėti kompiuterinio raštingumo (Word, Excel, Power point, Outlook), naudojimosi moderniomis ryšių ir informacijos rengimo, saugojimo, paieškos, perdavimo priemonėmis įgūdžių; gerai žinoti ir gebėti taikyti Dokumentų rengimo taisykles bei Dokumentų tvarkymo ir apskaitos taisykles; žinoti socialinio darbuotojo veiklos ypatumus ir etikos standartus, reikalavimus socialinio darbuotojo asmenybei ir profesiniam tobulėjimui, jais vadovautis bei taikyti praktikoje; gebėti savarankiškai planuoti ir organizuoti savo ir pavaldžių darbuotojų veiklą; turėti konfliktų valdymo, efektyvaus bendravimo ir bendradarbiavimo, sprendimų priėmimo, planavimo ir veiklos organizavimo žinių bei jas taikyti praktiškai.

Nakvynės namų vadovo pareigas einantis darbuotojas yra tiesiogiai pavaldus Panevėžio socialinių paslaugų centro direktoriui. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Į nakvynės namus Vilniuje migrantai bus pradėti kelti kitą savaitę

confident-noyce

Karantinas pakoregavo Panevėžio benamių buitį: jie dega noru gyventi

confident-noyce

Buvusiose Kurganavos mokyklos patalpose – socialinis paslaugų centras „Vilties sodas“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau