Internetinė laida – šeimos idėja jaunimo edukacijai

Internetinė laida – šeimos idėja jaunimo edukacijai

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Asmeninio albumo nuotr.

Nutinka, kad svajonės tampa realybe. Taip įvyko ir su internetine „Jausmučių“ laida.

Vienas dažniausių sprendimų vaikams užimti – „Youtube“ platforma. Joje gausu spalvingų, muzikalių, įtraukiančių vaizdų, bet dažniausiai jie pateikiami anglų kalba. Šią problemą įžvelgė dvi iš Anykščių rajono kilusios, šiuo metu Vilniuje gyvenančios, sesės – Jovilė ir Dovilė Imbrasaitės. Jos su mamos pagalba iš svajų pasaulio į internetinę erdvę perkėlė du spalvingus personažus – Taigi ir Wow.

„Ne viena mama buvo atėjusi ir sako: „Labai keista, niekur negirdim lietuviškų dainų, kurios galėtų pamokyti vaikus ari dantukus valytis, ar skaičiuoti… Vien tik angliška muzika internete.“ Mes pasitarusios pagalvojome, kad tai galėtume padaryti ir pačios, – pasakoja Dovilė. – Vienu metu turėjau kiek daugiau laiko – rūpinausi savo sveikata – grįžau gyventi pas mamą ir mūsų rytine tradicija tapo pokalbiai apie laidelę vaikams. Pusryčiai tapdavo pietumis, o mes vis diskutuodavome.“

BIC

Jausmučių nuotykiai prasideda nuo istorijos, kad juos susapnavo vaikas. Skirtingose laidose rimtasis Taigi ir smalsusis Wow susipažįsta su Žemės planeta. Jų nuotykius kas kartą lydi vis kitos dainos, kūrybinės dirbtuvės ar šmaikštūs pasikalbėjimai. Šių dviejų spalvingų personažų noras pažinti, patirti, pabandyti atspindi ir jų kūrėjų polinkį avantiūroms. Dvynės sesės yra dalyvavusios LRT projekte „Du balsai – viena širdis“, laisvalaikį praleidžia muzikuodamos, šokdamos. Šiuo metu abi atsiribojo nuo kitų darbinių veiklų ir nusprendė susitalkti į internetinės laidelės kūrimą.

„Jausmučiai atsirado visiškai nuo nulio, be jokio biudžeto. Viską darėme iš savų pinigų, iš idėjos ir išnaudojome draugus. Tiesą pasakius, draugai yra patys geriausias dalykas, kuris galėjo mums nutikti“, – atvirauja Dovilė.

„Laideles filmuoja, muziką dainoms kuria mūsų draugai. Muziką rašantis žmogus yra net ne lietuvis – izraelietis. Kartais gauname net ir jo paties lietuviškai įdainuotas dainas. Jis labai patikėjo mūsų idėja. Žodžius dainoms kuria mūsų mama“, – priduria Jovilė.

Prie „Jausmučių“ laidos kūrimo prisideda ir Anykščių rajone, Raguvėlėje gyvenanti Dovilės ir Jovilės mama Jolanta Karaliūnienė. Jai šios idėjos įgyvendinimas – laisvalaikis, po įtemptos darbo dienos.

„Aš kuriu eiles, jos paskui tas eiles paverčia dainelėmis. Aš tiktai gaunu nurodymus: „Prašau, mums reikia dainos apie ačiū ir prašau, arba apie draugus, arba dar kažką… Ir tada vyksta kūryba“, –pasakoja J.Karaliūnienė.

Nors Jausmučių idėja gyvuoja beveik ketverius metus, laidelė šiemet atšventė tik pirmąjį tikrą savo gimtadienį. Merginas labiausiai džiugina tai, kad vaikai jau atpažįsta jų kūrinius, drauge dainuoja daineles.

„Dalyvavome Gatvės muzikos dienoje. Mes jaučiamės dar labai jaunučiai „Jausmučiai“… – tramdydama emocijas prisimena Dovilė. – Dainavome gatvėje savo „Jausmučių“ dainas, matome atbėga mama su dukryte ir prašo: „Gal galite mums sudainuoti dar „Draugo“ dainą, mes labai ją mėgstame“. Tai buvo toks labai geras jausmas, kad kažkas žino, kažkas klauso, kartu dainuoja.“

Šiuo metu Jausmučių projektas auga. Pasitelkdamos muziką, vaidybą, žaidimus ir spalvas merginos stengiasi vaikus išmokyti kuo daugiau detalių apie juos supantį pasaulį.

Du susapnuoti personažai internete jau draugauja su būriu vaikų. Pašnekovės tikisi, kad laikui bėgant ir daugiau idėjų bus įgyvendinta: bus aplankyta daugiau renginių, sukurta ir sudainuota daugiau dainų, gal net knygelė išleista.

„Reikia drąsos daryti savo dalyką, – drąsina J.Karaliūnienė. – Kol sėdi namuose ir kažką darai – atrodo, kad darai tik sau. Bet šiais laikais turime internetą, kuris gali padėti labai greitai pasitikrinti, kas žmonėms įdomu ir kas ne: įkėlei kažką, pažiūri ar yra tų „like‘ų“, peržiūrų, pasidalijimų ir tada sprendi ar toliau viešinti idėją ar ne. Ir net kartais pats nustembi, kad tai, kas buvo mano galvoje yra dar kažkam įdomu.“

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.