Ilgamečiai Panevėžio teatralai palieka postus: paskelbtame įstaigų vadovų konkurse nebedalyvauja

Vadovauti įstaigoms nebepanoro teatro „Menas“ direktorius K. Vaičiulis ir Panevėžio muzikinio teatro vadovas V. Kapučinskas.

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė konkursus į teatro „Menas“, Lėlių vežimo, Muzikinio teatro direktorių pareigas. Pretendentų dokumentai buvo priimami iki vakar dienos, gegužės 14-osios, 17 valandos.

Naujienų portalo JP žiniomis konkursuose dalyvauja 3 asmenys – į kiekvienos įstaigos vadovo kėdę taikosi po vieną pretendentą.

Jeigu situacija konkurse nesikeis ir nebus gauti paštu siųsti dokumentai, tuomet vadovai keisis tik dvejuose teatruose – Muzikiniame ir teatre „Menas“. Pastarųjų teatrų vadovai Vidmantas Kapučinskas ir Kęstutis Vačiulis konkursui dokumentų nepateikė ir nepanoro ir toliau vadovauti šioms įstaigoms.

Visų kultūros įstaigų, kurioms paskelbtas konkursas, vadovai turi ganėtinai ilgą vadovavimo stažą.

Dabartinis teatro „Menas“ direktorius Kęstutis Vaičiulis įstaigai vadovauja keturioliktus metus, Muzikinio teatro vadovas Vidmantas Kapučinskas – 24-erius, o Lėlių vežimo teatro direktorius Antanas Markuckis ilgiausiai – 27-erius.

Visi jie gali vėl pretenduoti į šias pareigas, jeigu atitinka kvalifikacinis reikalavimus, ir vadovauti teatrams penkerius metus.

Dalyvauja konkurse

Lėlių vežimo teatro direktorius A. Markuckis naujienų portalui JP nuoširdžiai prisipažino, kad pateikė dokumentus konkursui.

A. Markuckis.

„Pateikiau dokumentus dar praėjusį penktadienį. Žiūrėsim, kaip čia bus ir kas dalyvaus. Kita vertus, žinau darbo specifiką, teatro perspektyvas, todėl penkerių metų programą sudaryti nebuvo sudėtinga“, – ramiai paaiškino lėlininkas ir, jeigu tikėti informacija apie konkurso dalyvius, į Lėlių vežimo teatro vadovo postą pretenduoja tik dabartinis kultūros įstaigos vadovas.

Užteko vadovavimo

Ilgametis Muzikinio teatro vadovas V. Kapučinskas ramiai paaiškino, kad konkurse nedalyvauja.

V. Kapučinskas.

„Jau užtenka vadovavimo. Pasikalbėjau su teatro kolektyvu ir konstruktyviai aptarėme situaciją. Paaiškinau, kodėl nedalyvauju. Kovo mėnesį suėjo 67 metai ir po metų ar poros tektų vėl spręsti  pasitraukimo klausimą. Be to, ir nebūdamas direktoriumi galėsiu patarti visais darbo klausimais. Juk galiu likti dirbti teatre meno vadovu, dirigentu arba kuo nors kitu“, – kalbėjo V. Kapučinskas ir priminė, kad teatrui vadovauja be dviejų mėnesių 25 metus.

K. Vaičiulis.

Teatro „Menas“ vadovas K. Vaičiulis buvo kategoriškas:

„Nedalyvauju konkurse. Kodėl turi konkurse įrodinėti, kad esu geras direktorius, jeigu buvau geras.“

Neoficialiomis naujienų portalo JP žiniomis į Muzikinio teatro vadovo postą taikosi Vytauto Mikalausko menų gimnazijos ir „Naujarodžių vario“ orkestrų vadovas Saulius Buitvydas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Vilniuje skelbiamas konkursas žydų gelbėtojų įamžinimo paminklui

Panevėžio miesto savivaldybė skelbia gražiausiai tvarkomos aplinkos konkursą

Panevėžio miesto savivaldybė paskelbė vaikų vasaros stovyklų finansavimo konkursą

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau