Ilgamečiams Panevėžio švietimo įstaigų vadovams – išbandymas: konkurse teks įrodyti gebėjimus vadovauti...

Ilgamečiams Panevėžio švietimo įstaigų vadovams – išbandymas: konkurse teks įrodyti gebėjimus vadovauti papildyta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP nuotr.

R. Dambrauskas.

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursus į 12-os Panevėžio miesto švietimo įstaigų vadovų postus.

Konkursai skelbiami Juozo Balčikonio gimnazijos, Specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Pradinės, Muzikos ir Gamtos mokyklų direktorių pareigoms eiti.

BIC

Kiti septyni konkursai paskelbti į ikimokyklinių įstaigų – lopšelių-darželių – vadovus.

Stebina konkursas

Ilgametis J. Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas stebisi, kad po 30 metų vadovavimo švietimo įstaigai, teks įrodinėti, jog gali tą daryti.

„Keista, kad sulaukęs tokio garbingo amžiaus – šiais metais sueis 59 metai – teks įrodinėti, kad noriu būti gimnazijos vadovu. Mokykla sutvarkyta, renovuota, rezultatai geri ir, matyt, turiu dalyvauti konkurse. Ar būsiu tinkamas kandidatas, tegu sprendžia vietinė valdžia. Keista, kad įstatymai Lietuvoje priimami atbuline data, o ne nuo tada, kai jie buvo paskelbti. Todėl ir stebina, bet gyvename tokioje teisinėje valstybėje“, – stebėjosi R. Dambrauskas ir tęsė:

„Bet, jei taip yra, laikysimės teisinių įstatymų, kurie galioja Lietuvoje. Konkursas skirtas tiems, kurie atidirbo tam tikrą metų skaičių. Kadangi iki pensijos dar laiko yra, teks dalyvauti konkurse. Tokia realybė. Nėra ko piktintis, taip yra. Jei konkurse būtų nesėkmė, fiziką, ekonomiką suprantu, manau, kad gyvenime neprapulsiu.“

Įkūrė mokyklą

Konkursas paskelbtas ir į Panevėžio pradinės mokyklos vadovo postą. Šios švietimo įstaigos direktorė Rita Charisova vadovauja jau 30 metų.

R. Charisova.

„Nedalyvausiu konkurse, nes ir amžius jau ne toks, kad dalyvaučiau. Kitas dalykas, jaučiu, kaip moteris intuityviai, kad nelabai ir norima, jog dalyvaučiau. Mokyklai vadovauju nuo pat jos įkūrimo ir buvo daug įvairių situacijų – malonių ir nelabai. Teko gelbėti mokyklą, kad jos neuždarytų. Džiaugiausi, kad išlaikėme mokyklą ir joje šiandien mokosi 305 moksleiviai“, – aiškino ilgametė mokyklos direktorė ir teigė, kad jai svarbus mokyklos likimas:

„Svarbu, kad jos neuždarytų. Šitiek metų išsilaikėme ir būtų smagu, kad joje ir toliau mokytųsi mažieji panevėžiečiai.“

D. Šilienė.

Konkurse dalyvaus

25 metus Panevėžio specialiosios mokyklos-daugiafunkciam centrui vadovaujanti Dainė Šilienė buvo konkreti:

„Žinau, kad yra paskelbtas konkursas. Dalyvausiu jame. Kitų planų neturiu. Dirbu centre nuo pat jo įkūrimo ir neįsivaizduoju, kur kitur galėčiau dirbti.“

Ateina laikas pasitraukti

Gamtos mokyklos direktorė Regina Kliminskienė naujienų portalui sąžiningai prisipažino, kad Savivaldybės paskelbtame konkurse nedalyvaus.

R. Kliminskienė.

„Yra laikas ateiti vadovauti, yra laikas pasitraukti. Berods 28 metus vadovauju įstaigai, todėl nemanau, kad reikia dalyvauti konkurse. Atėjau dirbti apie 1991 metus ir tuomet įstaiga vadinosi Jaunųjų gamtininkų stotimi. Nuo 2005 metų pavadinimas buvo pakeistas ir nuo tada tapo Gamtos mokykla. Labai džiaugiuosi, kad įstaigoje vykdomi įvairūs projektai, edukacijos, konkursai. Vienas jų – tarptautinis piešimo konkursas – vyksta jau 28 metus. Tiek, kiek vadovauju įstaigai. Į naujo vadovo rankas perduosiu veiklią įstaigą“, – sakė R. Kliminskienė.

Panevėžiui reikia 12 švietimo įstaigų vadovų 

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursus į J. Balčikonio gimnazijos, Specialiosios mokyklos-daugiafunkcio centro, Pradinės, Gamtos, Muzikos mokyklų, lopšelių-darželių „Kastytis“, „Vaikystė“, „Diemedis“, „Pušynėlis“, „Nykštukas“, „Varpelis“, „Rugelis“ direktorius.

Norinčiųjų eiti šias pareigas kandidatų dokumentai priimami iki rugsėjo 3 d. (J. Balčikonio gimnazija, Specialioji mokykla-daugiafunkcis centras, Pradinė mokykla); iki rugsėjo 4 d. (Muzikos, Gamtos mokykla); iki rugsėjo 10 d. (lopšeliai-darželiai „Kastytis“, „Vaikystė“, „Diemedis“); iki rugsėjo 11 d. (lopšeliai-darželiai „Nykštukas“, „Pušynėlis“); iki rugsėjo 13 d. (lopšeliai-darželiai „Varpelis“, „Rugelis“).

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.