6.5 C
Panevėžys
Penktadienis, 23 vasario, 2024

Informacinėmis lentelėmis panevėžiečiams primins iškilias asmenybes

Panevėžio miesto savivaldybės Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo komisija nusprendė šiais metais, Valstybės 100-čio proga įrengti informacines lenteles, žyminčias rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, skulptoriaus Juozo Zikaro ir vyskupo Kazimiero Paltaroko gatves.

Minėtas gatves siūloma pažymėti informacinėmis lentelėmis, kokios jau yra pastatytos ir žymi rašytojo Kristijono Donelaičio ir generolo Povilo Plechavičiaus skverus.

Pasirinko Garbės piliečius

Nors Panevėžyje yra ir daugiau gatvių, kurios pavadintos miestui nusipelniusių žmonių pavardėmis, bet įamžinti pasirinktos G. Petkevičiaitės-Bitės, J. Zikaro ir K. Paltaroko vardais pavadintos gatvės.

Įamžinimui gatvės pasirinktos todėl, kad šiems iškiliems žmonėms suteikti miesto Garbės piliečių vardai.

Svajoja apie knygą

Vicemeras, Žymių žmonių, istorinių datų, įvykių įamžinimo komisijos pirmininkas Petras Luomanas naujienų portalui JP aiškino, kad informacinės lentelės panevėžiečiams primins, kokie garsus žmonės kadaise gyveno Panevėžyje, vaikščiojo miesto gatvėmis.

„Kai kuriuos žinomus žmones esame pamiršę, o pastačius atminimo lenteles – jie bus prisiminti. Be to, būtų smagu, jei kas nors imtųsi parašyti knygą, kaip gatvėms buvo suteikti pavadinimai. Tokią knygą turi sostinė. Manau, kad tokia knyga turėtų istorinę vertę“, – svarstė mero pavaduotojas P. Luomanas.

Taiso klaidas

Panevėžio miesto Tarybos narė Vitalija Vasiliauskaitė portalui JP aiškino, kodėl komisija siūlė nukelti skulptoriaus Algimanto Vytėno pagamintą ženklą, žymintį Juozo Zikaro namo vietą.

„Ženklas yra su klaidomis – netiksliai nurodyta data, kada J. Zikaras gyveno Panevėžio mieste. Todėl nuspręsta jį nuimti ir gavus skulptoriaus A. Vytėno sutikimą, jį nukėlus, laikyti Panevėžio Kraštotyros muziejuje. Nauja atminimo lenta bus pakabinti ant pastato P. Puzino g. 7. Beje, nebus paliestas A. Vytėno sukurta originali skulptūra, kuri stovi prie pastato“, – teigė V. Vasiliauskaitė.

Lenta pastato nepagerins

Pasiteiravus, kad pakeitus atminimo lentą ant pastato Vasario 16-osios g. 20, ar bus remontuojamas pats pastatas, V. Vasiliauskaitė sakė:

„Lentos atnaujinimas įtrauktas į Lietuvos šimtmečio programą.  Šiuo metu sena lenta yra susidėvėjusi ir nesimato užrašo. Nuspręsta pagaminti ir sumontuoti naują atminimo lentą, kuri informuoja, kad name veikė lietuvių meno ir kultūros draugija „Aidas“ bei veikė pirmoji Panevėžyje vieša valstybinė biblioteka. Sena atminimo lenta bus saugoma Panevėžio kraštotyros muziejuje. Pastatas tikrai atrodo baisiai ir atminimo lenta jo išvaizdos nepagerins. Kada nors gal jis ir bus remontuojamas, bet kada – sunku pasakyti. Vasario 16-osios g. 20 pastatas priklauso ne vienam savininkui.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Keistinų gatvių pavadinimų yra ir Panevėžio mieste, ir rajone

confident-noyce

Visagino meras skųs Desovietizacijos komisijos nurodymus keisti gatvių pavadinimus

confident-noyce

Dauguma savivaldybių vėluoja pateikti informaciją desovietizacijos komisijai: kai kurios apie tokią prievolę nieko negirdėjo

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau