19.7 C
Panevėžys
Pirmadienis, 24 birželio, 2024

Ilgamečiai Panevėžio miesto ir rajono tarybų nariai politikai taria „sudie“

J. Katinas.
J. Katinas.

Ne visi politikai veržiasi į savivaldos tarybas. Tokių nesiveržiančių yra tiek Panevėžio miesto, tiek rajono savivaldybėse.

Kiekvienas jų turi savų priežasčių, kodėl nutarė nebedalyvauti šiandien vykstančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

Nori matyti jaunus žmones

Vienas aktyviausių Panevėžio rajono savivaldybės Tarybos narių, kurio kadencijas galima pradėti skaičiuoti nuo 1990 metų, liberalsąjūdietis Jonas Katinas nebedalyvauja rinkimuose ir tam turi nemažai priežasčių ir paaiškinimų.

„Visą laiką troškau, kad į valdžią ateitų jauni žmonės, kurie yra baigę ir politinius, ir ne politinius mokslus. Jie turi ateiti ir dirbti. Man nesuprantama, kai savivaldybėje atleidžiami sulaukę 65 metų profesionalūs specialistai, skyrių vedėjai arba seniūnai, o Taryboje dalyvauja politikai, sulaukė vos ne 80 metų. Tai ne solidu ir net gi bjauru. Tai yra viena iš svarbiausių priežasčių, kodėl traukiuosi ir nebedalyvauju rinkimuose. Antra priežastis – reikia pradėti gyventi sau. Vyro vidutinis amžius – 70 metų, o man greitai bus 65-eri. Tai gal nors penkerius metus reikia suteikti galimybę pagyventi sau ir atiduoti daugiau dėmesio šeimai, anūkams“. – nuoširdžiai kalbėjo ilgametis politikas ir linkėjo naujai ateinantiems:

„Linkiu, kad ateitų darbštūs politikai, kurie dalyvautų ne tik Tarybos posėdžiuose, bet ir komitetų. Taryba – rimtas darbas ir atsainiai jo dirbti negalima. Visai nesvarbu, kiek sprendimų reikia priimti Tarybos posėdžio metu, 25, ar 35. Posėdis – ne rankų kilnojimas. Čia sprendžiami ūkiniai reikalai. Ir, kai matai, kad priimami prasti sprendimai, kad ir Velžio komunaliniame ūkyje, man, baigusiam ekonomikos mokslus, darosi neramu ir nesuprantama. Jauni žmonės, atėję dirbti, turi rimtai ruoštis darbui, nebūti tik rankų kilnotojais, o būti ir savo rinkėjų atstovais, ir turėtų tvirtą savo nuomonę.“

Reikia žvilgtelėti į pasą

Ne vieną kadenciją išbuvęs Panevėžio miesto Tarybos nariu, socialdemokratas, 67 metų Rimantas Sankauskas labai konkrečiai ir trumpai paaiškino, kodėl nebedalyvauja savivaldos rinkimuose.

„Reikia suteikti šansą jaunimui. Tegu jaunimas darbuojasi ir mokosi dirbti. Jau gal užtenka. Į pasą reikia pažiūrėti. Galėjau dalyvauti ir net kalbino, bet pasakiau, jog gal vieną kartą reikia sustoti ir pagyventi sau“, – teigė R Sankauskas.

R. Sankauskas.

Įkvėpti kitus

Vieną kadenciją miesto Taryboje išdirbęs, bene jauniausias 2015-2019 metų kadencijos narys Daumantas Simėnas, naujienų portalui JP detaliai paaiškino priežastis, kodėl taip pat nutarė trauktis iš politikos.

„Mano tikslas eiti dirbti savivaldos taryboje buvo daugialypis. Pirmiausia – parodyti savo rankomis, kad įmanoma padaryti pokyčius, nors buvo sakančių, jog nieko nepakeisi. Viskas įmanoma ir tai įrodžiau. Kitas dalykas – įkvėpti kitus jaunus žmones eiti į politiką, dalyvauti politikoje ir nebijoti politikos. Ypatingai savivaldos lygmenyje gali parodyti, ką gali. Antra vertus, jaučiasi, kad jaunų žmonių aktyvumas didėja, o tą įrodo jaunų žmonių dalyvavimas rinkimuose“, – sakė D. Simėnas ir tęsė:

„O nebekandidatuoti šių metų savivaldos rinkimuose nusprendžiau, jog padaryti pertrauką nuo tiesioginio dalyvavimo politikoje nėra blogai. Tai padeda pamatyti tuos pačius procesus kitomis akimis. Antra, noriu susikoncentruoti į profesinį tobulėjimą, karjerą, gilinti žinias ir auginti kompetencijas. Matau, kur dar galiu patobulėti, išmokti ir vėl parvežti tą patirtį į gimtąjį miestą, šalį. Nuo miesto vystymosi reikalų niekur nesitraukiu ir toliau aktyviai veiksiu nevyriausybiniame sektoriuje. Pasakysiu tik tiek – čia tikrai ne pabaiga, o pradžia.“

D. Simėnas.

Miestas turi turėti ambicijų

Jaunasis politikas ateinantiems dirbti miesto Taryboje linkėjo:

„Per rinkimų laikotarpį visi daug pasako. Ir radikalių minčių, ir pyktų, ir labai stiprių. Linkiu, viską ramiai įvertinti, kas yra padaryta ir vertinant daryti išvadas. Yra pradėti ambicingi projektai, kurie pagal kainas yra nerealūs. Tačiau tai nėra blogai. Miestas turi turėti ambicijas ir ambicingą planą, projektus. Jie – šansas Panevėžiui.“

Subrendo, kaip asmenybė

Nuo 2003 metų buvusi Panevėžio rajono savivaldybės tarybos narė Violeta Grigienė taip pat nekandidatuoja savivaldos rinkimuose, pripažįsta, kad daug ko išmoko būdama politike.

„Politika davė labai daug. Ir kaip asmenybei, ir kaip žmogui, ir kaip pilietei, ir kaip įstaigos vadovei. Pagilinau žinias teisėje, administracijos darbe, įgijau oratoriaus gebėjimų. Nebeturiu autoriteto baimių, sustiprėjo sava nuomonė, kurią galiu tvirtai pareikšti. Nebesaisto jokia baimė prieš aukšto rango pareigūną. Jaučiu savo asmenybės brandą ir nesvarbu, kada ta branda atėjo“– teigė V. Grigienė ir paaiškino, kodėl traukiasi:

„Nusivyliau, nes gal buvau pernelyg didelė optimistė, kad per Nepriklausomos Lietuvos laikotarpį ženkliai pažengsime į priekį ir, kad tas progresas bus labai stiprus. Tikėjausi, kad įstatymų leidyba pereis į aukštesnį lygį, kad bus nubrėžti strateginiai tikslai. Juk, jeigu į priekį žengia rajonas, į priekį žygiuoja ir šalis. Gyvenimas yra prasminga veikla. Kai toje veikloje nematai prasmės, pasidaro gaila savo laiko ir belieka trauktis.“

V. Grigienė.

Politiko darbas – didžiulė atsakomybė

Anot V. Grigienės, naujai ateinantiems į politiką linki suvokti, kad būti politiku – ne tik garbė.

„Tai didžiulė atsakomybė, atskaitomybė. Reikia turėti nemažą žinių bagažą, kaip administruoti valdišką sektorių, o tam reikia žinoti ne tik savivaldos įstatymus, bet visus kitus. Noriu naujai ateinantiems pasakyti, kad Taryba – tai ne pasisėdėjimo vieta, o darbas. Ir dar svarbu, kad rinkiminiai pažadai nesiskirtų nuo darbų“, – teigė rinkimuose nebedalyvaujanti politikė.


2 komentarai

Žinanti 2019-03-03 23:30 at 23:30

Dieve mano, katinėli, jei perskaitytum nors kartą valstybės tarnybos įstatymą, tai žinotum, kad valstybės tarnautojai gali tarnauti iki 65m.

Atsakyti
Žinanti 2019-03-03 23:32 at 23:32

Jei ką, katine, po tiek metų jau galėjai sužiboti, kad valstybės tarnautojai išeuna į pensiją 65m. Ir ar ne gerai, jauniems žmonėms darbo atsiranda.
Pats sau prieštarauja…

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Gyventojai įvertino praėjusių prezidento rinkimų kandidatus: nepalankiausiai atsiliepia apie I. Šimonytę ir E. Vaitkų

confident-noyce

I. Degutienė neabejoja, kad M. Navickienės skandalas kainuos partijai Seimo rinkimuose

confident-noyce

Premjerė: internetinio balsavimo negalima įvesti, kol neužtikrintas saugumas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau