Iš Darbo partijos pasitraukęs panevėžietis prisidės prie naujos politinės jėgos kūrimo

Iš Darbo partijos pasitraukęs panevėžietis prisidės prie naujos politinės jėgos kūrimo

Raimonda MIKUČIONYTĖ / BNS nuotr.

P. Narkevičius.

Darbo partijos Panevėžio skyriuje sumažėjo narių – iš partijos pasitraukė jos lyderis – skyriaus pirmininkas Petras Narkevičius. Politikas net 12 metų vadovavo skyriui.

P. Narkevičius tikina, jog paskui save iš skyriaus išsivesti kitų „darbiečių“ neplanuoja. „Agitacija neužsiimu. Nesu griovėjas, esu kūrėjas. Tačiau, jei kiti nuspręs, kaip ir aš, kursim kažką naują“, – naujienų portalui JP tikino buvęs Seimo narys P. Narkevičius.

BIC

Priminsime, kad pernai metų rudenį iš Darbo partijos pasitraukė Tarybos narys Alfonsas Petrauskas. Jis partijoje buvo nuo jos susikūrimo pradžios.

Reikalingi pokyčiai

Iš partijos pasitraukęs P. Narkevičius nesureikšmina tokio savo žingsnio.

„Visuomet ateina laikas įvertinti viską ir keisti gyvenimo kryptį. Nuo pat pradžių partijoje, o joje buvau 12 metų, buvau už kūrybą, o ne už griovimą. Kiek galėjau lipdžiau komandą, nors šnekų apie Darbo partiją buvo visokių. Tačiau, matyt, ateina laikas viską įvertinti. Be to, manau Darbo partijoje reikalingi pokyčiai. Tačiau tų pokyčių nėra, nors apie juos buvo kalbėta daug. Nebetikiu sena Darbo partijos komanda, nors nieko neturiu prieš asmenybes, tokias kaip Viktoras Uspaskichas ar kitas“, – kalbėjo politikas.

Tiki bendru darbu

Pasak P. Narkevičiaus, priimti sprendimą trauktis iš partijos buvo nelengva.

„Visada sunku priimti kardinalų sprendimą. Stengiausi ieškoti kompromisų, bet neradau. Kai matai, kad partijoje niekas nesikeičia, reikia trauktis. Beje, šlietis prie kitų partijų neplanuoju. Esu stiprus kairysis centristas“, – aiškino partiją palikęs politikas, o pasiteiravus, kokią įtaką gali jo pasitraukimas iš partijos valdančiajai Panevėžio savivaldybės daugumai, atsakė: „Esu už bendrą darbą. Nieko paskui save neišsivedu. Tokių tikslų neturiu.“

Ateis į pagalbą

Pasiteiravus, ar jau yra atsiradę naujos partijos kontūrai ir, ar jis bus to naujo partinio darinio steigėjas, P. Narkevičius atviravo:

„Sakiau, kad pirmas žingsnis padarytas – pasitraukti iš partijos. Kitas žingsnis – stabtelėti ir pagalvoti. Toliau, ateiti į pagalbą tiems, kurie formuoja naują partiją. Nesu tos naujos partijos – Lietuvos socialdemokratai darbo partija – steigėjas, esu – pagalbininkas. Be to, reikia, kad įvyktų naujos partijos suvažiavimas ir kiti privalomi dalykai. Žinoma, nauja partija tikrai dalyvaus būsimuose rinkimuose: savivaldos, Europos parlamento, prezidento, Seimo.“

L. Bielinis.

Rinkėjai stebi atidžiai

Politologas, socialinių mokslų daktaras Lauras Bielinis naujienų portalui JP sakė, kad naujų partijų steigimasis – įprastas reiškinys.

„Naujas partijas steigti prieš rinkimus – įprasta. Nauja partija – šviežias dalykas, neakcentuojamos bėdos persekiojančios senas partijas. Naujos partijos – neturi nusižengimų. Tai kaip masalas rinkėjams. Besikuriančios naujos partijos pagrindą sudaro buvę socdemai ir „darbiečiai“. Dar gali prisijungti ir atskilę nuo kitų partijų“, – teigė politologas ir pridūrė, kad darinį Lietuvos socialdemokratai darbo partija rinkėjai tyrinės:

„Lietuvos rinkėjai nėra buki ir atidžiai stebi naujus vėjus politikoje. Rinkėjai puikiai susigaudo, kas yra kas. Naujos partijos steigiasi, kad laimėtų rinkimus. Nemanau, kad naujas darinys rinkimuose perkops 5 procentų ribą.“

Turi užduotį

Pasiteiravus, ką mano apie Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspskicho grįžimą į politiką, L. Bielinis sakė:

„V. Uspaskichas ambicijų turi, bet jo korta mušta. Manyčiau, kad politiką jis grįžta, nes turi neįvykdytų įsipareigojimų: partijai, jos nariams, rėmėjams. Be to, jis nori įgyvendinti savo programą.“

Ieškoti taikdario

Politologui šiek tiek keisti nesutarimai socialdemokratų fronte.

„Prie naujos darinio jau šliejasi nepritariantys Gintauto Palucko pozicijai ir Seimo valdančiajai daugumai priklausantys socdemai. Kairieji niekaip neišsprendžia vidinių partijos problemų. Jiems iki rinkimų būtina surasti bendrus vardiklius ir suartėti. Toks partijos taikdarys galėtų būti neutralusis Algirdas Butkevičius“, – mano politologas L. Bielinis.

 Iš Viktoro Uspakicho laiško

Į Darbo partiją sugrįžtantis europarlamentaras V. Uspskichas turi griežtą nuomonę apie naujus darinius politikoje. Jo tinklalapyje rašoma:

„Šiomis dienomis vyksta labai plataus mąsto dezinformacijos ir agitacijos kampanija. Jos esmė – priversti žmones manyti, kad Viktoras Uspaskich atsisakė dalyvauti Darbo partijos pirmininko rinkimuose, todėl reikia išstoti iš partijos ir dalyvauti kuriant naują partiją su atskilėliais, komunistais, kagėbistais, kirkilais, bernatoniais ir panašaus plauko veikėjais, kurių klastos įpročiai yra tokio lygio, didesnio už kurį nesu matęs savo gyvenime. Tai yra tos komunistinės organizacijos atstovai, kuri visus okupacijos metus stengėsi žlugdyti Lietuvos žmonių valią. Todėl pirmiausiai noriu kuo skubiau atsiriboti nuo tokių veikėjų, kurie iš naujo kuria panašią organizaciją ir tam bando panaudoti Darbo partijos narius. Keisčiausia, kad tai daro buvę Darbo partijos nevykėliai, kurie ypač suaktyvėjo nuo 2016 metų ir skaldo partiją, labai norėdami už akių, už kelias šiltas vietas savo užpakaliams ją parduoti buvusiems komunistams…

Pareiškiu, kad būtent dėl to grįžau į partiją – kad apsaugočiau ją nuo tokių nesąmonių ir gėdingų bandymų nutempti Lietuvą atgal į kagėbistinę ir enkvedistinę santvarką. Todėl su visa atsakomybe pareiškiu, kad kandidatuoju į partijos pirmininko postą, ir tikiuosi sulaukti žmonių palaikymo. Net neabejoju, kad partija dar labai daug nuveiks kuriant patrauklią, pasiturinčią, ekonomiškai stiprią, nepriklausomą demokratinę ir teisinę valstybę.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

1 KOMENTARAS

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.