Iš Karaliaus Mindaugo bataliono po trijų mėnesių į namus paleidžiami kariai pasiilgo...

Iš Karaliaus Mindaugo bataliono po trijų mėnesių į namus paleidžiami kariai pasiilgo mamos cepelinų, artimųjų ir miego

Samanta ILONYTĖ / LRT, Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Savaitgaliui į namus išleisti nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariai. Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys teigė, kad namo bus išleisti ne visi šauktiniai, nes keli kariai dar serga COVID-19.

„Kadangi yra keli susirgimai tarp šauktinių, negalėsime išleisti visų nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių šimtu procentų, bet tikimės, kad pasveikę jie galės išvykti į namus“, – sakė vadas.

BIC

Jau ketvirtadienį vakare dalis karių buvo paleista ir iš Karaliaus Mindaugo husarų bataliono, esančio Panevėžio pakraštyje.

Į dalinius grįš sekmadienį

Lietuvos kariuomenės Gynybos štabo viešųjų ryšių vyr. karininkas kpt. Andrius Dilda teigė, kad šauktinių paleidimui namo buvo pradėtas pasiruošimas dar praėjusią savaitę, kai Vyriausybė priėmė sprendimus dėl karantino švelninimo.

„Dauguma Lietuvos karių buvo paleisti ketvirtadienį. Į dalinius, pavyzdžiui, Karaliaus Mindaugo husarų batalioną, kariai grįš sekmadienį vakare“, – naujienų portalui JP sakė A. Dilda.

A. Dilda.

Bus stebima karių sveikata

Paklaustas, ar bus imtasi papildomų apsaugos priemonių, kariuomenės atstovas teigė, kad sugrįžus į dalinį bus stebima karių sveikata, bet karinis rengimas ir mokymasis nenutrūks.

„Kadangi šauktiniai vis tiek gyvena kartu kareivinėse ir nemažą laiko dalį drauge jau praleido ir karantino metu, ypatingų karantinavimosi sąlygų jiems nebus įvesta. Tiesiog bus nuolat stebima, jei kažkam pablogėtų sveikata. Tokiu atveju, žinoma, jau būtų imamasi papildomų veiksmų ir tyrimų“, – sakė jis.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione privalomąją pradinę karo tarnybą atliekantys kariai jau ketvirtadienį buvo išleisti į namus. Penktadienį taip pat namo grįš ir kita dalis karių, kuriems kaip tik šiandien baigsis mokomosios pratybos.

Sukirs 7 cepelinus

Naujienų portalo JP kalinti Karaliaus Mindaugo husarų batalione karo tarnybą atliekantys kariai neslėpė džiaugsmo, kad po gana ilgo laiko tarpo vėl galės išvysti artimuosius.

„Pagaliau galiu keliauti namo. O grįžęs pas mamą tikrai sukirsiu 7 cepelinus“, juokėsi jaunesnysis eilinis Andrius.

Karys teigė, jog išbūti batalione beveik tris mėnesius – išties nelengva užduotis, tačiau tai padėjo psichologiškai užsigrūdinti.

Nekantrauja apkabinti merginą

Taip pat batalione tarnybą atliekantis Laurynas sakė, kad labiausiai pasiilgo merginos ir nekantrauja ją apkabinti.

„Šie trys mėnesiai buvo tikras išbandymas, bet pagaliau galime keliauti aplankyti šeimos, draugų“, – sakė vaikinas.

Galės išsimiegoti

Jaunesnysis eilinis Mantas juokėsi, jog labiausiai pasiilgo miego.

„Pasiilgau, kai galima miegoti iki pietų. Pagaliau galėsiu savaitgalį gerai išsimiegoti“, – džiaugėsi Mantas.

Išleidimas į namus buvo sustabdytas

Pagal įstatymą, nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos kariams du kartus per tarnybos metus suteikiama po septynias kalendorines dienas atostogų, įskaitant kelionės dienas.

Karių išleidimas savaitgaliams į namus nėra privalomas.

Dėl šalyje paskelbto karantino, jų išleidimas į namus buvo sustabdytas visuose kariniuose daliniuose, taip mažinant karių ir jų šeimos narių riziką užsikrėsti virusu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.