13 C
Panevėžys
Antradienis, 11 rugpjūčio, 2020

In memoriam. Jonas Katinas (1955–2020)

J. Katinas.

O tokia nežemiška didybė

žemėje, žolėj ir žmoguje!

Niekas niekam nieko nepavydi,

nes kiekvienas pilnas savyje.

Nes kiekvienas didelis kaip lašas,

o visi — su saulėm artimi.

Niekada žmogus nebuvo mažas,

jeigu jis tik buvo savimi. (J. Marcinkevičius)

 

Toks ir buvo Jonas Katinas – nebuvo mažas, buvo savimi ir nepakartojamas. Todėl Žmogaus nežemiška didybė nematuojama žodžiais, o matuojama darbais. Jonas tų darbų per gyvenimą atliko tiek daug, kaip ir sutiktų žmonių, kurie pažinojo jį. Tai ir artimi kaimynai, ir politikai, ir draugai, ir… jie visi mena, galvoja bei mintimis dabar praeina Jono Katino gyvenimą…

Jonas Katinas gimė 1955 m. rugsėjo 8 d. Petrikiškių kaime, Molėtų rajone. Kolūkiečių Augusto ir Marijonos Katinų šeimoje jis buvo antras vaikas. Turi vyresnę seserį. Vaikystė prabėgo Petrikiškių kaime.

1963 m. pradėjo lankyti Molėtų rajono Balninkų vidurinės mokyklos pirmąją klasę. 1971 m. baigė šios mokyklos aštuonias klases ir įstojo į Panevėžio politechnikumą mokytis pramoninės civilinės statybos specialybės.

1973 m. šeima persikėlė gyventi į Panevėžį ir 1975 m. su pagyrimu baigė Panevėžio politechnikumą. Buvo suteikta inžinieriaus statybininko kvalifikacija. Tais pačiais metais buvo paskirtas ir pradėjo dirbti Pasvalio rajono „Ryto“ kolūkyje inžinieriumi statybininku.

1975 m. gegužės 9 d. buvo pašauktas tarnauti į sovietinę armiją. 3 metus tarnavo jūreiviu pasieniečiu prie Juodosios jūros. Po tarnybos kariuomenėje 1978 m. grįžo dirbti į Pasvalio rajono „Ryto“ kolūkį.

1979 m. sukūrė šeimą. Su žmona Nijole užaugino dvi dukteris.

1981 m. su šeima persikėlė gyventi į Panevėžio rajoną. Pradėjo dirbti vyr. inžinieriumi statybininku „Paliūniškio“ kolūkyje.

1982 m. įstojo į Kauno politechnikos instituto Panevėžio fakulteto vakarinį skyrių siekdamas įgyti pramoninės civilinės statybos specialybę. Jį su pagyrimu baigė 1988 metais.

1994 m. įkūrė UAB „Katinėlis“, o 1996 m. – UAB „Pas Katiną“, kuriai vadovavo iki iškeliavimo Anapilin.

1991 m. pirmą kartą buvo išrinktas Panevėžio rajono tarybos nariu.

Lietuvos centro sąjungos narys buvo nuo 1996 metų.

Nuo 2003 m. gegužės 31 d. yra Lietuvos liberalų ir centro sąjungos narys, taip pat šios partijos valdybos narys. Nuo 2004 m. Panevėžio rajono Liberalų ir centro sąjungos skyriaus pirmininkas.

Nuo 2006 m. Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio narys, ilgametis Panevėžio rajono liberalų sąjūdžio pirmininkas, Panevėžio rajono tarybos narys.

Ilgametis ir aktyvus Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų narys.

2015 m. Panevėžio rajono verslininkas Jonas Katinas pagerbtas išskirtiniu apdovanojimu – sidabro „Darbo žvaigžde“.

Turėjo Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų ambasadoriaus titulą.

Ilgametis Smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos prie Ūkio ministerijos narys bei SVV tarybos valdybos narys.

Tokie yra biografiniai ir sausi faktai apie Anapilin iškeliavusį Joną Katiną, bet žodžius, kurie netelpa į biografiją, išsako draugai, kolegos, bendradarbiai, politikai, kurie keliavo kartu su Juo per gyvenimą.

Laikas nenuneš į užmarštį šio šviesaus Žmogaus atminimo. Netekties skausmą šeimai ir artimiesiems tesumažina nuoširdi užuojauta.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau