Iš Panevėžio muzikos mokyklos vadovo kėdės iškrapštytas G. Vilys panoro vadovauti miesto kultūrai

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis, dokumentus dalyvauti konkurse pirmasis pateikė Gvidas Vilys – buvęs Muzikos mokyklos vadovas.

Panevėžio miesto savivaldybėje – kėdžių rokiruotės.Iš Kultūros ir meno skyriaus vedėjos posto pasitraukus ilgametei darbuotojai Loretai Krasauskienei – ji dabar vadovauja Civilinės metrikacijos skyriui, Savivaldybės administracija suskubo paskelbti konkursą ir ieško skyriui vadovo.

Dokumentus pretendentai turi pateikti iki kovo 8 dienos 17 val. Kaip naujienų portalui JP tvirtino Vidaus administravimo skyriaus vyriausioji personalo administravimo specialistė Irena Kuprienė, jau vieną kandidatą dalyvauti konkurse turi. Pasak jos, dokumentus pateikė vyras.

Lankosi pas gydytojus

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis, dokumentus dalyvauti konkurse pirmasis pateikė Gvidas Vilys – buvęs Muzikos mokyklos vadovas. Jis po ketverių metų vadovavimo, Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijai pripažinus, jog supainiojo viešuosius ir privačius interesus, šalių susitarimu paliko šias pareigas.

Šiuo metu G. Vilys dirba Pasvalio rajono švietimo ir sporto skyriaus vedėju.

Išgirdęs žinia, kad esą jis dalyvauja konkurse Kultūros ir meno skyriaus vedėjo postui užimti, G. Vilys rėžė, kad – ne.

„Sergu dabar ir einu pas gydytojus. Kai pasveiksiu, tuomet bus galima apie tai galvoti ir kalbėti. Šiandien tikrai nedalyvauju konkurse“, – teigė galimas pretendentas.

Atsisakė komentuoti

Daugelį kultūros renginių Panevėžio mieste organizavusi ir ne į vieną postą besitaikiusi Zita Bareikienė nepanoro naujienų portalui JP atvirauti apie dalyvavimą konkurse.

„Nesakau nei taip, nei ne. Šiuo metu atsisakau komentuoti“, – paaiškino ji, o pirmaisiais nepriklausomybės metais Kultūros skyriui vadovavęs Gintaras Kerbedis paaiškino, jog nesidomi jokiais konkursais, vykstančiais Panevėžyje.

Pirmaisiais nepriklausomybės metais Kultūros skyriui vadovavęs Gintaras Kerbedis paaiškino, jog nesidomi jokiais konkursais, vykstančiais Panevėžyje.

Dar vienas galimas kandidatas, buvęs „Aukštaitijos siaurojo geležinkelio“ vadovas Gediminas Stonys iškart paneigė dalyvavimą konkurse.

„Į tą pačią upę antrą kartą nebrendu. Kai mieste nebėra kultūros, kam dalyvauti konkurse? Turiu darbą ir nesiruošiu dalyvauti jokiuose konkursuose“, – nukirto jis.

Paneigė gandus

Panevėžio miesto savivaldybės projektų vadovė, anksčiau dirbusi Anykščių savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja Lina Blažytė, taip pat teigė nedalyvausianti konkurse.

„Tikrai ne. Esu projektų vadovė ir esu patenkinta darbu“, – teigė ji, o pasiteiravus, kad mieste sklando gandai, esą konkurso sąlygos pritaikytos būtent jai, nusijuokė: „Kaip nuostabu ir įdomu. Žinau, kad kažkoks vyras pateikė dokumentus, bet nežinau, kas jis. Tikiu, kad bus išrinktas tinkamas žmogus vadovauti skyriui.“

Turi norėti dirbti

Buvusi Kultūros ir meno skyriaus vedėja L. Krasauskienė mano, kad postą turėtų užimti komunikabilus žmogus.

Buvusi Kultūros ir meno skyriaus vedėja L. Krasauskienė mano, kad postą turėtų užimti komunikabilus žmogus.

„Skyriaus vedėjas tai ne tik paprastas valdininkas. Jis turi būti ir vadovas, ir visuomenininkas, ir kultūros įstaigos vadovas. Jis turi turėti spindulinį bendravimą. Šis darbas žmogui turi būti ir hobis, ir darbas, ir gyvenimo būdas. Tai yra todėl, kad šiame poste dirbantys turi žinoti, kad teks dirbti nenormuotą darbo dieną“, – sakė ji ir teigė, jog labai svarbu, kad žmogus norėtų dirbti.

Informacija – konfidenciali

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas sakė, kad konkurso dalyviai – konfidenciali informacija.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas sakė, kad konkurso dalyviai – konfidenciali informacija.

„Kadangi nesu konkurso vertinimo komisijos narys, manau, neetiška komentuoti konkursą. Yra juristai, kurie gali pasakyti, kas gali dalyvauti konkurse, kokios konkurso sąlygos“, – paaiškino miesto meras

Sąlygos bendro pobūdžio

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža teigė negalintys prieš konkursą pateikti komentarą apie galimus pretendentus į Kultūros ir meno skyriaus vedėjo postą.

Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Rimantas Pauža teigė negalintys prieš konkursą pateikti komentarą apie galimus pretendentus į Kultūros ir meno skyriaus vedėjo postą.

„Tai konfidenciali informacija, todėl apie kandidatūras galėsiu komentuoti po konkurso“, – sakė jis ir paaiškino, kaip sudaromos konkurso sąlygos:

„Kokių tai stebuklingų konkurso sąlygų niekas nekuria. Yra reikalavimai ir jų reikia laikytis. Be to, yra Valstybės tarnybos departamentas, kuris kontroliuoja  pateiktas konkurso sąlygos, o jos yra bendro pobūdžio, objektyvios ir jokiais būdais nesudaromos konkrečiam žmogui. Mano galva, konkurso sąlygos – tokios, kad kuo daugiau žmonių galėtų dalyvauti konkurse.“

[quote_box_center] Konkurso sąlygos

Šias pareigas einančio valstybės tarnautojas vykdo specialiosios veiklos srities – kultūros administravimo funkcijas.

Specialieji reikalavimai šias pareigas einančiam valstybės tarnautojui: šias pareigas einantis valstybės tarnautojas turi atitikti šiuos specialiuosius reikalavimus: turėti aukštąjį universitetinį arba jam prilygintą socialinių mokslų studijų srities išsilavinimą; turėti ne mažesnę kaip 3 metų darbo patirtį; turėti ne mažesnę kaip 1 metų darbo patirtį kultūros srityje; būti susipažinęs su Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais vietos savivaldą, valstybės tarnybą, viešąjį administravimą, dokumentų valdymą, kultūros politiką, kitą informaciją, reikalingą klausimams, susijusiems su skyriaus veikla, spręsti; gebėti planuoti ir organizuoti skyriaus darbą, rinkti, analizuoti, sisteminti ir apibendrinti informaciją, daryti išvadas ir priimti sprendimus; mokėti dirbti „MS Office“ programiniu paketu. [/quote_box_center]


2 komentarai

A. 2018-02-26 08:50 at 08:50

Pintinė spėlionių, vienok….

Atsakyti
Sali 2018-02-26 20:11 at 20:11

Labai įdomu, bibliotekos direktoriui reikalingas magistro laipsnis,o kultūros skyriaus vedėjui ne.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Moksleiviai kviečiami dalyvauti fotografijų konkurse „Panevėžys – mano miestas“

confident-noyce

Paskelbtas Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos vadovo konkursas

confident-noyce

Vadovauti S. Eidrigevičiaus menų centrui veržiasi keturi pretendentai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau